Mobilní aplikace

Americké akcie v úterý mírně ztratily, firmy oznamovaly smíšené výsledky a ropa zlevnila
Americké akciové indexy po mírné úvodní ztrátě krátce zamířily do plusu, ale ve zbytku úterní seance ztrácely do půl procenta. Lepší náladě bránily hospodářské výsledky některých firem, levnější ropa a slabá spotřebitelská důvěra.
3 akciové grafiky, na které se podívejte před americkými prezidentskými volbami 3 akciové grafiky, na které se podívejte před americkými prezidentskými volbami

Jak se (ne)daří americkému indexu S&P 500 v letech, kdy se konají prezidentské volby (a volby do Kongresu), a jak se i v souvislosti s tím mění ocenění amerického akciového trhu?

Investiční večer: Dluhopisy v portfoliu drobného investora Investiční večer: Dluhopisy v portfoliu drobného investora

Autor a moderátor projektu Investičních večerů Roman Chlupatý opět zve přední experty na otázky investování, byznysu a financí. Čtvrté podzimní setkání bude věnováno dluhopisovému trhu a způsobům, jak právě dluhopisy zařadit do portfolia.

Apple v úterý večer odhalí svá kvartální hospodářská čísla. Vykáže technologický gigant další pokles prodeje iPhonů a na co ještě se investoři zaměří?
Po konci úterního obchodování v USA se hospodářskými výsledky za své poslední fiskální čtvrtletí pochlubí technologický gigant Apple. Jaká čísla od společnosti, která definovala svět chytrých mobilních telefonů, čekají analytici?
SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: 10 let sjednoceného dohledu pod ČNB aneb Co se událo a co nás ještě čeká SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: 10 let sjednoceného dohledu pod ČNB aneb Co se událo a co nás ještě čeká

Letos je to deset let, co byl pod Českou národní banku sjednocen dohled nad kapitálovým a pojistným trhem. Jedná se o jeden z významných milníků českého finančního trhu, který výrazně ovlivnil to, jakým způsobem nyní funguje bankovnictví, pojišťovnictví a kapitálový trh v Česku. Jak hodnotí posledních deset let experti a co podle nich čekat do budoucna?

Čas, nebo peníze: Co si vyberete? Čas, nebo peníze: Co si vyberete?

Je důležitější čas, nebo peníze? Přijde na to, v jaké jste zrovna situaci. Pokud plánujete dovolenou na pláži, určitě si raději trochu připlatíte, abyste mohli letět přímým spojem a užívat si slunce o den déle. Někdy je ale rozhodování o dost složitější.

John Hussman: Z trhu může brzy zmizet deset bilionů dolarů, zažíváme ticho před bouří John Hussman: Z trhu může brzy zmizet deset bilionů dolarů, zažíváme ticho před bouří

Americký akciový trh (měřeno širokým indexem NYSE Composite) se od poloviny roku 2014 prakticky nikam neposunul, byť technicky americké akcie nadále pokračují v býčím trendu. Před několika týdny ale došlo k zásadní změně, neutrální výhled v USA přešel v silně negativní nastavení.

Evropské akcie (ještě) nejsou na odpis Evropské akcie (ještě) nejsou na odpis

Americké akcie letos poměrně jednoznačně překonávají své evropské protějšky, brexit je nadále rizikem a euru se v páru s dolarem příliš nedaří. To ale neznamená, že již Evropa nemá investorům co nabídnout.

CME ve třetím čtvrtletí vzrostly čisté tržby o 8,2 % na 126,71 milionu USD, zisk OIBDA a OIBDA marže se zdvojnásobily
Mediální společnost CME, která v České republice vlastní televizi Nova a další stanice, vykázala za třetí čtvrtletí meziroční nárůst čistých tržeb o 8,2 % na 126,71 milionu USD. Při konstantních kurzech měn se tržby zvýšily o 8 %. Zisk OIBDA (provozní zisk před zahrnutím finančních nákladů, daní, odpisů a amortizace) se společnosti více než zdvojnásobil na 18 milionů dolarů a OIBDA marže meziročně vyskočila o 7,1 procentního bodu na 14,2 %.

Zdroj: CME

O2 Czech Republic v prvních devíti měsících roku stoupl zisk o téměř 8 % na čtyři miliardy korun, představenstvo hodlá nad rámec dividendy navrhnout výplatu 4 Kč na akcii z emisního ážia
Telekomunikační společnost O2 Czech Republic vykázala za období od ledna do září provozní tržby 27,72 miliardy Kč. O rok dříve výsledek na rovině tržeb činil 27,71 miliardy Kč. Čistý zisk společnosti se zvýšil o 7,7 % na 4,01 miliardy Kč. O2 současně potvrdila nastavení dividendové politiky a dodala, že nad rámec výplaty dividendy hodlá představenstvo navrhnout rozdělení části emisního ážia ve výši 4 Kč na akcii. Hodnota celého emisního ážia je 36 Kč na akcii.