Akcie ČR

Investorský magazín: Investiční výhled na rok 2017 s Romanem Koděrou a fokus na maloobchodní řetězce Investorský magazín: Investiční výhled na rok 2017 s Romanem Koděrou a fokus na maloobchodní řetězce

Jak se budou vyvíjet akciové, dluhopisové a komoditní trhy v roce 2017? Hlavní téma aktuálního Investorského magazínu startujeme souhrnem událostí, které nejvíce zatřásly finančními trhy v uplynulých dvanácti měsících. Prostor dostanou i české maloobchodní řetězce a závěr patří tradičně burzovnímu kalendáři na nový obchodní týden.

ČS: Lednová strategie pro české akcie a výhled na rok 2017 ČS: Lednová strategie pro české akcie a výhled na rok 2017

Jaký výhled mají analytici z České spořitelny na domácí akciový trh pro lednové obchodování? A co očekávají od nejlikvidnějších titulů obchodovaných v Praze pro rok 2017?

Pražská burza v pátek zpevnila, dařilo se Komerční bance. V zelených číslech skončil index PX i v týdenním horizontu
Pražská burza zakončila první týden roku 2017 pozitivně, když index PX v pátek stoupl o 0,37 % na 937,52 bodu. V plusu skončila většina titulů, dařilo se hlavně finančním emisím. Objem obchodů byl s 261 miliony korun podprůměrný.
ČEZ a koruna: Proč pohyb EUR/CZK (ne)otřese s výsledky energetického gigantu? ČEZ a koruna: Proč pohyb EUR/CZK (ne)otřese s výsledky energetického gigantu?

Energetická společnost ČEZ je proti posílení české koruny očekávanému v letošním roce v důsledku změn měnové politiky ČNB zajištěna. Zadlužení, ale i cash flow mohou klesnout.

Akcie výrobce netkaných textilií Pegas Nonwovens skončí na varšavské burze
Výrobce netkaných textilií Pegas Nonwovens ukončí obchodování se svými akciemi na varšavské burze. Důvodem jsou nízké objemy obchodů, které neodpovídají nákladům vynaloženým na kotaci akcií. Předpokládá se, že naposledy se bude s akciemi na burze obchodovat v polovině března, uvedl ve čtvrtek v tiskové zprávě mluvčí firmy Jan Židek. Akcie společnosti zůstanou obchodované na pražské burze.

Zdroj: ČTK

Pražská burza ve čtvrtek uzavřela na nule, dařilo se pojišťovně VIG
Pražská burza ve čtvrtek zakončila obchodování na červené nule - index PX klesl o 0,01 % na 934,07 bodu. Zobchodovaný objem byl s necelými 560 miliony korun průměrný. Dolů burzu táhly akcie textilky Pegas Nonwovens a nedařilo se ani energetické skupině ČEZ. V plusu naopak uzavřely pojišťovna VIG a petrochemický holding Unipetrol.

Zdroj: BCPP

Rafinérská marže Unipetrolu v prosinci prudce klesla, petrochemické marže se vyvíjely smíšeně
Petrochemický holding Unipetrol zveřejnil modelové marže za prosinec. V rafinérském segmentu se marže snížila na tři dolary na barel z 4,9 USD na barel v listopadu. Rozdíl mezi cenou ropy Brent a Ural vzrostl na 2,1 USD na barel ze dvou dolarů na barel. Olefinová marže dosáhla 299 eur na tunu (listopad: 355 eur) a polyolefinová marže byla 437 eur na tunu (listopad: 430 eur).

Zdroj: Unipetrol

Novák (ČEZ): Konec intervencí ČNB ziskovost skupiny v roce 2017 neovlivní
Konec intervenčního režimu České národní banky nebude mít na letošní zisk skupiny ČEZ prakticky žádný dopad. Uvedl to finanční ředitel firmy Martin Novák.

Zdroj: Česká spořitelna