Akcie ČR

Výsledková sezóna na pražské burze: Kdo kdy oznamuje a co budou investoři nejvíce sledovat? Výsledková sezóna na pražské burze: Kdo kdy oznamuje a co budou investoři nejvíce sledovat?

Tradičně až na konci ledna startuje výsledková sezóna firem obchodovaných na pražské burze. Kdy čekat alespoň trochu vzruchu v Rybné a co od jednotlivých společností čekají analytici z České spořitelny?

Analytici: Výsledky O2 za loňský rok podpořila mobilní data, firma by měla vyplatit více než 7% dividendu
Telekomunikační firma O2 Czech Republic podle analytiků vykáže za celý loňský rok výsledky hospodaření v souladu s prognózou managementu. Výsledky podle nich podpořil zejména segment mobilních internetových dat. Podle Jana Šumbery z České spořitelny by společnost měla vyplatit dividendu a část z emisního ážia indikující dividendový výnos nad 7 %. O2 zveřejní čísla za poslední loňské čtvrtletí a celý rok v úterý ráno.
Rusové nabízejí reaktor nové generace, model financování je na ČR
Ruský státní podnik Rosatom nabízí Česku pro stavbu nového jaderného bloku reaktor nové generace III+. ČTK to v neděli sdělil první náměstek generálního ředitele společnosti Kirill Komarov. Podle Komarova je Rosatom jedinou společností na světě, která podobný reaktor již postavila a uvedla do provozu. Stalo se tak loni v srpnu v Novovoroněžské jaderné elektrárně v Rusku.

Zdroj: ČTK

ČEZ na Chrudimsku a Svitavsku za 650 milionů korun vybuduje novou distribuční síť
Společnost ČEZ Distribuce vybuduje na Chrudimsku a Svitavsku novou distribuční síť elektrické energie. Investici za 650 milionů korun uskuteční do konce příštího roku. ČTK to řekla regionální mluvčí skupiny Šárka Beránková. Nynější síť je již na hranici kapacity, firmy proto musejí se svými investicemi vyčkat, dodal starosta Poličky Jaroslav Martinů (ODS).

Zdroj: ČTK

Dukovanská elektrárna přijme během pěti let 170 pracovníků
Jaderná elektrárna Dukovany přijme v nadcházejících pěti letech 170 pracovníků, část z nich nahradí lidi odcházející do důchodu. Elektrárna letos také přijímá pracovníky na kontrolu a údržbu zařízení, řekl ČTK její mluvčí Jiří Bezděk. Dukovany jsou v provozu tři desetiletí. V samotné elektrárně pracovalo k letošnímu 1. lednu 756 lidí, minulý rok jejich počet stoupl o 50.

Zdroj: ČTK

Pražská burza v pátek klesla, za celý týden ale o téměř jedno procento stoupla
Pražská burza v pátek po čtvrteční stagnaci klesla, index PX odepsal 0,13 % na 936,89 bodu. Dolů ho táhly pojišťovna VIG nebo telekomunikační společnost O2. Opačným směrem na index působily cenné papíry Erste Group Bank a Unipetrolu podpořeného hospodářskými výsledky.

Zdroj: ČTK

ČEZ chce zmapovat zájem o svá aktiva v Bulharsku, komentář k možnosti jejich prodeje firma neposkytla
Energetická skupina ČEZ chce na základě podnětu od investorů zmapovat zájem o svá aktiva v Bulharsku. V pátek o tom informovala mluvčí skupiny Barbora Půlpánová. Zda společnost plánuje aktiva prodat, ovšem nechtěla blíže komentovat. ČEZ má delší dobu problémy s bulharskými úřady. Loni v červenci zahájil proti zemi mezinárodní investiční arbitráž.

Zdroj: ČTK

Výsledková sezóna v Praze: Co čekají analytici? Výhled se točí okolo dividend Výsledková sezóna v Praze: Co čekají analytici? Výhled se točí okolo dividend

Jaké hospodářské výsledky od firem, s jejichž akciemi se obchoduje na burze v Praze, očekávají analytici z České spořitelny?