ETF: Investujte do britských dluhopisů a vyhněte se evropské tragédii

| ETFs.cz

Na německém trhu Xetra lze investovat do čtyř nových dluhopisových ETF z dílny State Street Global Advisors. Tři fondy investují do britských státních dluhopisů. Na výběr jsou ETF zaměřená na krátkodobé i dlouhodobé dluhopisy. Skupinu nových produktů doplňuje fond investující do podnikových dluhopisů.

Všechny fondy jsou k dispozici na londýnské a německé burze. Celková nákladovost je u všech ETF shodná, a to 0,15 %. Měnou fondů je britská libra, na německé burze jsou však fondy obchodovány v eurech.

SPDR Barclays Capital 1-5 Year Gilt ETF

ETF kopíruje vývoj trhu britských státních dluhopisů se splatností od jednoho roku do pěti let. Fond sleduje index Barclays Capital UK Gilt 1-5 Year. Krátkodobé dluhopisy se splatností od jednoho roku do tří let zaujímají v portfoliu 43,6 %. Státní dluhopisy se splatností mezi třemi a pěti lety tvoří 56,4 % portfolia.

Výnos 5letých státních dluhopisů Spojeného království

Nick Beecroft: Řecko půjde z kola ven a akciím se vyhněte. Nelze vyloučit krizi lehmanovských rozměrů Nick Beecroft: Řecko půjde z kola ven a akciím se vyhněte. Nelze vyloučit krizi lehmanovských rozměrů Chaotický odchod Řecka z eurozóny by způsobil stamiliardové škody na obou stranách pomyslné barikády. Navíc ...

  • 1
  • 2
reklama
reklama