certifikáty

Nejlepší investiční certikáty Nejlepší investiční certikáty

Mezi českými drobnými investory získávají na oblibě investiční certifikáty. Jak fungují, keré patří mezi nejoblíbenější, kolik na nich může drobný investor vydělat a jaké konkrétní investiční certifikáty jsou vhodné pro současnou situaci na trzích? V pořadu Tržiště na Rádiu Česko odpovídali šéfredaktorovi Investičního webu nejen na tyto otázky investiční ředitel Volksbank Petr Pokorný a hlavní makléř společnosti Cyrrus Kamil Kricner.

Chile: Jak investovat do největší nudle na glóbu? Chile: Jak investovat do největší nudle na glóbu?

Chile patří mezi klasické emerging markets. V tomto státě na jihozápadě Jižní Ameriky vládne od roku 2010 prezident Sebastián Piñera, který je za posledních 20 let prvním pravicově orientovaným politikem u moci. Ovšem "politický smír" tady nečekejte.

Betonové zlato aneb atraktivita německých nemovitostí Betonové zlato aneb atraktivita německých nemovitostí

Německý nemovitostní trh získal na atraktivitě. Před rokem 2008 dosahovala španělská ekonomika míry růstu, o které si dnes mohou Španělé nechat jen zdát. Tento růst byl tažen laxním poskytováním úvěrů a tím taženým růstem cen nemovitostí. V tomto období se ceny německých nemovitostí téměř nepohnuly z místa. V posledních měsících se však situace rapidně změnila.

Investice do sportu: Před olympiádou živé téma Investice do sportu: Před olympiádou živé téma

Sport je "IN" a je jedno, zda se jedná o jogging, cyklistiku, chůzi nebo turistiku. Při pravidelném cvičení budete fit, mladí, svěží a plní elánu. Podle průzkumů v EU pravidelně sportuje každý druhý občan.

Investiční příležitost pro milovníky Blízkého a Středního východu: Golfský záliv Investiční příležitost pro milovníky Blízkého a Středního východu: Golfský záliv

V roce 2022 se bude v Kataru konat fotbalové mistrovství světa. Ovšem především z vyspělých zemí stále neutichají kritiky, které zpochybňují udělení pořadatelského mandátu tomuto pouštnímu státu. Samozřejmě, velkou roli hrály peníze. Funkcionáři FIFA byli obviněni z korupce. Údajně byly jejich hlasy před hlasováním předem zakoupeny vítěznými uchazeči. Ovšem peníze jsou v Kataru hojně k dispozici. Země již po několik let patří mezi nejbohatší světové destinace. Každý občan Kataru vytvoří v průměru 100 000 USD HDP, což je nejvíce na světě.

Diskontní certifikát: Ideální investice do sychravého burzovního počasí Diskontní certifikát: Ideální investice do sychravého burzovního počasí

Rozkolísané podzimní obchodování na burzách dělá těžkou hlavu nejednomu investorovi. Přímá spekulace na růst nebo na pokles nemusí při vysoké kolísavosti trhů fungovat, a proto se do popředí zájmu dostávají pokročilé investiční strategie a instrumenty, jako jsou například diskontní certifikáty. Jak fungují a kolik na nich mohou investoři vydělat, vysvětluje hlavní makléř BrokerJetu ČS Martin Urban.

Martin Urban: V dobách nejistoty mohou dobře zafungovat certifikáty Martin Urban: V dobách nejistoty mohou dobře zafungovat certifikáty

Situace na kapitálových trzích musí znervózňovat snad každého investora. Jaký odhad má pro srpnové obchodování Martin Urban, hlavní makléř BrokerJet, a které typy investic jsou podle něj zajímavé do chmurné nálady na burzách?

Voda dodá portfoliu stabilitu Voda dodá portfoliu stabilitu

I když jsou tři čvrtiny naší planety pokryty vodou, Světová banka již v devadesátých letech minulého století varovala před nebezpečím, že budoucí války nebudou kvůli ropě, ale právě kvůli vodě. Důvod: Jen pouze malá část, dokonce méně než jednou procento ze všech vyskytujících se vodních zdrojů, je pitná voda. Kromě toho je globální rozdělení tohoto životně důležitého zdroje velmi nerovnoměrné a může vyvolat žádostivé emoce.

Brazilský dluhopis: Jak vsadit na zhodnocení brazilské měny? Brazilský dluhopis: Jak vsadit na zhodnocení brazilské měny?

Brazílie je komoditní "Eldo­rádo". V zemi samby se těží pře­devším železo, hliník a cín. V ob­chodní bilanci (na straně dal) zaujíma­jí tyto kovy největší položku a významem se řadí hned za ropu, zemědělské produkty a strojírenství. V konečném důsledku export již několik let převyšuje import. To samozřejmě oživuje brazilské hospodářství.

Jak investovat do "modrého zlata"? Jak investovat do "modrého zlata"?

Do vody se jako do komodity přímo investovat nedá, existuje však celá řada investičních nástrojů, kterými lze tento elixír života dostat i do vašeho portfolia.