ETF pro odvážnější investory

| Jan Machálek

Společnost UBS Global Asset Management uvedla na trh Xetra zajímavou čtveřici burzovně obchodovaných fondů. Investicí do nich se můžete podílet na vývoji hedgeových fondů s různými investičními strategiemi. Manažeři hedgeových fondů mají přitom širší možnosti výběru, mohou investovat do širokého spektra investičních nástrojů.

Společnosti vytvářející burzovně obchodované fondy si uvědomují, že ETF kopírující vývoj známých akciových či dluhopisových indexů již investorům nestačí. To je jeden z důvodů, proč se snaží nabídnout více.

Novinkou na trhu Xetra je skupina ETF, které stavějí na indexech rodiny HFRX (Hedge Fund Research Index – indexy sledující vývoj rozličných hedgeových fondů). Úkolem portfoliomanažera hedgeového fondu je maximalizace výnosu za použití širokého spektra investičních nástrojů. Investice do těchto fondů sice mohou přinést velmi zajímavé zhodnocení, je ovšem potřeba počítat s vyšším rizikem oproti klasickým podílovým fondům.

UBS ETF HFRX Equity Hedge Index

První z burzovně obchodovaných fondů využívá index HFRX Equity Hedge EUR. Hedge fondy zařazené v tomto indexu mají za cíl přinést co nejvyšší výnos, a to především investicí do akcií a akciových derivátů. Manažer fondu může vstupovat nejen do dlouhých, ale i krátkých pozic (spekulovat na růst i pokles cenných papírů). Výběr jednotlivých cenných papírů se opírá o výsledky fundamentálních i kvantitativních analýz.

Investujte jako profíci: 10 nejoblíbenějších akcií v portfoliích hedgeových fondů Investujte jako profíci: 10 nejoblíbenějších akcií v portfoliích hedgeových fondů Hedgeové fondy vzkazují zbytku trhu naprosto jasně: Technologické akcie jsou podhodnocené, na což investoři dříve ...

  • 1
  • 2
reklama
reklama