Akcie ČR

Pražská burza uzavřela v pondělí v červených číslech, nedařilo se skupině ČEZ
Pražská burza začala nový týden v mínusu. Index PX klesl o 0,35 % na 927,14 bodu. Dolů burzu táhly akcie společnosti ČEZ, dařilo se naopak textilce Pegas Nonwovens. Objem obchodů byl se zhruba 314 miliony Kč podprůměrný.

Zdroj: BCPP

Tržby z nových energií by letos dceřiné firmě ČEZ měly stoupnout na 4,5 miliardy Kč
Tržby z nových energií společnosti ČEZ ESCO, dceřinky ČEZ, by letos měly stoupnout ze tří na 4,5 miliardy Kč. ČEZ je tak na dobré cestě dosáhnout svého cíle devět miliard korun v několika nejbližších letech, říkají analytici z České spořitelny.

Zdroj: Česká spořitelna

Pražská burza v pátek mírně posílila, za celý týden však ztratila 0,8 %
Pražská burza v závěru týdne potřetí v řadě zpevnila, když index PX vzrostl o 0,16 % na 930,42 bodu. Více než procento získala textilka Pegas Nonwovens, nedařilo se holdingu Unipetrol, likérce Stock Spirits a sázkařské společnosti Fortuna. Objem obchodů byl s necelými 300 miliony korun výrazně podprůměrný.

Zdroj: BCPP, ČTK

Člen dozorčí rady Unipetrolu Bogdan Dzudzewicz rezignoval
Člen dozorčí rady Unipetrolu Bogdan Dzudzewicz rezignoval na svou funkci. Důvod rezignace ani jméno případného nástupce Unipetrol nesdělil. Dzudzewicz byl členem dozorčí rady petrochemického holdingu od roku 2008. Nejprve působil jako náhradní člen, v roce 2009 byl pak ve funkci potvrzen valnou hromadou společnosti. Mandát by měl zaniknout 18. ledna 2017.
Pražská burza ve čtvrtek mírně zpevnila, akcie Monety Money Bank ale ztratily procento
Pražská burza ve čtvrtek navázala na středeční zisk, index PX přidal 0,1 % na 928,89 bodu. S výsledkem seance byli spokojeni akcionáři tabákového výrobce Philip Morris ČR nebo rakouské Erste Group Bank, slabší den si vybraly MONETA Money Bank, mediální společnost CME a likérka Stock Spirits. Zobchodovaný objem byl s 882 miliony korun nadprůměrný.

Zdroj: BCPP

Vodní elektrárny ČEZ loni meziročně zvýšily výrobu o 3,8 %
Vodní elektrárny energetické společnosti ČEZ loni meziročně zvýšily výrobu o 3,8 procenta na 2,04 miliardy kilowatthodin (kWh). ČTK o tom ve čtvrtek informoval mluvčí ČEZ Martin Schreier. Upozornil, že více než 1,2 miliardy kWh z celkového objemu vyrobila trojice přečerpávacích vodních elektráren, tedy Dlouhé stráně I, Dalešice a Štěchovice II.

Zdroj: ČTK