CZK v srpnu a výhled do konce roku

| redakce

Vývoj české koruny k euru a dolaru za srpen. Výhled na konce roku a první měsíce roku 2010.

CZK/EUR – srpen 2009

Kurz koruny se v prvním týdnu v srpnu posunul z hranice 25,60 – 25,98 CZK/EUR. Koruna doplatila jednak na korekci předchozích zisků na okolních regionálních měnách, a na snížení úrokových sazeb ze strany ČNB.

Následující 2 týdny nebyly moc zajímavé na pohyb kurzu koruny, kurz stagnoval v pásmu 25,55 – 25,85 CZK/EUR.

Poslední týden v srpnu pro korunu byl velmi živý, kdy jsme se dostali na letošní maxima 25,30 CZK/EUR. Za posílením koruny nestála žádná domácí data z ekonomiky. Koruna posilovala v souladu s regionem, kdy převládala pozitivní nálada.

CZK/EUR – výhled do konce roku

Pro vývoj kurzu koruny v následujících měsících dále nevylučujeme oslabení přes hladinu 26,00 CZK/EUR. Existuje však i riziko, že koruna více než na fundamenty ekonomiky bude reagovat na růst či pokles rizikové averze na trzích.

Budeme-li svědky toho, že indikátory budoucího vývoje světové ekonomiky budou dále naznačovat oživení, nedá se vyloučit rostoucí apetit investorů po rizikovějších aktivech, mezi které se koruna řadí, a její udržení se na silnějších hodnotách.

CZK/EUR – výhled na začátek příštího roku

Vzhledem ke globálnímu vývoji nečekáme, že by se česká ekonomika odrazila ode dna dříve než na konci tohoto roku. Předpokládáme návrat k hodnotám kolem 25,00 CZK/EUR a lepším nejdříve na začátku roku 2010.

  • 1
  • 2
reklama
reklama