Goldman Sachs stále miluje komodity

| redakce

Analytici v Goldman Sachs si na komodity drží pevně svůj býčí názor od začátku roku a ani poslední aktualizace jejich výhledu nepřinesla větší změny. Ropě, zlatu nebo platině věští další růsty a nedávný výprodej na komoditním trhu považují za ideální příležitost, kdy naskočit do rozjetého komoditního vlaku.

"Kontrast mezi stále pozitivnějším makroekonomickým prostředím ve světě a eskalujícími politickými obavami nebyl skoro nikdy tak výrazný jako v posledních dnech a týdnech," píší ve svém posledním reportu analytici Goldman Sachs.

I přes sérii pozitivních globálních makroekonomických ukazatelů převažují podle Goldman Sachs mezi investory obavy o další vývoj evropských dluhů. Navíc investory straší hrozba zvyšování sazeb v Číně nebo dopady americké bankovní reformy.

Výsledkem této "konstelace" byl v posledních týdnech silný výprodej na komoditním trhu, který vymazal všechny zisky, které posbíraly komodity od začátku roku. Některé komodity již dokonce vykazují od začátku roku negativní zhodnocení.

Výjimkou jsou vzácné kovy, které kurzově podpořil úprk investorů do "bezpečných investičních přístavů". Rostly také ceny živého skotu, které jsou tradičně izolovány od politických rizik.

Komoditní index

Aktuální výprodej na komoditním trh vytvořil pro investory zajímavou příležitost, která v poměru "zisk vs. riziko" favorizuje spekulaci na růst, a to především díky zlepšující se kondici světové ekonomiky, nabádá k nákupu tým analytiků z Goldman Sachs.

Nejvíce se jim líbí ropa, vzácné kovy a měď. Za celý rok by komodity mohly stále přidat v průměru 18 procent (měřeno indexem S&P GSCI).

  • 1
  • 2
reklama
reklama