Hurikánová sezóna v USA: Podporu pro ropu a plyn nečekejte

| Petr Čermák

Hurikánová sezóna roku 2012 s největší pravděpodobností nebude příliš velkou podporou pro cenu energií. Výzkum z Colorado State University přišel se závěrem, že by hurikánová sezóna měla být v letošním roce podprůměrná. Očekávají se pouze 4 hurikány a 10 pojmenovaných bouří. Loni jich přitom bylo 19. MDA EarthSat Weather a Commodity Weather Group očekávají 11 pojmenovaných bouří.

Výsledek je nepříznivou zprávou pro plyn, jehož cena v tomto roce propadla již o 35 % a pohybuje se blízko desetiletého minima.

Meteorologové navíc očekávají i chladnější léto, což by se mohlo negativně odrazit na spotřebě (nižší využívání klimatizací). Plyn se v letních měsících v USA používá k výrobě elektrické energie.

Mexický záliv, kde mají hurikány nejničivější dopady, je zodpovědný za 29 % produkce ropy USA a 6,4 % produkce plynu. Zároveň je zde 40 % všech rafinérií.

Vzkaz od dluhopisového krále: Zemní plyn je to nejlepší, co si dnes můžete koupit Vzkaz od dluhopisového krále: Zemní plyn je to nejlepší, co si dnes můžete koupit Jeff Gundlach patří na Wall Street k nejrespektovanějším obchodníkům s dluhopisy. Zkraje týdne se podělil ...

Komoditní výhled: Zlato čeká další růst, trh s ropou se uklidnil Komoditní výhled: Zlato čeká další růst, trh s ropou se uklidnil Podporu ceně zlata poskytl GFMS, největší světový konzultant pro vzácné kovy. Ve svém "Zlatém souhrnu ...

Zdroj: Colosseum

reklama
reklama