Na co sázejí fondy? Informace z investičního kongresu

| Vladimír Hobza

Postřehy z kongresu hodnotového investování pomohou nahlédnout do strategií velkých fondů. Mezi prezentující správce patřili Eric Sprott (Sprott Asset Management), Whitney Tilson a Glenn Tongue (T2 Partners), Lei Zhang (Hillhouse Capital Management), Tom Russo (Semper Vic) a David Nierenberg (Fondy D3).

Eric Sprott

Eric Sprott (Sprott Asset Management)

Eric Sprott obhajoval investice do vzácných kovů. Sám si založil fond vlastnící zlato a investuje do akcií producentů zlata. Žijeme prý ve světě, kde si vlády neustále půjčují, aby podpořily růst HDP, což vede ke znehodnocení měny. V současné době se daří dolaru, ale tak tomu nemusí být vždy. Sprott doporučuje dávat si pozor na nekryté peníze. Protože patří na trhu se zlatem mezi býky, jsou jeho dvě oblíbená slova "kvantitativní uvolňování".

Jako svou investiční myšlenku prosazuje firmu East Asia Minerals. Vidí u ní velký růstový potenciál díky nově objeveným rezervám zlata.

Whitney Tilson

Whitney Tilson a Glenn Tongue (T2 Partners)

Whitnew Tilson a Glenn Tongue z fondů T2 Partners považují za dobrý výběr mezi blue chips výrobce piva Anheuser-Busch InBev, která se obchoduje na 8,5násobku volného cashflow roku 2012. Také si myslí, že trh není obeznámen s managementem a celým příběhem, který za společností stojí.

Whitney Tilson se nejdříve zabýval skutečností, že S&P 500 se obchoduje na 20,4násobku inflačně očištěných plovoucích zisků, což je nad dlouhodobým průměrem 16,3. Tilson si myslí, že na americkém nemovitostním trhu budou ještě další problémy a 24 % vlastníků domů, kteří poslední rok nespláceli hypotéky, nebylo ještě vystěhováno. To představuje dostatečně velkou potenciální nabídku, která se může dostat na trh.

Dále poznamenává, že trh s bydlením byl prakticky znárodněn a ačkoliv jsou ceny pod vrcholem, ještě zdaleka nedosáhly hodnot z roku 2000. Nedávno se objevil na finančním kanálu CNBC, kde obhajoval svou investici v Anheuser-Busch InBev a své krátké pozice (spekulace na pokles) ve stavitelství a společnosti Palm.

  • 1
  • 2
reklama
reklama