Cena zlata se může zastavit až na 2 075 USD za unci

| Ole S. Hansen

V prostředí nekonečného kvantitativního uvolňování (nyní ve třetím dějství) by podle nás zlato mohlo v prosinci prolomit rekord 1 921 USD za unci z roku 2011. K tomu musí překonat silnou hranici odporu na úrovni 1 800 USD za unci.

To nemusí být vůbec jednoduché. Souboj o tuto hranici by mohl trvat celý říjen až listopad. V roce 2013 by se pak zlato mohlo přehoupnout přes psychologickou hranici 2 000 USD, než se dostane na technický cíl 2075 dolarů.

V případě opačného a méně pravděpodobného vývoje trhu se zlatem by podle technické analýzy neměla cena klesnout pod 1 500 USD. Očekáváme technickou podporu u 200denního klouzavého průměru (nyní na zhruba 1 660 USD za unci), který všechny pokusy o snížení ceny zlata odrazí.

Zlato

Zlato: Do roka a do dne 1 900 dolarů za trojskou unci Zlato: Do roka a do dne 1 900 dolarů za trojskou unci Cena zlata by měla v následujících měsících pokračovat v růstu. Vyplývá to z 10 nejaktuálnějších ...

SWAG: Investiční řešení pro dekádu plnou natištěných peněz SWAG: Investiční řešení pro dekádu plnou natištěných peněz SWAG - stříbro, víno, umění a zlato (silver, wine, art, gold) - alternativní investiční přístup ...

Zdroj: Saxo Bank

reklama
reklama