Akcie ČR

Philip Morris ČR: Dividendový pilíř pražské burzy se kvůli novému zákonu kymácet nezačne Philip Morris ČR: Dividendový pilíř pražské burzy se kvůli novému zákonu kymácet nezačne

Poslanecká sněmovna loni v prosinci schválila novou legislativu v oblasti tabákového průmyslu. Zákon o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek kromě jiného zakazuje kouření v restauracích, na zastávkách, dětských hřištích, ve sportovních halách nebo na koncertech, výstavách či diskotékách, které se konají uvnitř budovy. Restaurace nebudou moci zřizovat oddělené kuřárny, kuřáci zde ale budou moci používat elektronické cigarety nebo vodní dýmky. Nový zákon, pokud bude schválen Senátem a podepsán prezidentem, by měl platit od 31. května 2017. Co na to akcie Philip Morris ČR?

Pražská burza si ve středu navzdory poklesu bank připsala mírný zisk
Index pražské burzy PX během středečního obchodování přidal 0,2 % na 927,93 bodu. Největší zisk si připsala Kofola ČeskoSlovensko, nedařilo se naopak bankovním titulům.

Zdroj: BCPP

Pražská burza v úvodu středeční seance mírně klesala
Index pražské burzy PX v prvních minutách středečního obchodování klesal o 0,09 % na 925,27 bodu. Nejvíce ztrácely akcie provozovatele lyžařských středisek Tatry Mountain Resorts (-3,68 %). Z velkých titulů byla v plusu jen sázková kancelář Fortuna (+0,8 %). Akcie likérky Stock Spirits po zveřejnění komentáře k hospodaření firmy ve druhém pololetí 2016 rostly o procento a půl na 56,90 Kč.

Zdroj: pse.cz

Stock Spirits v druhé polovině loňského roku hospodařila v souladu s očekáváním
Hospodaření likérky Stock Spirits se v druhém pololetí roku 2016 vyvíjelo v souladu s očekáváním firmy. Likérka informovala, že její cash flow bylo v celém loňském roce silné. Ke konci prosince činil čistý dluh společnosti zhruba 60 milionů eur, o rok dříve to bylo 57,2 milionu eur a na konci prvního loňského pololetí 58 milionů eur.

Zdroj: Stock Spirits

Pražská burza v úterý ztratila procento, v plusu se udržela pouze Fortuna
Pražská burza v úterý prohloubila pondělní ztrátu, když index PX klesl o 1,03 % na 926,08 bodu. Dolů burzu táhly zejména Erste Group Bank a Komerční banka, v plusu jako jediná uzavřela sázkařská společnost Fortuna. Objem obchodů byl s 283 miliony korun znovu podprůměrný.

Zdroj: BCPP

Temelínská elektrárna vyrobila díky mrazům více elektřiny
Jaderná elektrárna Temelín vyrobila za víkend díky mrazivému počasí 105 107 megawatthodin elektřiny. Je to řádově o desetitisíce kilowatthodin elektřiny více než v létě. Mráz totiž pomáhá zvyšovat výkon elektrárny, rychleji chladne voda v chladících věžích. Mráz svědčí i Jaderné elektrárně Dukovany. ČTK to v pondělí řekli mluvčí Temelína Marek Sviták a mluvčí Dukovan Jiří Bezděk.

Zdroj: ČTK

Pražská burza v pondělí uzavřela s mírnou ztrátou, dařilo se však společnosti ČEZ
Pražská burza začala nový týden negativně, když index PX klesl o 0,19 % na 935,72 bodu. Dolů burzu táhly akcie Monety Money Bank, tabákové firmy Philip Morris ČR a pojišťovny VIG. Dařilo se naopak energetické skupině ČEZ a likérce Stock Spirits. Zobchodovaných 256 milionů korun bylo výrazně podprůměrných.

Zdroj: BCPP