Zlato už není bezpečným přístavem

| redakce

Cena zlata v posledních dnech klesá a přišla o veškeré letošní zisky. Nejistota v eurozóně a zpomalující globální růst by přitom zlatu mohly jako uchovateli hodnoty svědčit. Silný dolar je však proti. A nejen ten - Nouriel Roubini, uznávaný ekonom a komentátor, na svém Twitteru píše: "Zlatí býci se ptají, proč zlato v době rostoucího rizika neposiluje." Investoři by přece měli hledat bezpečné přístavy?!

Zlaté cihly

Když se finanční systém dostane pod tlak, peníze zpravidla tečou do bezpečných přístavů, mezi něž podle řady odborníků patří právě zlato. hu.

Pomaloučku, potichoučku... komodity vstoupily do medvědího trhu!

Investory v posledních dnech kromě řecké politické nechuti pokračovat v úsporných opatřeních straší také příběh tradingového fiaska miláčka mezi investičními bankami, tedy Dimonovy JPMorgan. Ta oznámila dvoumiliardovou ztrátu způsobenou nevhodnou hedgeovou strategií.

JPMorgan: Investoři vyděšení 2miliardovou ztrátou z obchodování. Poslechněte si, co řekl samotný Jamie Dimon

Co dál?

Analytici spekulují, co se stane v případě rozpadu eurozóny. A investoři na nic nečekají - akciový index S&P 500 zamířil prudce k jihu, například v pondělí propadl pod důležitou technickou hranici 1 340 bodů. Další dny ukáží, zda tato hladina podpory vydrží, nebo se otevře prostor k dalším poklesům.

Chcete vydělávat, ať už cena zlata klesá nebo roste a zároveň mít jistotu návratnosti vložených peněz? Máme pro vás řešení.

"Zlato nedokázalo několik týdnů překonat 1 700 USD za unci, a právě tato rezistence investory částečně odvrací od tohoto kovu v posledních nejistých týdnech," tvrdí Kevin Grady, obchodník se zlatem ve Phoenix Futures & Options.

Grady vidí nejbližší hladinu podpory pro zlato na zhruba 1 523 USD za unci. Cenu podle něj budou ovlivňovat především dva faktory: Ben Bernanke a poptávka z Číny.

Případná třetí vlna kvantitativního uvolňování by znamenala podporu pro zlato.

3 důvody, proč je QE3 stále ve hře 3 důvody, proč je QE3 stále ve hře Trhy budou po dlouhé růstové cestě prvním čtvrtletím potřebovat stimulaci. Tou se může stát třetí ...

QE3: Kvantitativní uvolňování je jako crack, který nabídnete člověku na kokainu, míní stratég QE3: Kvantitativní uvolňování je jako crack, který nabídnete člověku na kokainu, míní stratég Podle investičního stratéga BMO Capital Briana Belskiho je kvantitativní uvolňování něco jako pro kokainistu crack. ...

Zdroj: CNBC

reklama
reklama