Zlato je nejvíce nadhodnocené od roku 2009

| redakce

Manažeři fondů jsou čím dál většími pesimisty, pokud jde o růstový potenciál ceny zlata. Aktuální průzkum, který provedla Bank of America mezi více než 250 odborníky, ukázal, že se investoři odklánějí od komodit, a naopak vyhledávají dluhopisy a, no podívejme se, hotovost.

Zlato

Podle manažerů je zlato silně nadhodnocené, a to nejvíce od prosince 2009. Velkou rally na tomto drahém kovu proto nečekají.

"Investoři se mírně odklánějí od rizika, což je vidět na akciích, ale spíše než zlato budují pozice v dluhopisech a hotovosti," říká Gary Baker, šéf strategie Bank of America/Merrill Lynch pro evropské akciové trhy.

Navzdory poklesu cen komodit v uplynulých týdnech manažeři nevidí zásadní prostor pro výrazný růst cen kovů. V této souvislosti citují například nedávný varovný report společnosti Glencore (největší obchodník s komoditami na světě - pozn. red.) o dopadu hospodářského ochlazení v Číně na ceny komodit.

Aktuální cenu zlata sledujte zde

Očekávání hospodářského růstu Číny jsou nejnižší od ledna 2009. Přesto jsou mezi manažery právě mladé trhy nejoblíbenějším regionem. Odklon je vidět u eurozóny a Spojeného království, nejvíce v nemilosti jsou japonská aktiva.

  • 1
  • 2
reklama
reklama