Na jaké podílové fondy vsadit v roce 2012?

| Anna Mitrengová

Ačkoli vývoj na kapitálových trzích v posledních několika letech může v mnoha začínajících investorech vyvolávat mírnou paniku, jsem toho názoru, že pokud se dodržují určité investiční zásady, můžeme i z rizikovějších investic poskládat relativně stabilní portfolio.

Investování - ilustrační foto

Zásada 1: Zohlednit plánovaný investiční horizont.

Zásada 2: Diverzifikovat.

Zásada 3: Postupně uzamykat výnosy.

Zejména pro drobné investory se mi jeví jako vhodný investiční nástroj podílové fondy. Snoubí všechny tyto zásady a existuje jich již na trhu takové množství, že si mezi nimi vyberou jak konzervativní, tak "dobrodružnější" povahy.

V současnosti se mi v praxi osvědčilo doporučovat klientům především tyto podílové fondy:

Conseq Invest Konzervativní (Conseq IM) – investice vhodná pro krátkodobý horizont, ale zároveň se skladbou umožňující zajímavé výnosy. Fond je v české koruně, a proto drobný investor nepodstupuje měnové riziko. Zároveň využívá potenciálu dluhopisů, tedy může dosáhnout vyšších výnosů než v případě termínovaných či spořících účtů.

Jak dobře vybrat podílový fond Jak dobře vybrat podílový fond Patnáct set. Taková je aktuální nabídka investičních podílových fondů v České republice. Podle jakých parametrů ...

  • 1
  • 2
reklama
reklama