Mobilní aplikace

Co musíte ráno vědět (21. února) Co musíte ráno vědět (21. února)

Jak se v pondělí obchodovalo v Praze a na západoevropských trzích, jak to vypadá se záchranným plánem pro Řecko a co si polský ministr energetiky myslí o smogu? To vše musíte ráno vědět.

Pasivní investování jde do světa Pasivní investování jde do světa

Pasivní investování je stále oblíbenější zejména v USA, kde již představuje téměř třetinu celkového objemu investic. Podle agentury Moody's Investor Services je to však jen začátek dlouhodobého trendu, který může vyústit v konec aktivní správy aktiv v celém světě.

Jak poznat skvělého investora? Jak poznat skvělého investora?

Většina investorů nikdy nepřekročí svůj stín a nestane se úspěšnou hlavně proto, že si nedokáže připustit, že se mýlí. Jen ten, kdo si dokáže přiznat chybu a přijmout konstruktivní kritiku, může pomýšlet na dlouhodobý úspěch. Přehnaná sebedůvěra ještě z nikoho neudělala úspěšného investora.

Denní glosa: Zuckerberg s lidskou tváří? Nenechte se vysmát Denní glosa: Zuckerberg s lidskou tváří? Nenechte se vysmát

Mark Zuckerberg se zařadil mezi vynálezce-velikány, kteří svého počinu litují. Alespoň trochu. Alfred Nobel se zalekl dynamitu, Albert Einstein trpěl výčitkami svědomí kvůli svému podílu na vývoji jaderné zbraně, interiérový architekt Robert Propst zavrhl kancelářskou kostku připomínající králíkárnu, a dokonce i Michail Kalašnikov měl potíže s tím, co všechno dokázaly jeho samopaly. Nyní je řada na Zuckerbergovi.

Investorský magazín: Vybíráme obchodní platformu Investorský magazín: Vybíráme obchodní platformu

Vstup do investičního světa je snazší než kdykoli v minulosti. Obchodní platformy pro drobné investory směle konkurují nástrojům profesionálů z Wall Street a na nákup nebo prodej stačí pár kliknutí na chytrém telefonu. Výběr obchodní platformy je velice podstatný a právě jemu se věnujeme. Podnikneme také sondu do českého lázeňství, zaměříme se na letošní politicko-ekonomické vyhlídky Evropské unie a nabídneme čítanku řeči těla pro začátečníky. Na závěr nechybí pravidelný ekonomický kalendář na další dny.

Spurný (TrustWorthy): Na tohle by neměli zapomínat investoři do zlata a dalších kovů Spurný (TrustWorthy): Na tohle by neměli zapomínat investoři do zlata a dalších kovů

Na často opomíjený, ale důležitý faktor při zvažování investice do zlata nebo jiného drahého kovu upozornil na lednovém Investičním fóru Michal Spurný z TrustWorthy Investment CZ.

ČEZ: Stát bude chtít udržet vysokou dividendu
Andrej Babiš, jehož ministerstvo je reprezentantem státu, většinového vlastníka energetické společnosti ČEZ, a její generální ředitel Daniel Beneš si přes média vyměňují názory na výši dividendy za rok 2016, kterou by měla společnost vyplatit.
Volatilita koruny: Nůžky mezi realitou a očekáváním se rozevírají Volatilita koruny: Nůžky mezi realitou a očekáváním se rozevírají

Spotový kurz EUR/CZK je již řadu let prakticky placatý. Čeká se na ukončení kurzového závazku ČNB, na grafu se ale v podstatě nic neděje. Pod povrchem to ale vře.

Co musíte ráno vědět (20. února) Co musíte ráno vědět (20. února)

Jak zakončily uplynulý týden světové burzy, jak chce Írán zvyšovat těžbu ropy a kdy se ve střední a východní Evropě objevil první smysluplný bankomat? I to by vás mohlo na úvod týdne zajímat.