Zlato, stříbro: Není už pozdě naskočit do rozjetého vlaku? Půvabné analytičky vám poradí

| redakce

Zlato se dostalo v posledních dnech na historicky nejvyšší dolarové hodnoty. Také stříbro strmě roste. Je čas nakupovat, nebo se nemáme nechat oslepit třpytem vzácných kovů? Sympatická analytička, výrazná porfoliomanažerka a burzovní reportérka ze zpravodajské stanice Fox Business News nabízejí svá investiční doporučení.

Vývoj zlata a stříbra - roční graf

"Zlato láme rekordy, ale podívejme se spíše na stříbro, které má ke zlomení historických maxim ještě daleko," říká rozkošná burzovní analytička Sandra Smith ze zpravodajské stanice Fox Business News. "Stříbro se nyní obchoduje okolo 35 USD za unci a rekord byl skoro na 50 dolarech."

Podle Smithové se mohou investoři do "stříbrné horečky" jednoduše zapojit, a to například nákupem indexových fondů navázaných na stříbro, které ho fyzicky nakupují.

Otázkou však je, zda již zlato a stříbro přece jen nejsou příliš drahé a nejedná se o tzv. crowded trade, tedy investici, do které jsou nyní všichni obrazně řečeno namočení a hrozí, že z ní mohou rychle vystoupit, čímž vyvolají prudkou korekci.

Podle černovlásky Dani Hudges, portfoliomanažerky z investiční společnosti Divine Capital, je zlato crowded trade již velice dlouhou dobu. Mohou za to především obrovská likvidita na trhu a geopolitické napětí na Středním východě.

  • 1
  • 2
reklama
reklama