Zlato během tří měsíců překoná rekordy, tvrdí Goldman Sachs

| Profit.cz

Cena zlata se bude nadále zvyšovat a do tří měsíců se dostane na nový rekord. Předpovídají to analytici investiční banky Goldman Sachs, kteří zároveň očekávají, že cena kovu bude kulminovat během příštího roku.

Zlato

Do tří měsíců by se podle analytiků banky Goldman Sachs měla cena zlata dostat na 1 480 dolarů za trojskou unci, což by byl nový rekord a proti nynějším cenám nárůst asi o 5 procent.

Za jeden z hlavních důvodů k růstu cen zlata Goldman Sachs považuje pokles reálných úrokových sazeb ve Spojených státech, analytici rovněž zmiňují nynější geopolitické napětí. Příští rok bude změna vývoje částečně souviset se změnou měnové politiky americké centrální banky (Fed). Očekává se totiž, že Fed zahájí zvyšování úrokových sazeb.

"Vzhledem k poklesu reálných úrokových sazeb v USA předpokládáme, že nynější pokles cen zlata nabízí solidní příležitost k nákupu. Neměníme ani doporučení, co se týče dalšího růstu cen, a očekáváme, že se cena zlata dostane na náš tříměsíční cíl 1 480 dolarů za unci," uvedli analytici ve zprávě klientům.

Do půl roku cena zlata podle analytiků vystoupí na 1 565 dolarů a do roka bude na 1 690 dolarů za unci. To by oproti nynějším cenám znamenalo nárůst asi o 20 procent.

Aktuální vývoj ceny zlata sledujte zde

  • 1
  • 2
reklama
reklama