Kde se schovat před úpadkem amerického dolaru a inflací? Nápověda - zlato to není

| redakce

Tiskárny peněz amerického Fedu jedou na plné obrátky a inflace již nebezpečně vystrkuje růžky. Kde se mohou investoři schovat před neodvratným znehodnocováním amerického dolaru? Podle investičního serveru The Daily Reckoning to není zlato, ale singapurský dolar, který vykazuje řadu parametrů nejsilnější a nejstabilnější měny světa.

Tisk dolarů

USA jsou poznamenány řadou dekád půjčování a utrácení. Co hůř, tento "návyk" se dostal do extrému. Americká vláda si musí půjčit přibližně polovinu peněz na své výdaje, to samozřejmě nutí k nelimitovanému tisknutí peněz na stimulování ekonomiky a je jedno, že tomu má legrační název "kvantitativní uvolňování".

Když je více peněz, ale zároveň stejný objem věcí, které si za ně můžete koupit, jdou ceny zboží a služeb nahoru - a máme tu inflaci, která se začíná objevovat na různých místech a v různých podobách - u potravin, ropy i nemovitostí. Peníze prostě ztrácejí hodnotu a my si za ně již tolik věcí nekoupíme.

Jedna z možností ochrany před inflací je sázka na silnější měnu. Ta může být "držena" v podobě hotovosti, dluhopisů, akcií nebo nemovitostí. Mezi tyto silné měny patří singapurský dolar.

Asijská verze švýcarského franku

Podle některých expertů je singapurský dolar asijskou verzí švýcarského dolaru, který je znám po desetiletí jako bezpečný přístav v dobách nejistoty.

Jeden z důvodů, pro Švýcarsko a nyní Singapur mají silné měny, je fakt, že se tyto země snaží fungovat podle zdravého selského rozumu.

Spojené státy si půjčují a utrácejí, Švýcarsko a Singapur vydělávají a šetří. Je to podobné jako u bohatých lidí - nikdo nezbohatl tím, že utrácel peníze rychleji, než je stačil vydělat.

  • 1
  • 2
reklama
reklama