Akcie ČR

Pražská burza v pátek uzavřela na červené nule, za celý týden přišla o 0,2 %
Pražská burza v závěru týdne nepatrně klesla, když index PX odepsal 0,02 % na 928,53 bodu. Dolů burzu stahovaly především akcie energetické skupiny ČEZ, dařilo se naopak Monetě Money Bank. Objem obchodů byl s 387 miliony korun podprůměrný.
CME: Trh s televizní reklamou v Česku loni narostl bezmála o pětinu
Televizní reklama dle monitoringu společnosti Nielsen Admosphere vzrostla v loňském roce v Česku o 19 % oproti roku 2015 na 42,4 miliardy korun.
Výroba Dukovan klesne kvůli odstávkám dvou bloků na polovinu
V Jaderné elektrárně Dukovany začali energetici v poledne podle plánu snižovat výkon prvního reaktorového bloku, ještě v pátek přestane dodávat elektřinu do sítě. Výroba Dukovan pak klesne na polovinu, protože od loňského září stojí i blok číslo dvě. Oba bloky bylo potřeba zastavit kvůli modernizaci jejich společné centrální čerpací stanice. Souběh odstávek potrvá asi 50 dní. ČTK to řekl mluvčí elektrárny Jiří Bezděk. Elektrárna má čtyři bloky.

Zdroj: ČTK

ČEZ údajně zvažuje prodej slovenské dceřiné firmy
ČEZ podle Hospodářských novin hodlá prodat svou retailovou divizi na Slovensku. Cena by se měla pohybovat řádově ve stovkách milionů korun.
Textilka Pegas Nonwovens vydala dluhopisy za 50 milionů eur
Znojemský výrobce netkaných textilií Pegas Nonwovens v pátek vydal dluhopisy v hodnotě 50 milionů eur (1,3 miliardy korun). Výnos bude sloužit k refinancování veřejné emise dluhopisů v listopadu 2018. K tomuto datu jsou splatné dluhopisy vydané společností v roce 2014. Zatímco tehdy činil roční úrokový výnos 2,85 %, výnos aktuálně vydaných dluhopisů je 1,875 % a splatnost je v lednu 2024, vyplývá z tiskové zprávy Pegasu.

Zdroj: ČTK

Pražská burza ve čtvrtek stoupla o 0,3 %, dařilo se akciím skupiny ČEZ, Kofoly a Pegasu
Pražská burza ve čtvrtek navázala na středeční zisk, když index PX zpevnil o 0,3 % na 928,71 bodu. Nahoru ji táhly akcie energetické skupiny ČEZ, nápojářské Kofoly ČeskoSlovensko a textilky Pegas Nonwovens, nedařilo se naopak Erste Group Bank a likérce Stock Spirits. Objem obchodů byl s 507 miliony korun mírně podprůměrný.

Zdroj: BCPP

Při odstávkách v Dukovanech se letos dvakrát zastaví 2 ze 4 bloků
Jaderná elektrárna Dukovany počítá s delšími odstávkami i pro letošek. Společnost ČEZ potřebuje do konce roku získat nové povolení provozu pro tři ze čtyř dukovanských bloků, proto budou její pracovníci v těchto blocích kromě kontrol svarů dokončovat rozsáhlé investiční akce. Dvakrát v roce kvůli tomu budou odstaveny dva bloky současně, a to vždy na 50 dní, řekl ve čtvrtek novinářům ředitel elektrárny Miloš Štěpanovský. Výroba Dukovan tak v tomto roce poběží z poloviny celkem zhruba 100 dní.

Zdroj: ČTK

Vyzve ČTÚ operátory ke snížení cen LTE?
ČTÚ by ve čtvrtek měl vyzvat mobilní operátory ke snížení jejich velkoobchodních cen pro LTE. S obdobnou výzvou úřad přišel již loni a týkala se společností Vodafone a O2 Czech Republic. Důvodem jsou příliš vysoké sazby pro virtuální operátory.

Zdroj: Česká spořitelna