Komodity k snídani? Rekordně drahé

| Andrej Rády

Ceny čaje, cukru, kávy a kakaa jsou na svých maximech za desítky let. Pomerančový koncentrát také prudce zdražuje. Jediné mléko zůstává mezi „snídaňovými“ komoditami levné.

Čaj je nejdražší v historii, kakao za uplynulých 30 let. Cukr se naposledy prodával za stejné ceny v roce 1981 a káva před jedenácti lety. Pomerančový koncentrát je nejdražší za uplynulých 15 měsíců. Prudký růst cen těchto "snídaňových" komodit, někdy také nazývaných "měké", poměrně ostře kontrastuje s relativně nízkými cenami dalších zemědělských plodin, jako jsou rýže, sojové boby, kukuřice a pšenice.

"Cenové rozmezí naznačuje, že ve hře jsou fundamentální data, nejen spekulativní investice, které by zvedaly ceny všech potravinářských komodit," tvrdí Emmanuel Jayet, hlavní analytik pro zemědělské plodiny z francouzské Société Générale. Podle analytiků a obchodníků živí současnou rally na potravinářských komoditách spíše problémy na straně nabídky než větší poptávka po potravinách.

"Tyto komodity mají jeden společný znak, a to je to, že jejich produkce je koncentrována v rozvíjejících se zemích," vysvětluje Nicholas Snowdon, analytik z Barclays Capital. Navíc dodává, že tyto země – většinou ležící v tropických oblastech – jsou více náchylné k problémům s produkcí způsobeným špatným počasím, konflikty, nedostatkem úvěrů a neschopností pěstitelů reagovat na rostoucí náklady.

Produkce těchto potravinářských komodit je navíc často soustředěna do malého počtu zemí. Typickým příkladem je kakao, jehož hlavními producenty jsou Ghana a Pobřeží slonoviny. V těchto dvou zemích roste okolo 60 procent celosvětové produkce kakaa.

Nicholas Snowdon naproti tomu zdůrazňuje, že zemědělské plodiny jsou rovněž hojně pěstovány v rozvojových zemích, ale také masivně rozšířené ve Spojených státech, Kanadě, Evropské unii a Austrálii. A v těchto regionech farmáři dokáží rychle reagovat na růst cen, zvětšovat osevné plochy a využívat více vstupů k navýšení celkových výnosů.

reklama
reklama