Připravte se na pád dolaru: 9 nových bezpečných přístavů

| redakce

Zprávy o americkém HDP z minulého týdne a negativní reakce trhů definitivně potvrdily, že se celý svět v čele s Amerikou nachází v krizi s dvojitým dnem. Musíme se připravit na to nejhorší. Následující tipy na zajištění by měly zaručit, že ani v případě pádu "bezpečných přístavů" kvůli nekonečnému tištění peněz americkou centrální bankou a evropským dluhovým problémům neztratí vaše úspory hodnotu.

Americký růst za druhé čtvrtletí jen kolem 1,3 % a růst spotřeby pouhé 1 % jsou neuvěřitelně špatná čísla. Když k tomu připočteme dohodu o dluhovém stropu, která není efektivním řešením amerického deficitu v dlouhodobém horizontu, není se co divit ponuré náladě na trzích a obavám investorů o budoucnost dolarového bezpečného přístavu.

Marc Faber: Boj s dluhem nemá smysl, vláda otočila kormidlo směrem k hyperinflaci

Je nejvyšší čas poohlédnout se po nových "bezpečných" investicích. Předkládáme 9 osvědčených tipů na zajištění v krizi:

1. Zlato

Zlato je na rekordních maximech - a není divu. Odjakživa je považováno za symbol bezpečných investic v dobách nejistoty.

Čeká nás návrat zlatého standardu?

Bankrot USA by mohl pěkně zahýbat novodobým finančním systémem postaveným na "papírových" měnách. Téměř každý hledá spolehlivého uchovatele hodnoty, jímž je zlato již po tisíce let.

Zlaté slitky
reklama
reklama