Akcie ČR

ČEZ nakupuje v Německu. Firma získala 35 větrných turbín o výkonu 85 MW
Energetická skupina ČEZ získala v Německu dalších 35 větrných turbín o celkovém instalovaném výkonu 85,25 megawattu. Osm větrných parků je rozprostřeno v lokalitách napříč severním Německem a všechny jsou již v provozu. Na německý trh s obnovitelnými zdroji vstoupil ČEZ na začátku prosince, když převzal do užívání větrný park na jihozápadě země o celkovém výkonu 12,8 MW.

Zdroj: ČTK

Dozorčí rada potvrdila Beneše v čele ČEZ na další čtyři roky
Dozorčí rada energetické společnosti ČEZ potvrdila ve funkci předsedy představenstva na další čtyři roky Daniela Beneše. Beneš společnost vede od roku 2011, členem představenstva je od konce roku 2005. Současný mandát měl podle mluvčího Benešovi skončit na konci příštího roku.

Zdroj: ČTK

Pražská burza zakončila čtvrteční obchodování na nule, dařilo se akciím Philip Morris ČR
Index pražské burzy PX během čtvrtečního obchodování nejprve ráno poklesl, později během dne získával, aby seanci zakončil na nule. Největší zisk zaznamenaly akcie tabákového výrobce Philip Morris ČR, naopak nejvíce ztrácel výrobce nealkoholických nápojů Kofola ČeskoSlovensko.

Zdroj: BCPP

Pražská burza se v průběhu čtvrteční seance pohybuje mírně pod nulou
Index PX ve čtvrtek v polovině seance ztrácí 0,07 %, když jej dolů táhnou akcie operátora O2 Czech Republic (-1,1 %). V negativním pásmu se pohybují i MONETA Money Bank (-0,54 %), Komerční banka (-0,16 %), likérka Stock Spirits (-1,38 %) a tabáková firma Philip Morris ČR (-0,38 %). V plusu se drží energetická skupina ČEZ (+0,05 %), Erste Group bank (+0,32 %), sázkařská Fortuna (+0,99 %), nápojářská Kofola ČeskoSlovensko (+0,55 %) a pojišťovna VIG (+0,26 %).

Zdroj: BCPP

Pražská burza ve středu uzavřela na nule, dařilo se Monetě Money Bank
Pražská burza po úspěšné úterní seanci ve středu uzavřela na zelené nule. Index PX přidal 0,01 % na 917,55 bodu. Dařilo se Monetě Money Bank, operátorovi O2 Czech Republic a petrochemickému holdingu Unipetrol, výrazně klesly mediální společnost CME a tabáková firma Philip Morris ČR. Objem obchodů byl s 650 miliony korun průměrný.

Zdroj: BCPP

Po zavedení EET ukončilo činnost více než 80 malých restaurací zásobovaných Kofolou
Po zavedení elektronické evidence tržeb na začátku prosince ukončilo činnost více než 80 malých restaurací zásobovaných Kofolou. Uvedl to výkonný ředitel firmy Jannnis Samaras. Na hospodaření společnosti by to ale vliv mít nemělo.

Zdroj: Česká spořitelna

Rakouské spořitelny prodaly 4,5 milionu akcií Erste
Rakouské spořitelny prodaly zhruba 4,5 milionu akcií Erste Group Bank. Jde o podíl ve výši asi 1,05 %.

Zdroj: Česká spořitelna

ČEZ plánuje v příštích letech generální opravu elektrárny Orlík
Energetická společnost ČEZ plánuje na období 2017 až 2021 generální opravu strojů vodní elektrárny Orlík. Součástí projektu by mohla být i výměna dvou Kaplanových turbín za Francisovy. ČTK to řekl mluvčí pro obnovitelné zdroje společnosti ČEZ Martin Schreier. Orlík, jehož stavba byla dokončena před 55 lety, je největší vodní elektrárnou v Česku. Ročně vyrobí více než 200 milionů kWh elektřiny.

Zdroj: ČTK

Pražská burza v úvodu středečního obchodování mírně stoupala
Index pražské burzy PX si v prvních minutách středeční seance připisoval 0,13 procenta, když dosáhl hodnoty 918,16 bodu. Mírný vzestup vedly akcie mediální společnosti CME a energetické polostátní firmy ČEZ.

Zdroj: pse.cz