FX: V roce 2011 jsou favority růstu dolary – australský a kanadský!

| ForexZone.cz

Každý investor před koncem roku balancuje uplynulý rok a přemýšlí nad výhledem na další rok. Jako hlavní měny, které mají potenciál růst v roce 2011, vidíme australský dolar a kanadský dolar.

Úrokové sazby centrálních bank

Většina vyspělých zemí světa stále drží úrokové sazby na rekordně nízkých úrovních. Komoditní země, jako jsou Kanada a Austrálie, které exportují vytěžené suroviny do celého světa, naopak jako jedny z mála během roku 2010 zvyšovaly sazby. Vysoké sazby lákají investory z celého světa a většina analytiků se shoduje, že ceny komodit nadále porostou, čímž poroste i poptávka po komoditních měnách, jako jsou australský nebo kanadský dolar.

Austrálie vyváží velké množství nerostných surovin (hlavně uhlí a železnou rudu) především do Číny a dalších asijských zemí. Sama Austrálie odhaduje navýšení svých exportů v dalším roce o více než 8 %, především díky zvyšující se poptávce ze strany Číny, která má stále velký prostor pro růst vlastního trhu, ať už zvyšující se spotřebou domácností, nebo investicemi do infrastruktury.

Díky vysoké úrokové sazbě, rostoucímu exportu a rostoucím cenám komodit očekáváme růst měnového páru AUD/USD.

AUDUSD
  • 1
  • 2
reklama
reklama