Nová ETF sázející na rozvíjející se země

| Roman Müller

Nabídka německé burzy se koncem července rozšířila o další fondy, které se zaměřují na rozvíjející se země. Investovat můžete v zemích východní Evropy, Africe, Malajsii, Thajsku, Indii, Číně či Čile. Všechny fondy přináší db X-trackers, jsou vedeny v euru a využívají indexy rodiny MSCI. Jaké jsou parametry jednotlivých ETFek a kolik prostředků do nich investovat?

Za posledních pět let přinesly nejzajímavější zhodnocení tituly obchodované v rozvíjejících se zemích a zemích BRIC (Brazílie, Rusko, Indie a Čína). Absolutní výkonnost byla v obou případech mírně přes padesát procent (pozn. měřeno indexy MSCI Emerging Markets a MSCI BRIC v USD). Naproti tomu nejvýznamnější společnosti obchodované v USA přinesly na stejné periodě pouhé jedno procento. Ještě hůře dopadla Evropa, index MSCI Europe ztratil za posledních pět let téměř dvacet procent.

Právě vysoké tempo růstu rozvíjejících se zemí bylo impulsem ke vzniku nových fondů, které se zaměřují na jednotlivé země. Investoři již nemusí sledovat celý region, ale mohou vybírat i mezi konkrétními zeměmi. V současné době nabízí db X-trackers 50 ETFek zaměřených na rozvíjející se země.

Vývoj jednotlivých indexů
  • 1
  • 2
reklama
reklama