Jim Rogers: Korekce na zlatě nekončí, ale ani náhodou ho neprodávám

| redakce

Komoditní guru a světoznámý investor Jim Rogers věří, že 20% korekce ceny zlata neznamená konečnou. Uvedl to v interview pro OilPrice.com. Podle něj je velice těžké odhadnout, kdy případně znovu "naskočit" do zlatého vlaku. Zlata ve vlastním portfoliu se ovšem nezbavuje.

Jim Rogers

"Držím pozice ve zlatě už 11 let. A těch 11 let v řadě cena zlata vždy rostla," uvedl Rogers. "Nepamatuji si, že by některé aktivum dokázalo 11 let v řadě zhodnocovat, aniž by došlo k nějaké korekci. Proto teď zlato nenakupuji."

Korekce jsou podle Rogerse (a nejen podle něho) normální součástí investičního cyklu. "Netuším, kdy skončí korekce na zlatě," přiznal Rogers, "podle mě je ovšem docela běžná korekce o 30 až 40 %."

Neprodávejte zlato!

Nic z toho ovšem neznamená, že by Rogers radil investorům zlato prodávat. "V žádném případě zlato neprodávám, protože předpokládám, že během příštích deseti let dosáhne daleko vyšších hodnot," uzavřel známý komoditní býk.

Jim Rogers: Zajímají mě zlato a zemědělské komodity Jim Rogers: Zajímají mě zlato a zemědělské komodity V roce 1970 Jim Rogers spolu s Georgem Sorosem založil fond Quantum. Nyní je komoditním ...

Cena zlata do konce roku: 1 800 USD, 1 900 USD, nebo snad 8 500 USD?! Cena zlata do konce roku: 1 800 USD, 1 900 USD, nebo snad 8 500 USD?! Zlato má své místo v portfoliu, a v době uvolňování měnové politiky to platí dvojnásob. ...

  • 1
  • 2
reklama
reklama