Akcie ČR

Pražská burza ve čtvrtek mírně klesla, nedařilo se akciím Erste Group Bank
Pražská burza ve čtvrtek nenavázala na zisk z předcházející seance, index PX klesl o 0,18 % na 971,08 bodu. Dolů ji táhly akcie Erste Group Bank, Monety Money Bank a textilky Pegas Nonwovens, dařilo se naopak mediální společnosti CME a tabákové firmě Philip Morris ČR. Objem obchodů byl se 762 miliony korun nadprůměrný.

Zdroj: BCPP

ČEZ a Škoda Auto spojí síly a budou investovat do rozvoje elektromobility
Ředitel energetické skupiny ČEZ Daniel Beneš potvrdil, že je elektromobilita pro největší českou energetickou společnost velkou příležitostí. ČEZ a Škoda Auto spojí síly a budou společně investovat do rozvoje elektromobilů. Škoda Auto, která zatím elektromobily nevyrábí, začne s jejich vývojem a výrobou a ČEZ bude rozšiřovat síť dobíjecích stanic, kterých zatím provozuje v České republice 70.

Zdroj: Hospodářské noviny

Pražská burza ve středu uzavřela v plusu, dařilo se akciím operátora O2 a skupiny ČEZ
Pražská burza podruhé v tomto týdnu stoupla, index PX zpevnil o 0,67 % na 972,83 bodu. Nahoru burzu táhly společnosti O2 Czech Republic a ČEZ, nedařilo se tabákové firmě Philip Morris ČR. Objem obchodů byl se 731 miliony Kč mírně nadprůměrný.

Zdroj: BCPP

Miloš Zeman v úterý podepsal protikuřácký zákon
Prezident Miloš Zeman v úterý podepsal takzvaný protikuřácký zákon. Ten má v platnost vstoupit na konci května.

Zdroj: J&T Banka

ČEZ: Česko chce u Evropské komise vyjednat výjimku pro tendr na stavbu v Dukovanech, dodavatel se má vybírat v roce 2018
Polostátní energetická společnost ČEZ vybere v příštím roce dodavatele na stavbu jaderného bloku v Dukovanech. Podle ředitele ČEZ Daniela Beneše bude firma hledat dodavatele na klíč, dokumentace na zadání zakázky v hodnotě 120 miliard korun se připravuje. Česko chce kvůli ní u Evropské komise vyjednat takzvanou sektorovou výjimku, tedy aby měl zadavatel volné ruce při stanovování parametrů výběru. Píší o tom středeční Lidové noviny.

Zdroj: ČTK

Photon Energy investorům vyplatila již druhý měsíční kupón
Společnost Photon Energy, která je jednou s předních českých firem v oblasti solární energie, vyplatila 13. února investorům již druhý měsíční kupón z nedávno vydaného dluhopisu, který nabízí výnos 6 %. Právě měsíční frekvenci výplaty kupóny řada investorů oceňuje.
Unipetrol tento týden kvůli údržbě odstaví etylénovou jednotku
Petrochemická společnost Unipetrol tento týden odstaví svoji etylénovou jednotku. Důvodem je její údržba. Odstávka jednotky by měla trvat devět až deset dnů.

Zdroj: Unipetrol