Chystáte se do Londýna na olympiádu? Tohle si s sebou neberte!

| redakce

Pořádání letní olympiády podle odhadů Londýn přijde na téměř 15 miliard USD. Ochrana nejlepších sportovců světa a návštěvníků letních her je pro město největší výzvou v historii – zaplatí za ni asi 877 milionů USD. Britská armáda kvůli sportovním slavnostem musela podniknout nadstandardní opatření – od nasazení 17 tisíc vojáků až po rozmístění speciálních střel na střechách londýnských budov. Návštěvníci olympijských her tak podstupují podobné kontroly jako třeba na letištích. Ani do hledišť vás tak s některými věcmi zkrátka nepustí.

Rozhodně vám neprojdou věci, které by mohly sportovce rozptylovat, bránit jiným divákům ve výhledu nebo být jakkoli nebezpečné. Pokud se chystáte londýnské hry navštívit, vezměte si co nejméně věcí – ideálně jedno zavazadlo, které se vám vejde pod sedadlo nebo na klín.

Je jasné, že vám u vstupů neprojdou zbraně, alkohol nebo drogy, pyrotechnika, tekutiny, spreje nebo domácí mazlíčci. Některé zajázané věci jsou ovšem poměrně překvapivé.

Více se o bezpečnostních opatřeních na londýnských hrách se dozvíte zde

Olympiáda v Londýně řečí čísel: 9 kondomů na sportovce a 230 tun brambor Olympiáda v Londýně řečí čísel: 9 kondomů na sportovce a 230 tun brambor Pořádat hry je pro lokální vlády finančně velice náročné. Jde o největší událost ve světě ...

Index DOW olympijské hry umí využít. Vyjde akciová sázka i letos v Londýně? Index DOW olympijské hry umí využít. Vyjde akciová sázka i letos v Londýně? Index Dow Jones Industrial Average od roku 1900 během letních olympijských her, kterých bylo celkem ...

Zdroj: CNBC

reklama
reklama