Zlato dnes můžete koupit za nejlepší ceny v životě. A ještě výhodněji můžete pořídit zlaté akcie

| redakce

Takový vzkaz několikrát vyslali účastníci březnové konference těžařských firem BMO Global Metals & Mining na Floridě, kde si ředitelé velkých těžařů zlata postěžovali, jak jsou jejich, tedy "zlaté" dramaticky podhodnocené oproti samotnému kovu, který v posledních letech dramaticky zdražuje.

Zlaté cihly

Sice byli na jedné straně rádi, když bylo loni oficiálně zveřejněno, že od doby, kdy prezident Nixon zrušil zlatý standard, přinesla investice do zlata vyšší výnos, než nabídl akciový index S&P 500 za posledních čtyřicet let (včetně reinvestovaných dividend), ale na druhé straně si někteří ředitelé velkých těžařských firem na konferenci hluboce povzdechli nad tím, že se cena zlata zatím jen omezeně promítá do zhodnocení akcií jejich firem.

Nepochopené zlato

"Podle našeho názoru jsme vstoupili do nejlepšího období pro ceny zlata za celý život. A cena zavedených velkých těžařů zlata má prostor překonat svým zhodnocením samotné zlato," řekl na konferenci Dox Coxe z Golden Bank Resources.

Zlato zůstává podle řady vystupujících jednou z nejvíce nepochopených tříd aktiv v současném investičním světě. O zlatě by se mělo mluvit jako o způsobu uložení úspor, který není vystaven riziku třetí strany, kreditnímu riziku ani monetárním zásahům vlád a centrálních bank.

Dox Coxe to vidí jasně. "Vlády řídí deficity svého hospodaření hodně divoce, centrální banky tiskou peníze a vytvářejí likviditu, kterou si ani ti nejzarytější zlatí býci nedokázali před pěti lety představit."

Zlato se nadechuje k útoku na 2 000 USD Zlato se nadechuje k útoku na 2 000 USD Graf znázorňuje vývoj ceny ETF, které přesně kopíruje vývoj ceny zlata. Jedná se největší zlatý ...

  • 1
  • 2
reklama
reklama