Na čínské akcie pomocí fondů

| Marek Janšta

Výběr fondů na českém trhu, které umožní podílet se na vývoji čínských akcií. Přehled kladů a nedostatků, poplatky, stručný komentář.

Volatilita

Míra kolísání hodnoty cenného papíru. Udává se v procentech.

Investovat do Číny se vyplatí především s využitím cost average efektu, tedy s pomocí průměrování nákladů. Volatilita trhu je vysoká, časovat trh je jako věštit z křišťálové koule. Pomocí pravidelného investování do podílových fondů se tohoto problému můžete zbavit. Co je na české trhu z tohoto pohledu k dispozici:

ING Greater China

Fond překonává v dlouhodobém horizontu svůj srovnávací index MSCI AC Golden Dragon Index, oceněný čtyřmi (z max. pěti hvězdiček) Morningstar Ratingem. Je to jeden z dražších fondů na správu (2,00%), který ovšem tento nedostatek vyvažuje kvalitní správou.

V období po vypuknutí finanční krize si ze srovnávaných fondů vede nejlépe (viz obr.).

fondy Čína

Fond podobně jako ostatní investuje ve Velké Číně, tedy nejen přímo v Číně (43%), ale i na Tchaj-wanu (28%) a Hong Kongu(23%). Fond je aktuálně hodně zaměřen na finance (více jak 35 %), IT a energie pak něco přes 10%.

Do fondu se dá investovat i pravidelně, minimální částka je 50 USD nebo ekvivalent v české koruně. Detail fondu včetně aktuální výkonnosti najdete zde: http://www.ifondy.cz/podilovy-fond/5582/ING--L--Invest-Greater-China

  • 1
  • 2
reklama
reklama