Akcie ČR

Pražská burza v pátek klesla, Erste Group Bank přišla o více než tři procenta
Index pražské burzy PX v pátek ztratil 1,25 % a obchodování zakončil na hodnotě 960,05 bodu. V červených číslech skončil hlavní benchmark akciového trhu v Rybné ulici i za celý týden.

Zdroj: pse.cz

Výhled na nový obchodní týden: O slovo se přihlásí Erste, svět bude sledovat makrodata Výhled na nový obchodní týden: O slovo se přihlásí Erste, svět bude sledovat makrodata

Pro investory sledující pražskou burzu bude nejdůležitějším obchodním dnem příštího týdne úterý, kdy své kvartální a celoroční hospodářské výsledky oznámí Erste Group Bank. Nouze ale v týdnu nebude ani o důležité ekonomické údaje.

Fortuna získala jako první česká společnost licenci k provozování on-line loterijních her
Sázková kancelář Fortuna v pátek oznámila, že jí ministerstvo financí - jako první české společnosti - udělilo licenci k provozování on-line loterijních her.

Zdroj: Česká spořitelna

O2 Czech Republic zahájila nabídku dluhopisů v objemu 100 milionů EUR
O2 Czech Republic údajně zahájila nabídku takzvaných Schuldschein dluhopisů v objemu 100 milionů EUR a oceněním na 130-155 bazických bodů pro pětiletou, 150-175 bazických bodů pro sedmiletou a 180-205 bazických bodů pro desetiletou tranši. Kniha se zavírá 29. března a vypořádání má být 6. dubna.

Zdroj: Bloomberg

Pegas Nonwovens: V pátek končí nabídka odkupu akcií z burzy ve Varšavě
Pegas se z Varšavy stahuje kvůli nízké likviditě. Výkupní cena je 127 PLN (současná cena v Polsku je 129,5 PLN). V Polsku bylo k 8. lednu 2017 evidováno 4,71 % (434 531 kusů) akcií Pegasu.
Vodafone: Novela telekomunikačního zákona ve sněmovně zvýhodní O2
Do návrhu novely telekomunikačního zákona se během projednávání v hospodářském výboru Sněmovny dostalo ustanovení, které by mohlo operátora O2 zvýhodnit před konkurencí. Mohl by totiž místo zastaralé technologie CDMA, kterou mu ukládá licence, využít pásmo 450 MHz pro lukrativní služby tzv. internetu věcí nebo LTE. Na ustanovení upozornil poslance před pátečním projednáváním návrhu ve Sněmovně konkurenční Vodafone, který toto pásmo nemá k dispozici. Podle O2 však má stávající držitel přídělu zákonný nárok na jeho obnovu, při které musí být zohledněny současné technologické možnosti a vývoj trhu.

Zdroj: ČTK

Pražská burza ve čtvrtek mírně klesla, Komerční banka ztratila zhruba 3 %
Pražská burza ve čtvrtek prohloubila ztrátu ze středeční seance, když index PX klesl o 0,05 % na 972,20 Kč. Dolů burzu táhly akcie Komerční Banky, dařilo se naopak společnosti ČEZ. Zobchodovaný objem ve čtvrtek překonal 1 miliardu korun, a byl tak výrazně nadprůměrný.

Zdroj: BCPP

Dozorčí rada odvolala Ivo Hlaváče z představenstva ČEZ
Dozorčí rada energetické společnosti ČEZ odvolala na čtvrtečním zasedání člena představenstva firmy Ivo Hlaváče. ČTK to sdělil předseda rady Václav Pačes. Návrh na odvolání Hlaváče předložilo podle dřívějších informací samo vedení společnosti. Představenstvo ČEZ má sedm členů, kromě Hlaváče do něj patří ještě předseda představenstva Daniel Beneš, místopředseda Martin Novák a členové Ladislav Štěpánek, Michaela Chaloupková, Pavel Cyrani a Tomáš Pleskač.

Zdroj: ČTK