Krátkodobé spekulativní tipy

Spekulujete na výsledky? Nepřehlédněte pondělní report Yum! Brands Spekulujete na výsledky? Nepřehlédněte pondělní report Yum! Brands

Provozovatel sítí rychlého občerstvení KFC, Taco Bells a Pizza Hut měl nedávno problémy v Číně, které však intenzivně řeší, díky čemuž se akcie dostaly na zajímavou cenu. Společnost má zveřejnit 4. února výsledky, které by mohly pozitivně překvapit, myslí si makléř z brokerjetu České spořitelny Martin Loos.

Short EUR/CZK: Sázka na posílení koruny, ČNB intervenovat nebude Short EUR/CZK: Sázka na posílení koruny, ČNB intervenovat nebude

Česká koruna po prezidentských volbách a po pondělním vyjádření viceguvernéra ČNB Vladimíra Tomšíka o možnosti intervencí oslabila až ke 25,70 EUR/CZK. Tyto hodnoty jsou zhruba o 1,5 CZK slabší než námi odhadovaná fundamentální hodnota. Vzhledem k našemu očekávání dalšího makroekonomického vývoje a k tomu, že vnímáme vyjádření představitelů ČNB o možném úmyslném oslabení koruny spíše jako slovní intervence, si myslíme, že se koruna postupně vrátí pod 25,50 EUR/CZK a směrem ke 25,30 zhruba v pololetí.

Investiční tip: Odpadky jednoho mohou být pokladem pro jiného Investiční tip: Odpadky jednoho mohou být pokladem pro jiného

Takové prohlášení výborně popisuje podnikání společností, které se zabývají zpracováním odpadu. Společnosti z tohoto sektoru zajišťují zpracovávání jak domácího, tak průmyslového odpadu. Některé se specializují i na zdravotnický a biologický odpad, který vyžaduje náročnější péči.

Akciový tip pro krátkodobé hráče v rámci výsledkové sezóny Akciový tip pro krátkodobé hráče v rámci výsledkové sezóny

Makléř Aleš Jandejsek vysvětluje, proč jsou akcie Microsoft zajímavou krátkodobou sázkou v probíhající výsledkové sezóně.

Spekulativní tip na první kvartál: Levná akcie amerického obchodního řetězce Spekulativní tip na první kvartál: Levná akcie amerického obchodního řetězce

Akcie firmy Target svou výkonností v posledním měsíci zaostávaly za trhem a hlavně za svým konkurentem, společností Wal-Mart Stores (-7 % vs. -3,8 %), a to především kvůli slabému růstu srovnatelných tržeb a slabším prodejům za nejdůležitější měsíc roku, tedy prosinec. To mělo za následek zajímavé ocenění v rámci sektoru. Dle našeho názoru postaveného na technickém přístupu je zajímavé vstoupit do dlouhé pozice při ceně 59 až 60 USD za akcii s cílovou úrovní 65 USD (+ dividendy). Pro minimalizování rizika je vhodné nastavit prodejní stop pokyn na ceně 56,5 USD. Investiční horizont jsou 3 měsíce.

Papír za šest pětek do portfolia na rok 2013 Papír za šest pětek do portfolia na rok 2013

Technologická akcie se zajímavými růstovými vyhlídkami? Takovou přísadu potřebuje do portfolia každý investor, který nechce pouze pokrýt inflaci, ale hledá výraznější zhodnocení. Jednou z mnoha možností může být společnost Zix.

Investiční nápad: Apple ještě pod stromeček, ale maximálně na měsíc Investiční nápad: Apple ještě pod stromeček, ale maximálně na měsíc

Akcie Applu od svého zářijového vrcholu (705,07 USD) výrazně ztrácejí. Hlavními viníky jsou hedgeové fondy, které uzavírají zisky při nižší dani z kapitálových zisků (15 %). 1. ledna 2013 totiž daň vzroste na 20 %. Výroba, provoz, finance i obliba značky Apple ovšem zůstávají v podstatě nedotčeny, proto by mělo mít smysl akcie znovu nakoupit, alespoň na měsíc.

Nokia: Co vás napadne při pohledu na graf aneb růstová příležitost z Finska Nokia: Co vás napadne při pohledu na graf aneb růstová příležitost z Finska

Akcie Nokie posílily o zhruba 150 % od svých minim v polovině července. Stále ale zaostávají za trhem, od začátku roku jsou zhruba 13 % v mínusu. Rezistencí může být úroveň 4,82 USD (ADR na NYSE), kde byla akcie na začátku roku. Od října 2011 vzrostl takzvaný short interest (podíl akcií prodaných nakrátko, ale nenakoupených zpátky) o 250 %, zhruba 9 % volně obchodovaných akcií je prodáno nakrátko.

3 TOP tradingové tipy na příští rok od Goldman Sachs 3 TOP tradingové tipy na příští rok od Goldman Sachs

Ke konci roku Goldman Sachs pravidelně zveřejňuje svých 10 velkých obchodů. Na začátek nutno říci, že ne vždy se vyplatí doporučení GS držet (většina top obchodů z let 2011 a 2012 skončila propadákem). Pokud vás přesto zajímá, na co banka v příštím roce sází, tři velké "dealy" na příští rok jsou tady.

Zlatá akcie s 10% růstovým potenciálem Zlatá akcie s 10% růstovým potenciálem

Zajímavé technické hodnoty, cena akcie zhruba 40 % pod průměrem cílových cen od renomovaných analytických domů a přehnaná negativní reakce na poslední hospodářské výsledky - to jsou hlavní důvody, proč by se v době, kdy centrální banky zásobují svět levnými penězi, mohlo dařit akciím společnosti Barrick Gold, která je největším producentem zlata na světě. Tento drahý kov by přitom podle makléře Martina Loose z brokerjetu ČS měl mít před sebou další růst.