Akcie ČR

MPO jednalo o stavbě jaderného bloku se všemi šesti zájemci
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) jednalo o stavbě nového jaderného bloku v ČR se všemi šesti zájemci. Jednání, která se uskutečnila minulý týden, měla konzultační ráz a cílem nebylo někoho z potenciálních dodavatelů vyřazovat. Ministerstvo to v úterý sdělilo ČTK v tiskové zprávě. O stavbu se zajímají ruská státní společnost Rosatom, francouzská EDF, americko-japonská Westinghouse Electric Company, korejská KHNP, čínská China General Nuclear Power a společný projekt Arevy a Mitsubishi Atmea. Ministerstvo už dříve uvedlo, že čeká, že vláda rozhodne o modelu dostavby nového jaderného zdroje v první polovině roku 2017.

Zdroj: ČTK

Deutsche Bank zvýšila cílovou cenu akcií Erste Group Bank
Analytici z Deutsche Bank zvýšili cílovou cenu akcií finanční skupiny Erste Group Bank z 27 eur na 28 eur. Doporučení ponechali na stupni "držet".

Zdroj: Bloomberg

Pražská burza v úvodu nového týdne stoupla, dařilo se Erste Group Bank
Pražská burza začala nový týden pozitivně, index PX stoupl o 0,82 % na 972,19 bodu. Nahoru burzu táhla zejména Erste Group Bank, nedařilo se naopak Monetě Money Bank a petrochemickému holdingu Unipetrol. Objem obchodů byl s 679 miliony korun mírně nadprůměrný.

Zdroj: BCPP

Citigroup snížila doporučení na akcie Monety Money Bank
Analytici z banky Citigroup v pondělí snížili doporučení na akcie Monety Money Bank na "neutral" z "buy". Cílovou cenu ale ponechali na 89 Kč.

Zdroj: Bloomberg

Na jaké tituly si dát (nejen) v roce 2017 pozor na pražské burze? Na jaké tituly si dát (nejen) v roce 2017 pozor na pražské burze?

Které tituly obchodované na pražské burze mohou letos portfolia investorů spíše tížit? Experti se v debatě na lednovém Investičním fóru víceméně shodli, že jich není mnoho.

Ceny cigaret mohou růst rychleji kvůli novým obalům
Kamil Provazník ze společnosti Imperial Tobacco pro Právo uvedl, že by ceny cigaret měly růst rychleji od dubna, tedy dříve, než bylo očekáváno například ministerstvem financí. Důvodem by mělo být dodatečné navýšení cen z účelem pokrytí nákladů na nová balení.
ČTÚ: Tlak na nižší ceny dat pokračuje, čtvrtý operátor na trh nepřijde ještě dva roky
Šéf ČTÚ Jaromír Novák v pořadu Otázky Václava Moravce zopakoval tlak regulátora na snížení cen a zvýšení objemů dat. Zároveň uvedl na pravou míru možnost příchodu čtvrtého operátora. Ten podle něj není otázkou aukce frekvencí v roce 2018, ale až té další.
Babiš o rozdělení ČEZ: Umím si takovou věc představit, nikdo ji ale se mnou neprobíral
Po zprávách o tom, že management společnosti ČEZ uvažuje o alternativách rozdělení firmy, ministr financí Andrej Babiš uvedl, že s ním žádné návrhy diskutovány nebyly. Sám si ale dovede představit rozdělení ČEZ na část, jejíž součástí budou česká energetika a distribuce, a část zabývající se obnovitelnými zdroji a zahraničními akvizicemi.