Stříbro: Předurčeno k růstu, hranice 50 USD padne

| Petr Čermák

Stříbro se ruku v ruce se zlatem znovu vydalo na cestu vzhůru. Zajištění proti inflaci a jistota v době krize - to jsou hlavní důvody vyšší poptávky po stříbře. K vyšší spotřebě i nadále přispívá elektrotechnický a fotovoltaický průmysl. Zvyšující se životní úroveň v Asii vede k růstu zájmu o televizory, počítače, telefony a další elektroniku. Silná zůstává i investiční poptávka. Po provedení fundamentální a technické analýzy jsme dospěli k názoru, že cena stříbra by v nejbližší době mohla pokračovat v růstu. V časovém horizontu 3 až 6 měsíců očekáváme zdražení ze současných 40 USD na 50 USD za trojskou unci.

Důvody pro růst ceny stříbra

  • Nervozita spojená s vysokými dluhy jednotlivých států (PIIGS, ale například také USA) zdaleka neskončila a bude nadále podporou pro drahé kovy.
Zadlužení jednotlivých zemí
  • Ben Bernanke na konci června připustil, že je v případě potřeby je centrální banka odhodlána dále stimulovat ekonomiku. Připustil tak možnost dalšího kvantitativního uvolňování (QE3). V průběhu následujících 6 měsíců se tak můžeme dočkat dalšího stimulačního balíčku, který by podkopal dolar a podpořil cenu drahých kovů.
Cena stříbra a dolaru v závislosti na QE

Aktuální cenu stříbra sledujte zde

reklama
reklama