T. Boone Pickens: 5 komoditních sázek legendárního investora

| redakce

Podobně jako Bill Gross má slabost pro bondy, nedá dopustit ropný magnát a šéf BP Capital T. Boone Pickens na energie. Je dlouhodobým býkem na ceny energií a akcie v rámci sektoru.

Pickens je přesvědčen, že cena ropy zůstane i přes zpomalení růstu v klíčových regionech na vysokých úrovních - neměla by už spadnout o více než 5 USD za barel. Ještě větším optimistou je pak ohledně zemního plynu. Do konce roku odhaduje, že by se mohl obchodovat za 4 USD za MMBtu.

Investice do energetického sektoru jsou velkou výzvou. Pokud se Pickensovy predikce naplní, čekají na investory tučné zisky. Klíčové bude vybrat ty správné akcie.

EnCana

Klesající cena zemního plynu s sebou stáhla i akcie kanadské společnosti EnCana. Ačkoli se již neobchodují na nejnižších úrovních, jsou stále pod historickými maximy.

EnCana operuje v Kanadě a Spojených státech. Nízké ceny, které inkasuje za svou "suchou" produkci zemního plynu, společnost sužují už téměř rok, proto se firma začala více zaměřovat na těžební programy kapalných alternativ (liquid-rich), například v oblasti kanadského Duvernay Shale. Navzdory tomu však převažuje suchá produkce.

EnCana
reklama
reklama