3 000 USD za unci zlata: Optimismus přímo od těžaře

| redakce

Vlády v největších světových ekonomikách jsou ve spolupráci s centrálními bankami připraveny podpořit ekonomiku obrovským množstvím peněz. V minulosti se kvůli obavám z inflace a kvůli chybějícím srozumitelným investičním alternativám cena zlata vyšvihla nad 1 900 USD za trojskou unci. Sean Boyd, ředitel společnosti Agnico-Eagle Mines, která se zabývá produkcí zlata, je proto ohledně ceny drahého kovu velice optimistický i v současnosti.

Cena zlata

Velké ekonomiky v čele s tou čínskou jsou odhodlané odvrátit další ekonomické zpomalení. Americký Fed i Evropská centrální banka jsou také připraveny "zachránit" ekonomiky, jakmile to bude potřeba.

"Pokud dojde ke globální podpoře ekonomiky ze strany vlád a centrálních bank, cena zlata má potenciál růst ze současných zhruba 1 650 na 3 000 USD za trojskou unci," tvrdí Boyd. Přirovnává to k růstu ceny zlata ze 700 na 1 900 USD za unci v uplynulých letech.

Nalévání nových peněz do ekonomiky dříve nebo později vyvolá riziko vyšší inflace. Ke zlatu se pak přimkne řada především konzervativnějších investorů. Nabídka zlata je omezená, poptávka z centrálních bank v posledních letech naopak vysoká. Boyd mluví za "své" odvětví, ovšem jeho základní argumenty jsou správné a platné.

SWAG: Investiční řešení pro dekádu plnou natištěných peněz SWAG: Investiční řešení pro dekádu plnou natištěných peněz SWAG - stříbro, víno, umění a zlato (silver, wine, art, gold) - alternativní investiční přístup ...

10 000 USD za unci zlata? Podle Nicka Barisheffa do pěti let žádný problém 10 000 USD za unci zlata? Podle Nicka Barisheffa do pěti let žádný problém Inflace v cenách potravin, další kolo kvantitativního uvolňování a pokračující evropská dluhová krize mohou poslat ...

Zdroj: Kingworldnews.com

reklama
reklama