Hledáte správný ETF? Seznamy rostou, vybere si každý investor

| Roman Müller

Nabídka burzovně obchodovaných fondů se neustále rozrůstá. Začínající investory může odradit široká paleta fondů. V porovnání s klasickými podílovými fondy je však vyhledání potřebných informací mnohem snazší. Informační listy ETFek (factsheet) jsou přehledné a obsahují všechny potřebné informace.

Před deseti lety nabízely světové burzy přibližně dvě stovky burzovně obchodovaných fondů. V říjnu minulého roku se podle statistiky společnosti BlackRock jejich počet přiblížil třem tisícům. V současnosti pochází nejvíce burzovně obchodovaných fondů od správců z Evropy.

Růst počtu ETF

S rozšiřující se nabídkou fondů je komplikovanější i orientace v jednotlivých produktech. Jak tedy vybírat mezi řadou nabízených ETFek? Kde hledat všechny potřebné informace?

Kdo nechce kupovat zajíce v pytli, měl by si před oslovením makléře blíže prostudovat fondy, které mají šanci splnit očekávaný investiční cíl. Stejně jako správci klasických podílových fondů poskytují i správci ETF tzv. factsheety (souhrny základních informací o fondu). Tyto dokumenty naleznete na internetových stránkách jednotlivých správců.

Komu se nechce procházet databázemi produktů jednotlivých správců, může využít databázi portálu ETFs.cz. Existuje však i celá řada dalších zdrojů, velmi povedené jsou například stránky ETFinfo.com (seznam ETFek od různých správců obchodovaných v Evropě).

  • 1
  • 2
reklama
reklama