5 ETF, díky kterým vyděláte na současné ekonomické situaci

| redakce

Na americkém akciovém trhu vidíme v posledních dnech určitou korekci. Na základě zkušeností ze současné krize je určitá dávka obezřetnosti na místě, býčí trend trval s krátkými výkyvy od srpna 2010. Na trhu jsou však indexové fondy (ETF), které by nehledě na vývoj akcií měly těžit z aktuální situace ve světě.

TER

Total Expense Ratio poměřuje výši ročních nákladů k výši kapitálu fondu (mezi tyto náklady patří zejména poplatky za správu fondu a roční odměna distributorovi), TER je tedy nejdůležitější položkou přímo ovlivňující výkonnost investice do ETF

Doporučované ETF byly navíc vybrány pro nízké ukazatele nákladovosti (TER), protože vysoké poplatky výrazně omezují dlouhodobou výkonnost.

Jak již bylo uvedeno, riziko korekce v blízké době je sice vysoké, ale stejně tak se nabízejí i potenciální dlouhodobé odměny.

1. iPath Dow Jones-UBS Agricultural ETN

1 iPath Dow Jones-UBS Agriculture Total Return Sub-Index ETN

iPath Dow Jones-UBS Agriculture Total Return Sub-Index ETN by měl odrážet potenciální výnosy z nezapákovaných investic ve futures kontraktech, jež jsou součástí indexu. V indexu je aktuálně zahrnuto 7 futures kontraktů na zemědělské komodity obchodované na amerických burzách. Index by tak měl vytěžit z rostoucích cen obilovin.

Nutno připomenout, že futures kontrakty mají sklon k volatilitě a s cenami obilovin na dosavadních maximech by mohla korekce vyústit v pullback akcií fondu. Proto by investoři měli spíše nyní nakoupit polovinu pozice a plnou otevřít při korekci k 60 USD. V delším horizontu by však měly světové nedostatky jídla způsobit vyšší ceny obilovin, a tedy i vyšší ceny fondu JJA.

reklama
reklama