ETF

Vsaďte na oživení eurozóny s co nejmenšími poplatky! Vsaďte na oživení eurozóny s co nejmenšími poplatky!

Evropské akciové trhy jsou českým investorům velice blízké. V žádném dynamickém portfoliu by neměly chybět akcie předních firem ze zemí eurozóny. Jak je vybrat? Stačí najít vhodný burzovně obchodovaný fond. Příkladem je nový fond od významného správce State Street Global Advisors Limited.

Sestavte si portfolio z ETF. Vyděláte Sestavte si portfolio z ETF. Vyděláte

V úvodu roku 2010 jsme představili tři modelová portfolia sestavená pouze z burzovně obchodovaných fondů. Nejvýkonnější fond v minulém roce vynesl více než 25 %. Zklamáním byly investice do krátkodobých dluhopisů a komodit. Kolik vydělala navržená portfolia od svého založení?

Spící princezna: Probudí se letos uhlí z dlouhého spánku? Spící princezna: Probudí se letos uhlí z dlouhého spánku?

Je těžké najít investici, která je aktuálně více v nemilosti investorů, než je uhlí. Sázka na něj je spojena s velkým rizikem, o to zajímavější ale může být zhodnocení.

Fondy zlato milují, ale cena se ještě nesplašila Fondy zlato milují, ale cena se ještě nesplašila

Objem zlata držený prostřednictvím burzovně obchodovaných fondů (ETF) překonal nový rekord ve výši 2 619 tun. Jen za poslední tři měsíce, kdy cena zlata vzrostla pouze o 2,3 %, přidali investoři 160 tun zlata. Přitom v předchozím stejném období šlo o 90 tun.

Investujte do amerických akcií s malou volatilitou Investujte do amerických akcií s malou volatilitou

Akcie amerických firem nalezneme v každém dynamičtěji laděném investičním portfoliu. Kdo se obává výraznějšího propadu hodnoty akcií z indexu S&P 500, může zvolit produkt, který vybírá pouze méně kolísající tituly. Například SPDR S&P 500 Low Volatility ETF vybírá sto akcií, které vykázaly za posledních 252 obchodních dnů nejnižší volatilitu.

Jak snadno prodělat na komoditách Jak snadno prodělat na komoditách

Komodity jsou oblíbeným investičním nástrojem, který v poslední době často plní roli alternativních investic k běžným investičním nástrojům v mnoha portfoliích. Kromě tradičních futures kontraktů, které jsou určeny především zkušeným obchodníkům nebo spekulantům, se u drobných investorů těší oblibě zejména produkty jako ETF nebo certifikáty. I ty ale mohou být pro nezkušené investory velkým zklamáním.

Tip pro odvážnější investory: Jihovýchodní Asie Tip pro odvážnější investory: Jihovýchodní Asie

Většina portfolií neobsahuje pouze akcie obchodované na největších světových burzách. V malé míře mohou být zastoupeny i tituly z menších národních burz. Investoři rádi hledají alternativy, které jim mohou přinést zajímavé zhodnocení. Jednou z možností mohou být i burzovně obchodované fondy investující v asijských zemích.

Burzovně obchodované fondy (ETF) s aktivní správou konkurují klasickým podílovým fondům Burzovně obchodované fondy (ETF) s aktivní správou konkurují klasickým podílovým fondům

Burzovně obchodované fondy již nemusejí pouze kopírovat sledovaný index. Na trhu se objevují nové aktivně řízené fondy, které mohou překonat výkonnost trhu. Portfoliomanažeři těchto ETF se snaží vybírat tituly, u nichž se očekává růst tržní ceny. Celková nákladovost ETF s aktivní správou je oproti klasickým podílovým fondům nižší.

ETF pro odvážnější investory ETF pro odvážnější investory

Společnost UBS Global Asset Management uvedla na trh Xetra zajímavou čtveřici burzovně obchodovaných fondů. Investicí do nich se můžete podílet na vývoji hedgeových fondů s různými investičními strategiemi. Manažeři hedgeových fondů mají přitom širší možnosti výběru, mohou investovat do širokého spektra investičních nástrojů.