Vystřídá jedna bublina druhou? Asie přepouští peníze z dluhopisů do zlata

| redakce

Americké státní dluhopisy lákají investory v posledních letech především díky "záruce" stability americké ekonomiky. Mezi největší věřitele Spojených států patří Čína a Japonsko. Z Asie ovšem v poslední době letí přes oceán neméně důležitá zpráva: "Chceme zlato!" Podle Bena Daviese, ředitele Hinde Capital, Asie v posledních letech nakupuje zlato podobně, jako držela nad vodou financování amerického vládního dluhu.

"Domníváme se, že za sebou mají americké státní dluhopisy již většinu svého růstu, výnosy okolo 1,6 % nemohou investory lákat dalších několik let," tvrdí Davies. Podle něj je patrné ochlazení poptávky po amerických bondech a větší příklon ke zlatu a dalším drahým kovům.

Výnosy 10letých státních dluhopisů USA

To by mělo nepochybně znamenat podporu pro cenu zlata, která se již několik měsíců pohybuje okolo 1 600 USD za trojskou unci. Krátkodobě ovšem Davies tak nekompromisní není.

"Zlato podle řady technických signálů čeká rychlé vystřelení z úzkého obchodního pásma, ale je složité určit, na kterou stranu," říká Davies s tím, že záleží na časovém rámci.

Pravděpodobné akce centrálních bank na podporu ekonomiky v Evropě, v USA i v Číně ovšem dávají tušit, že se zvýší inflační očekávání, a tedy i zájem investorů o aktiva, která uchovávají hodnotu. A v tomto směru je zlato co do popularity jasnou jedničkou.

Cena zlata

Morgan Stanley: 4 býčí zlaté argumenty Morgan Stanley: 4 býčí zlaté argumenty Zklamání z minulého týdne, kdy Fed ani ECB neoznámily nic konkrétního a okamžitého na podporu ...

Zdroj: Kingworldnews.com

reklama
reklama