Akcie ČR

ČEZ bude při stavbě elektrárny v Černé Hoře spolupracovat s GE
Společnost Škoda Praha ze Skupiny ČEZ bude při stavbě uhelné elektrárny Pljevlja v Černé Hoře spolupracovat se společností General Electric (GE). Firmy podepsaly smlouvu. Do konce února společně plánují představit investorovi, černohorské firmě Elektropriveda Crne Gore (EPCG), návrh podmínek financování. ČTK to v pondělí sdělila mluvčí ČEZ Barbora Půlpánová. Projekt by měl podle dřívějších informací stát asi 9,5 miliardy korun.

Zdroj: ČTK

ČS: Únorová strategie pro české akcie ČS: Únorová strategie pro české akcie

Jaký výhled mají analytici z České spořitelny na domácí akciový trh pro únorové obchodování? A která akcie se stala vítězem lednového obchodování?

Investorský magazín: Proč je voda komodita příštích dekád? Investorský magazín: Proč je voda komodita příštích dekád?

Jedna z posledních studií americké vlády předpovídá, že do roku 2030 přesáhne poptávka po pitné vodě nabídku o 40 %. Jak na nedostatku modrého zlata vydělat? Jednu cestu, kterou lze elixír života dostat do portfolia, představuje Jan Maňák z BNP Paribas Investment Partners. Dále si zopakujeme, co čekat od české výsledkové sezóny, vyjednáme si nejvyšší možný plat a shrneme hlavní očekávané ekonomické údaje nového týdne.

Ve čtvrtek budou oznámeny nové báze indexů MSCI, polepšit by si měla MONETA
Ve čtvrtek pozdě večer budou oznámeny změny ve skladbě indexů MSCI s platností k 1. březnu. Podle analytiků z České spořitelny lze očekávat, že v případě akcií tuzemského finančního domu MONETA bude navýšen poměr volně obchodovaných akcií ze stávajících 80 % ke 100 %.

Zdroj: Česká spořitelna

Pražská burza: Kam a proč se letos (ne)podívá index PX? Pražská burza: Kam a proč se letos (ne)podívá index PX?

Debata o českých akciích na lednovém Investičním fóru v Praze začala zamyšlením nad možnou letošní výkonností českého trhu jako celku. Vedle konkrétních titulů se stočila řeč i na důvody toho, že se český trh navzdory dobré kondici ekonomiky stále ještě nevzpamatoval z knockoutu od poslední finanční krize.

Jak velký dopad bude mít konec kurzového závazku ČNB na české akcie? Jak velký dopad bude mít konec kurzového závazku ČNB na české akcie?

V rámci debaty na lednovém Investičním fóru v Praze se tři oslovení experti tak docela neshodli na tom, jak "hrát", respektive "nehrát" očekávané uvolnění kurzu EUR/CZK v letošním roce na parketu pražské burzy. Na jedné straně je možné, že do českých akcií přiteče spekulativní kapitál, což popožene ceny vzhůru, na straně druhé není očekávaná změna kurzu eurokoruny tak významná, aby na akciovém trhu měnila pravidla hry.

O bulharská aktiva ČEZ by mohlo projevit zájem několik subjektů, cena za jejich prodej by se mohla vyšplhat na 400 milionů eur
Agentura Bloomberg v pátek přinesla zprávu, že existuje několik možných zájemců o bulharská aktiva energetického gigantu ČEZ. Jejich cena by se údajně mohla vyšplhat až na 400 milionů eur. ČEZ na konci minulého týdne oznámil, že chce na základě podnětu od investorů zmapovat zájem o svá bulharská aktiva, možnost prodeje aktiv však firma nekomentovala.

Zdroj: Bloomberg

Pražská burza v pátek uzavřela v plusu, za celý týden posílila o 0,8 %
Pražská burza v pátek počtvrté v řadě zpevnila, když index PX vzrostl o 0,33 % na 943,99 bodu. Nahoru burzu táhly akcie operátora O2 Czech Republic, nedařilo se likérce Stock Spirits. Objem obchodů byl se 408 miliony korun podprůměrný. Za celý týden index PX vzrostl o 0,8 %.

Zdroj: BCPP, ČTK

Müller (NN): Pokud ČEZ udrží dividendu na 40 korunách, jsou jeho akcie levné Müller (NN): Pokud ČEZ udrží dividendu na 40 korunách, jsou jeho akcie levné

Akcie ČEZ jsou aktuálně levné, pokud se ovšem firmě podaří udržet dividendu na úrovni okolo 40 Kč na akcii. Na lednovém Investičním fóru o tom hovořil portfoliomanažer Igor Müller z NN Investment Partners.