Akcie ČR

Tržby z nových energií by letos dceřiné firmě ČEZ měly stoupnout na 4,5 miliardy Kč
Tržby z nových energií společnosti ČEZ ESCO, dceřinky ČEZ, by letos měly stoupnout ze tří na 4,5 miliardy Kč. ČEZ je tak na dobré cestě dosáhnout svého cíle devět miliard korun v několika nejbližších letech, říkají analytici z České spořitelny.

Zdroj: Česká spořitelna

Pražská burza v pátek mírně posílila, za celý týden však ztratila 0,8 %
Pražská burza v závěru týdne potřetí v řadě zpevnila, když index PX vzrostl o 0,16 % na 930,42 bodu. Více než procento získala textilka Pegas Nonwovens, nedařilo se holdingu Unipetrol, likérce Stock Spirits a sázkařské společnosti Fortuna. Objem obchodů byl s necelými 300 miliony korun výrazně podprůměrný.

Zdroj: BCPP, ČTK

Člen dozorčí rady Unipetrolu Bogdan Dzudzewicz rezignoval
Člen dozorčí rady Unipetrolu Bogdan Dzudzewicz rezignoval na svou funkci. Důvod rezignace ani jméno případného nástupce Unipetrol nesdělil. Dzudzewicz byl členem dozorčí rady petrochemického holdingu od roku 2008. Nejprve působil jako náhradní člen, v roce 2009 byl pak ve funkci potvrzen valnou hromadou společnosti. Mandát by měl zaniknout 18. ledna 2017.
Pražská burza ve čtvrtek mírně zpevnila, akcie Monety Money Bank ale ztratily procento
Pražská burza ve čtvrtek navázala na středeční zisk, index PX přidal 0,1 % na 928,89 bodu. S výsledkem seance byli spokojeni akcionáři tabákového výrobce Philip Morris ČR nebo rakouské Erste Group Bank, slabší den si vybraly MONETA Money Bank, mediální společnost CME a likérka Stock Spirits. Zobchodovaný objem byl s 882 miliony korun nadprůměrný.

Zdroj: BCPP

Vodní elektrárny ČEZ loni meziročně zvýšily výrobu o 3,8 %
Vodní elektrárny energetické společnosti ČEZ loni meziročně zvýšily výrobu o 3,8 procenta na 2,04 miliardy kilowatthodin (kWh). ČTK o tom ve čtvrtek informoval mluvčí ČEZ Martin Schreier. Upozornil, že více než 1,2 miliardy kWh z celkového objemu vyrobila trojice přečerpávacích vodních elektráren, tedy Dlouhé stráně I, Dalešice a Štěchovice II.

Zdroj: ČTK

Philip Morris ČR: Dividendový pilíř pražské burzy se kvůli novému zákonu kymácet nezačne Philip Morris ČR: Dividendový pilíř pražské burzy se kvůli novému zákonu kymácet nezačne

Poslanecká sněmovna loni v prosinci schválila novou legislativu v oblasti tabákového průmyslu. Zákon o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek kromě jiného zakazuje kouření v restauracích, na zastávkách, dětských hřištích, ve sportovních halách nebo na koncertech, výstavách či diskotékách, které se konají uvnitř budovy. Restaurace nebudou moci zřizovat oddělené kuřárny, kuřáci zde ale budou moci používat elektronické cigarety nebo vodní dýmky. Nový zákon, pokud bude schválen Senátem a podepsán prezidentem, by měl platit od 31. května 2017. Co na to akcie Philip Morris ČR?