Americké akcie v pátek mírně zdražily, střízlivé zisky si odnášejí i za celý uplynulý týden
|

Americké akcie v pátek mírně zdražily, střízlivé zisky si odnášejí i za celý uplynulý týden

Americké akciové trhy v první polovině pátečního obchodování kolísaly a hledaly jasnější směr. Ve druhé polovině seance se sjednotily a nakonec uzavřely mírně v plusu. Wall Street povzbudila série nových údajů, které naznačily příznivý vývoj americké ekonomiky ve třetím čtvrtletí.

Americké akcie Shrnutí obchodování v USA

Dow posílil o 0,4 % na 17 477,40 bodu, S&P připsal 0,39 % na 2 091,54 bodu a Nasdaq Composite vzrostl o 0,29 % na 5 048,23 bodu. Index volatility VIX klesl o 4,89 % na 12,83 bodu a výnos 10letých vládních dluhopisů USA se zvýšil o jeden bazický bod na 2,19 %.

V zelených číslech páteční obchodní seanci zakončilo devět z deseti hlavních sektorů. Dařilo se zejména sektoru veřejných služeb, průmyslovému odvětví a finančnímu sektoru. V mínusu skončilo energetické odvětví.

Za celý týden Dow zpevnil o 0,6 %, S&P 500 přidal 0,67 % a Nasdaq Composite stoupl o mírných 0,09 %.

Výrobní ceny v USA vzrostly v červenci třetí měsíc za sebou, což naznačilo, že tlak na pokles inflace kvůli nízkým cenám ropy ustává. Průmyslová výroba se minulý měsíc v USA zvýšila nejsilnějším tempem za osm měsíců.

Většina obchodníků a analytiků očekává, že americká centrální banka (Fed) začne zvyšovat krátkodobé úrokové sazby už v září. Kvůli nedávným nepřesvědčivým údajům z ekonomiky ale někteří předpokládají, že tento krok banka odloží na prosinec.

Americké akcie (14. srpna 2015)

"Na trzích stále doznívají důsledky kroků čínské centrální banky," řekl David Lefkowitz, akciový stratég v UBS Wealth Management Americas. "Investoři budou až do zářijového zasedání americké centrální banky sbírat ekonomická data, z nichž se budou snažit odvodit, kdy Fed začne zvyšovat sazby. Pro následující období tak očekávám zvýšenou volatilitu," doplnil Mark Luschini, hlavní investiční stratég v Janney Montgomery Scott.

Z indexu Dow v pátek nejvíce zdražily akcie chemického obra DuPont (+1,57 %), technologické společnosti Cisco Systems (+1,15 %) a konglomerátu General Electric (+1,12 %). Nedařilo se naopak cenným papírům ropné společnosti Exxon Mobil (-0,37 %), mobilního operátora Verizon Communications (-0,36 %) nebo zábavní společnosti Walt-Disney (-0,33 %).

Akcie maloobchodního prodejce J.C. Penney (+5,58 %) poskočily o více než pět a půl procenta poté, co společnost reportovala nižší než očekávanou ztrátu. Firma před začátkem obchodování uvedla, že v druhém čtvrtletí hospodařila s čistou ztrátou 138 milionů dolarů neboli 0,45 USD na akcii proti čisté ztrátě 172 milionů dolarů neboli 0,56 USD na akcii ve stejném období o rok dříve. Tržby firmy dosáhly v letošním druhém čtvrtletí 2,88 miliardy dolarů, loni činily 2,8 miliardy dolarů a trh letos za 2Q čekal 2,86 miliardy dolarů.

Dařilo se také akciím maloobchodního prodejce luxusního zboží Nordstrom (+4,28 %) poté, co firma oznámila vyšší než očekávaný zisk. Společnost uvedla, že ve druhém čtvrtletí dosáhla čistého zisku 211 milionů dolarů neboli 1,09 USD na akcii při tržbách 3,6 miliardy dolarů. Loni firma ve stejném období hospodařila se ziskem na akcii 0,95 USD a tržbami 3,3 miliardy dolarů. Analytici oslovení agenturou FactSet v průměru čekali zisk na akcii 0,9 USD a tržby 3,68 miliardy dolarů. Firma současně zúžila pásmo výhledu celoročního zisku na akcii na 3,7 až 3,8 USD z původního odhadu 3,65 až 3,8 USD. Na úrovni tržeb společnost čeká meziroční zlepšení výsledku o 8,5 až 9,5 % (původní odhad: +7-9 %).

Cenné papíry distributora potravin Sysco (+7,42 %) přidaly přes sedm procent v reakci na oznámení investičního fondu Trian Partners Nelsona Peltze, že ve firmě získal zhruba 7% podíl.

V plusu uzavřely i akcie chemické společnosti DuPont (+1,57 %), na které analytik Jeffrey Zekauskas z banky JPMorgan Chase zvýšil investiční doporučení na "overweight" z "neutral" a současně posunul jejich cílovou cenu na 60 USD z předchozích 58 USD. Zekauskas uvedl, že oceňuje příznivý poměr rizika k potenciálním ziskům z držení akcií.

Nedařilo se naopak akciím výrobce her pro mobilní telefony a tablety King Digital Entertainment (-10,99 %), který ve čtvrtek po konci obchodování oznámil slabá kvartální čísla. Společnost uvedla, že v letošním druhém čtvrtletí dosáhla zisku 119,3 milionu dolarů neboli 0,38 USD na akcii po zisku 165,4 milionu dolarů neboli 0,52 USD na akcii ve stejném období v loňském roce. Upravený zisk na akcii byl 0,49 USD, když trh počítal se slabším výsledkem 0,42 USD. Zklamaly ale tržby, které se propadly na 489,5 milionu dolarů z 595,5 milionu dolarů. Analytici čekali v průměru 515 milionů dolarů.

Výrazně zlevnily také akcie provozovatele řetězce restaurací s mexickým jídlem El Pollo Loco Holdings (-20,7 %), který taktéž již ve čtvrtek po konci obchodování zveřejnil slabá hospodářská čísla. Firma uvedla, že v uplynulém čtvrtletí hospodařila s čistým ziskem 7,2 milionu dolarů neboli 0,18 USD na akcii proti zisku 6,6 milionu dolarů neboli 0,22 USD na akcii ve stejném období v loňském roce. Zklamaly ale opět tržby, které z loňských 86,9 milionu USD za druhé čtvrtletí stouply jen na 89,5 milionu USD. Čekal se výsledek 93 milionů USD.

Ropa WTI zlevnila na nové minimum za téměř šest a půl roku

Euro v pátek k dolaru oslabilo o 0,4 % na 1,111 EUR/USD, zatímco dolar k japonskému jenu ztratil 0,1 % na 124,30 USD/JPY. Měnový trh se zklidnil po otřesech vyvolaných nečekanou úterní devalvací čínského jüanu čínskou centrální bankou.

Čínská centrální banka po dvojí devalvaci jüanu ve čtvrtek uvedla, že pro další pokles kurzu už není důvod, a v pátek kurz měny podpořila. Její kroky zmírnily obavy z toho, že devalvace jüanu by mohla vést k "měnovým válkám", tedy konkurenčním devalvacím měn, zejména u asijských obchodních konkurentů Číny.

Světové ceny ropy v pátek klesly a severoamerická lehká ropa WTI sestoupila na nové minimum za téměř šest a půl roku. Srážejí ji vysoké zásoby ropy a odstávky rafinerií ve Spojených státech.

Ropa Brent je stále deset procent nad letošním lednovým minimem 45,19 USD za barel. Americká ropa je nyní mnohem slabší, což je důsledek odstavování rafinerií, které snižuje odbyt ropy v USA. Za týden WTI odepsala přes dvě procenta a barel Brentu zlevnil zhruba o procento.

Devalvace čínského jüanu a pokles kurzu čínské měny tento týden o tři procenta by měly vést k dalšímu tlaku na trh komodit, předpověděla investiční banka Goldman Sachs. Podle ní devalvace jüanu mění globální makroekonomickou situaci.

Počet aktivních ropných vrtů v USA za týden stoupl o dva na 672. V předchozím týdnu počet aktivních ropných vrtů stoupl o šest.

Zlato v pátek zlevnilo o necelý dolar na 1 114 USD za trojskou unci a cena stříbra klesla o zhruba dvacet centů na 15,24 USD za trojskou unci.

Hlavní páteční události na amerických trzích

 • Index spotřebitelské důvěry Michiganské univerzity v srpnu podle předběžných dat klesl na 92,9 bodu z červencových 93,1 bodu. Analytici počítali s růstem ukazatele na 93,6 bodu.
 • Průmyslová výroba ve Spojených státech v červenci vzrostla meziměsíčně o 0,6 %, očekával se 0,3% růst po 0,1% růstu v červnu (revidováno z +0,2 %). Meziročně se zvýšila o 1,3 %. Využití kapacit se zvýšilo na 78 % ze 77,7 % v červnu (revidováno z 77,8 %), jak se očekávalo. Výroba ve zpracovatelském sektoru v červenci vzrostla o 0,8 %, analytici předvídali 0,4% růst po červnovém poklesu o 0,3 % (revidováno z 0 %).
 • Ceny průmyslových výrobců ve Spojených státech v červenci vzrostly o 0,2 %. Očekával se 0,1% nárůst po 0,4% růstu v červnu. Meziročně ceny průmyslových výrobců prohloubily pokles, snížily se o 0,8 % po -0,7 % v červnu. Očekával se však hlubší propad o 0,9 %. Po očištění o volatilní ceny potravin a energií se ceny meziměsíčně zvýšily o 0,3 %, stejně jako v červnu, při očekávání 0,1% růstu, a meziročně vzrostly o 0,6 %, čekal se přitom růst o 0,5 % po červnovém zvýšení o 0,8 %.
 • JPMorgan Chase snižuje doporučení na akcie King Digital na "neutral" z "overweight", cílovou cenu upravuje na 17 z 20 dolarů.
 • JPMorgan Chase zvyšuje doporučení na akcie DuPont na "overweight" z "neutral", cílovou cenu zvyšuje na 60 dolarů z 58 dolarů.
 • Počet aktivních ropných vrtů v USA za týden stoupl o dva na 672, zatímco počet aktivních vrtů pro těžbu zemního plynu se snížil o dva na 211. V předchozím týdnu počet aktivních ropných vrtů stoupl o šest.

Hlavní události uplynulého týdne na amerických trzích

 • Maloobchodní tržby ve Spojených státech v červenci vzrostly o 0,6 %, bez aut o 0,4 %, jak se očekávalo. Američané více utráceli za auta či jídlo v restauracích, vyplývá ze čtvrtečních údajů ministerstva obchodu. Ministerstvo zároveň zpřesnilo údaje za červen. Podle zpřesněných dat zůstaly tržby beze změny, původně ministerstvo uvedlo, že se o 0,3 % snížily.
 • Oslabení čínského jüanu je pravděpodobně správným krokem, pokud je ekonomika ve skutečnosti slabší, než čínská vláda očekávala. Řekl to ve středu William Dudley, prezident pobočky Fedu v New Yorku. "Je zcela zřejmé, že pokud je čínská ekonomika slabší, než vláda očekávala, není zcela nerozumné, aby čínská měna tuto slabost vyrovnala," řekl Dudley. "Je příliš brzy na to soudit, co se děje v Číně ve vztahu k jejich měnové politice. Očividně došlo k tomu, že jüan posiloval spolu s americkým dolarem," uvedl v projevu Dudley.
 • Ceny amerického dovozu v červenci klesly o 0,9 % (odhad: -1,2 %), ceny vývozu se snížily o 0,2 %.
 • Týdenní počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti ve Spojených státech v týdnu do 8. srpna vzrostl na 274 tisíc z 269 tisíc v předchozím týdnu (revidováno z 267 tisíc). Čekal se růst na 270 tisíc. Počet pokračujících žádostí v týdnu do 1. srpna vzrostl na 2,273 milionu z 2,258 milionu v předchozím týdnu (revidováno z 2,255 milionu), čekal se pokles na 2,245 milionu.
 • Coca-Cola jmenovala novým provozním ředitelem Jamese Quinceyho, dosavadního ředitele pro Evropu.
 • Tesla prodává 2,1 milionu akcií, prodejem by mohla vydělat 500 milionů dolarů.
 • Stifel Nicolaus zvyšuje doporučení na akcie Microsoftu na "kupovat" z "držet" s cílovou cenou 55 dolarů.
 • Bernstein zvyšuje doporučení na akcie Yahoo! na "outperform" z "market perform".
 • Cowen & Co. začíná pokrývat akcie GoPro s doporučením "outperform".
 • Morgan Stanley zvyšuje doporučení na akcie nápojářské firmy Monster Beverage na "overweight" z "equal weight".
 • BMO Capital Markets zvyšuje doporučení na akcie Merck na "outperform" z "market perform".
 • Turecká lira spadla na rekordní dno vůči dolaru i euru.
 • Světová poptávka po ropě v současnosti roste nejrychlejším tempem za pět let díky hospodářskému oživení a nízkým cenám suroviny. Převis nabídky nad poptávkou je ale tak výrazný, že by měl vydržet až do příštího roku. Uvedla to ve středu Mezinárodní agentura pro energii (IEA) ve své měsíční zprávě o situaci na trhu s ropou.
 • Rozpočtový deficit americké federální vlády v červenci vzrostl meziročně o 58 % na 149,2 miliardy dolarů. Může za to prudký nárůst výdajů, jejichž objem vzrostl zhruba o pětinu kvůli nutnosti předčasné výplaty sociálních dávek. Analytici v anketě agentury Reuters v průměru očekávali schodek 132 miliard dolarů. Loni v červenci deficit činil 94,6 miliardy USD.
 • Pearson prodala svůj 50% podíl v The Economist Group za 730,6 milionu dolarů firmě Exor, holdingové společnosti rodiny Agnelliů.
 • Ratingová agentura Standard & Poor's bude následujících 90 dní sledovat situaci společnosti Berkshire Hathaway. Na seznam možných negativních revizí ji umístila poté, co Berkshire Hathaway oznámila akvizici Precision Castparts za 32,3 miliardy dolarů v hotovosti. Právě o hotovost firmy se ratingová agentura obává, a kvůli tomu by se Berkshire Hathaway mohla dočkat snížení ratingové známky ze současné AA.
 • JOLTS (Job Openings and Labor Turnover Survey) v červnu 5,249 milionu (odhad: 5,350 milionu, květen: 5,357 milionu, revidováno z 5,363 milionu).
 • Americká potravinářská skupina Kraft Heinz zruší asi 2 500 pracovních míst ve Spojených státech a Kanadě. Je to více než pět procent její celkové pracovní síly. Firma vznikla teprve letošní fúzí potravinářské skupiny Kraft Foods a výrobce kečupů H.J. Heinz. Nyní se skupina snaží snížit náklady.
 • Produktivita ve Spojených státech ve druhém kvartálu podle předběžných dat vzrostla o 1,3 %, čekal se růst o 1,6 % mezikvartálně. Data za předchozí čtvrtletí byla revidována výrazně výše na pouze 1,1% pokles z -3,1% propadu. Meziročně v prvním kvartálu produktivita vzrostla o 0,3 %. Jednotkové náklady práce ve druhém čtvrtletí vyskočily o 0,5 %, očekávala se stagnace po 2,3% růstu v předešlém čtvrtletí (revidováno z +6,7 %).
 • Velkoobchodní zásoby v USA v červnu vzrostly o 0,9 % (odhad: +0,4 %), tržby se zvýšily o 0,1 % (odhad: +0,5 %).
 • Americká vláda v úterý snížila odhad těžby ropy ve Spojených státech na letošní i příští rok. Prudký pokles cen suroviny na světovém trhu totiž tlačí dolů relativně nákladnou těžbu z břidlicových ložisek. Letošní produkce ropy v USA by však i navzdory zhoršenému výhledu mohla být nejvyšší od roku 1972. Nová prognóza počítá i se slabší produkcí zemního plynu, nižší má být i spotřeba.
 • GE prodává Healthcare Financial Services U.S. Lending společnosti Capital One za zhruba 9 miliard USD. Pokračuje tak v rozprodeji svých finančních aktivit sdružených v GE Capital.
 • Keefe, Bruyette & Woods snižuje doporučení na akcie PNC Financial na "underperform" z "market perform".
 • JPMorgan snižuje doporučení na akcie Valspar na "neutral" z "overweight", cílovou cenu upravuje na 88 dolarů z 92 dolarů.
 • Monness Crespi Hardt zvyšuje doporučení na akcie Google na "kupovat" z "neutral" s cílovou cenou 900 dolarů.
 • Susquehanna začíná pokrývat akcie Facebooku s hodnocením "pozitivní" díky množství faktorů, jež mohou přispět k růstu firmy.
 • Maloobchodnímu řetězci Gap v červenci klesly prodeje o 7 % u stejnojmenné značky, prodeje značky Banana Republic klesly o 10 %, značka Old Navy naopak zaznamenala 3% nárůst.
 • Carlyle Group koupí Veritas od společnosti Symantec za 8 miliard dolarů.
 • Produkce ropy kartelu OPEC dosáhla kvůli Íránu tříletého maxima. Saúdská Arábie přikázala státům OPEC snížit produkci ropy o 203 tisíc barelů na den.
 • Morgan Stanley snižuje odhad ceny zlata pro rok 2015 na 1 138 dolarů za unci a pro rok 2016 na 1 149 dolarů za unci.
 • Americký producent těžkých strojů Terex se dohodl na fúzi s finským výrobcem jeřábů Konecranes. Spojením vznikne společnost s ročními tržbami kolem deseti miliard dolarů.
 • Spojené státy v úterý zatkly pět osob podezřelých z toho, že se nabouraly na stránky serverů, které zveřejňují tiskové zprávy firem, a tím se dostaly k informacím ohledně těchto společností dříve než veřejnost. Podle obžaloby si následným obchodováním podezřelí vydělali až 30 milionů dolarů.
 • Investiční společnost Berkshire Hathaway ovládaná proslulým americkým miliardářem Warrenem Buffettem se dohodla na převzetí americké průmyslové firmy Precision Castparts za zhruba 32 miliard dolarů. Oznámila to v pondělí Berkshire. Dohoda podle listu The Wall Street Journal představuje největší akvizici v historii podniku. Precision Castparts působí rovněž v České republice, kde má výrobní závod v Plzni.
 • Buffett se vyjádřil i na adresu akciového trhu jako takového. Své fanoušky nezklamal, držení akcií přirovnal k vlastnictví domu. "Asi neprodáte dům, ve kterém bydlíte, abyste ho kupovali o 5 % levněji," uvedl mimo jiné. Zázrak z Omahy očekává další posilování amerických akcií. Bude podle něj pro Fed "velice náročné" zvýšit sazby již v září, a to kvůli nízkým sazbám v Evropě a jen pomalému globálnímu růstu ekonomiky.
 • Stanley Fischer, viceprezident amerického Fedu v pondělí v rozhovoru pro televizní stanici Bloomberg uvedl, že zaměstnanost roste oproti dřívějšku velmi rychle, problémem Fedu je spíše inflační cíl než nedostatek pracovních míst. A právě kvůli nízké inflaci, která Fedu způsobuje vrásky, prý Fischer neočekává zvýšení úrokových sazeb, dokud se inflace nevrátí na "normálnější" hladinu.
 • Ekonomické podmínky v USA se veskrze vrátily na normální úroveň a rozhodnutí o prvním zvýšení sazeb za řadu let by mělo padnout již brzy. Uvedl to šéf atlantského Fedu Dennis Lockhart.
 • Freeport-McMoran chce prodat kmenové akcie v objemu až jedné miliardy dolarů. Finance plánuje použít pro splacení úvěrů a na investice.
 • Alibaba koupí 19,99% podíl v hodnotě 28,3 miliardy jüanů v čínském prodejci elektroniky Suning Commerce Group.
 • Fond Federated Investors snížil k 31. červenci akciovou pozici v CME o 1,2 milionu akcií, což je necelé 1 % akcií firmy. Federated Investors zůstává se 4,94 % druhým největším investorem v CME po Time Warner. Prodeje akcií významnými akcionáři bývají trhem vnímány negativně.

Výsledková sezóna

 • Výsledky J. C. Penney ve 2Q: Ztráta na akcii 0,41 USD (odhad: 0,48 USD), tržby: 2,875 miliardy USD (odhad: 2,860 miliardy USD).
 • Výsledky Alibaba ve 2Q: Zisk na akcii 0,59 USD (odhad: 0,56 USD), tržby: 3,265 miliardy USD (odhad: 3,320 miliardy USD).
 • Výsledky Macy's ve 2Q: Zisk na akcii 0,64 USD (odhad: 0,76 USD), tržby: 6,104 miliardy USD (odhad: 6,2 miliardy USD).
 • Výsledky News Corp ve 2Q: Zisk na akcii 0,07 USD (odhad: 0,05 USD), tržby 2,14 miliardy USD (odhad: 2,19 miliardy USD). Akcie ve středečním after-marketu +4 %.
 • Výsledky Cisco Systems ve 2Q: Očištěný zisk na akcii 0,59 USD (odhad: 0,56 USD), tržby 12,84 miliardy USD (odhad: 12,65 miliardy USD). Akcie ve středu v poobchodní fázi +3,9 %.
 • Výsledky Symantec v 2Q: Zisk na akcii 0,40 USD (odhad: 0,43 USD), tržby: 1,5 miliardy USD (odhad: 1,53 miliardy USD).
 • Výsledky Kraft Heinz ve 2Q: Zisk Kraft Foods na akcii 0,92 USD, tržby Kraft Foods 4,515 miliardy USD. Tržby Heinz 2,616 miliardy USD. Akcie Kraft Heinz v pondělním after-marketu -2,1 %.
 • Výsledky Shake Shack ve 2Q: Očištěný zisk na akcii 0,09 USD (odhad: 0,03 USD), tržby 48,5 milionu USD (odhad: 42,8 milionu USD). Firma zvýšila výhled tržeb na celý rok. Akcie v pondělí v poobchodní fázi +8,9 %.

Zdroj: CNBC, MarketWatch, ČTK

Evropské akcie zahájily týden poklesem, sentiment na trzích určoval páteční neúspěch Donalda Trumpa
18:00

Evropské akcie zahájily týden poklesem, sentiment na trzích určoval páteční neúspěch Donalda Trumpa

Evropské akciové trhy v pondělí zakončily seanci v mínusu. Investoři se vraceli k pátečnímu dění v USA. Neúspěch...
Evropské akcie Shrnutí evropského obchodování
17:27

Ruská automobilka AvtoVAZ hodlá stáhnout své akcie z burzy

Největší ruský výrobce automobilů AvtoVAZ hodlá ještě letos své akcie stáhnout z moskevské burzy. S odvoláním na dva...
Rusko Auta Evropské akcie
Vklady v řeckých bankách klesly nejníže od roku 2001
17:08

Vklady v řeckých bankách klesly nejníže od roku 2001

Vklady v řeckých bankách v únoru klesly o 0,6 procenta na 119,07 miliardy eur. Dostaly se tak nejníže od října 2001,...
Řecko Banky Evropské banky
Pražská burza v pondělí klesla, tabáková firma Philip Morris ČR přišla o procento
16:45

Pražská burza v pondělí klesla, tabáková firma Philip Morris ČR přišla o procento

Pražská burza v úvodu nového týdne uzavřela pod nulou, když index PX odepsal 0,31 % na 979,45 bodu. Dolů ji táhly...
Akcie ČR Shrnutí obchodování v ČR
16:02

Číňané hodlají investovat do pozemků kolem Panamského průplavu

Čínské podniky mají zájem podílet se na rozvoji území kolem Panamského průplavu. Jde o součást čínské obchodní...
Čína Investice
Prezident Zeman jmenuje příští týden Havlíčka ministrem průmyslu
15:31

Prezident Zeman jmenuje příští týden Havlíčka ministrem průmyslu

Prezident Miloš Zeman jmenuje příští týden novým ministrem průmyslu a obchodu Jiřího Havlíčka. Havlíček to řekl po...
Česká republika Politika Průmysl
15:22

Euro se vůči dolaru dostalo na nejvyšší hodnotu od loňského listopadu

Euro se během pondělní seance vyšplhalo až na hladinu 1,09 EUR/USD, což je nejvyšší hodnota od loňského listopadu. Za...
Euro Americký dolar Měny
15:03

Katar hodlá investovat v Británii pět miliard liber

Katar hodlá v příštích pěti letech investovat v Británii 5 miliard liber, a posílit tak obchodní spojení se zemí...
Katar Investice Spojené království
14:42

Evropa by podle ekonomů ve francouzských prezidentských volbách měla doufat ve vítězství Emmanuela Macrona

Prezidentské volby ve Francii jsou již za dveřmi. První kolo očekávaných voleb, které by mohly napovědět o...
Evropská unie Francie Prezidentské volby
Evropská komise schválila fúzi amerických Dow Chemical a DuPont
14:22

Evropská komise schválila fúzi amerických Dow Chemical a DuPont

Evropská komise v pondělí schválila plán sloučení amerických chemických společností Dow Chemical a DuPont. Obě firmy...
Americké akcie Evropská unie Fúze a akvizice
14:00

Ze světa investičních doporučení (27. března)

Které akcie si v pondělí vysloužily pozornost analytiků? Nabízíme přehled vybraných nových a upravených investičních...
Americké akcie Evropské akcie Investiční doporučení
13:39

Britské domácnosti jsou ohledně brexitu pesimističtější než dříve

Britská premiérka Theresa Mayová ve středu aktivuje článek 50 Lisabonské smlouvy, čímž oficiálně zahájí proces...
Spojené království Evropská unie
13:22

Rychle rostoucí trh fintech v Česku dosahuje 5,1 miliardy Kč

Rychle rostoucí trh finančně-technologických společností (fintech), které využívají technologie jako sociální sítě,...
Česká republika Fintech Technologie
13:02

Objem spotřebitelských úvěrů v eurozóně v únoru vzrostl nejvíce za šest let

Objem bankovních úvěrů pro domácnosti v zemích eurozóny rostl v únoru nejrychlejším tempem za více než šest let....
Eurozóna Úvěry Evropská ekonomika
11:59

Dubajská Emaar chce koupit internetového prodejce Souq

Dubajský provozovatel luxusních nákupních center Emaar Malls podal nabídku na převzetí předního arabského...
Blízký a Střední východ Internet Fúze a akvizice
11:39

Americké akcie rostou, malé firmy však příliš důvodů k radosti nemají

Americké akcie od nástupu Donalda Trumpa do prezidentského úřadu nespočetněkrát stouply na nové rekordy, ne všechny...
Americké akcie Donald Trump Spojené státy americké (USA)
11:14

Hyundai zavřela továrnu v Číně, vládne politické napětí

Jihokorejská automobilka Hyundai na týden uzavřela jednu ze svých továren v Číně, uvedla to ve svém pondělním...
Jižní Korea Asijské akcie Auta
Trumpův zeť Kushner povede tým pro správní reformu a inovace
10:51

Trumpův zeť Kushner povede tým pro správní reformu a inovace

Prezident Donald Trump v pondělí oznámí vytvoření nového úřadu s rozsáhlými pravomocemi, jehož úkolem bude reforma...
Donald Trump Spojené státy americké (USA) Politika