FX: Přijde korekce na euru?

| Pavel Hála

Euro se v posledních týdnech pohybovalo do strany. Přestože se tedy trh může zdát nudný, v analýze Commitment of Traders jsem něco objevil. Ale nečekejte nic velkého. Křivky nyní nejsou nijak vyhrocené. Očekával bych spíše pouze korekci. Jak už jsem však uvedl v lednové analýze zlata, pohyby v COTu jsou nepoměrné vůči pohybům ceny, takže stát se může cokoli.

Pojďme se podívat na grafy. Všechny jsou postaveny na mé relativní analýze.

První je graf commercials:

Commercials

Mé dodatečné popisky jsou azurovou barvou. Křivka pozic (modrá) je na supportu okolo hladiny -0,2 až -0,3. Ukazuje pouze malý náznak obratu, takže může trvat několik dalších týdnů, než se pohne nahoru. Jak lze ovšem vidět, tento level není nijak zásadně důležitý, takže existuje i velká šance, že bude křivka prostě pokračovat v pohybu dolů směrem k úrovni -0,4 nebo dokonce -0,6. Pak by toto vše byl pouze falešný signál.

Je zde však podpůrný signál, a sice traders křivka (oranžová), která se již stočila směrem na sever. Tato křivka občas dokáže předvídat nejen pohyb ceny, ale i samotného COT. Má však menší význam než křivka pozic (proto je pouze tenkou čarou).

Aktuální vývoj měnového páru EURUSD sledujte zde

  • 1
  • 2
reklama
reklama