Akcie ČR

ČEZ zrekonstruoval vedení vysokého napětí na Vsetínsku
Společnost ČEZ Distribuce zrekonstruovala vedení vysokého napětí mezi Ústím u Vsetína a Valašskou Polankou. Modernizace pětikilometrového úseku trvala několik měsíců, skončila na konci loňského roku a stála 12 milionů korun, informoval mluvčí skupiny ČEZ Vladislav Sobol.

Zdroj: ČTK

Pražská burza si v pátek díky bankám připsala více než procento, za celý týden index PX stoupl o více než dvě procenta
Pražská burza v pátek zpevnila, index PX uzavřel se ziskem 1,14 % na 964,31 bodu. Vzestup vedly Komerční banka a MONETA Money Bank, propadly se naopak akcie energetické skupiny ČEZ. Za celý týden PX přidal více než dvě procenta.

Zdroj: BCPP, ČTK

Beneš: Kvůli nízkým cenám elektřiny budou pro ČEZ roky 2017 a 2018 jedněmi z nejhorších, 40korunová dividenda je dlouhodobě neudržitelná
ČEZ na letošní a příští rok s největší pravděpodobností nebude vzpomínat rád. Generální ředitel energetické skupiny Daniel Beneš v rozhovoru pro Lidové noviny prohlásil, že půjde kvůli nízkým cenám elektřiny z pohledu čísel o jedny z vůbec nejhorších let. Ohledně dividendy z loňského zisku Beneš sdílný nebyl, upozornil ovšem, že je nerealistické předpokládat, že bude dividenda na stávající úrovni udržitelná i v budoucnu.
Monetě Money Bank loni klesl zisk o 10 % na 4,05 miliardy Kč, společnost navrhuje téměř desetikorunovou dividendu
Tuzemský finanční ústav MONETA Money Bank loni hospodařil se ziskem 4,05 miliardy korun. Meziročně tak bance zisk klesl o 10 %. Společnosti se o více než desetinu snížily čistý úrokový příjem i příjem z poplatků a provizí. Management banky navrhuje vyplatit z loňského zisku dividendu 9,80 Kč na akcii indikující dividendový výnos zhruba 11,4 %.
Pražská burza ve čtvrtek oslabila, nedařilo se Monetě Money Bank
Pražská burza ve čtvrtek nenavázala na zisky z předcházejících dvou seancí, když index PX klesl o 0,18 % na 953,46 bodu. Dolů burzu táhly akcie Monety Money Bank, solidní zisk si naopak připsala Erste Group Bank. Objem obchodů byl se 705 miliony mírně nadprůměrný.

Zdroj: BCPP

Na český telekomunikační trh by mohl zamířit čtvrtý operátor
Na český telekomunikační trh by mohl zamířit čtvrtý operátor. Air Telecom a České Radiokomunikace zvažují účast v březnové aukci pro síť 5G.

Zdroj: Česká spořitelna

Na nabídku Kofoly na odkup akcií obchodovaných ve Varšavě nikdo neodpověděl
Nápojářská skupina Kofola ČeskoSlovensko zveřejnila výsledek nabídky na odkup akcií v souvislosti s odchodem z varšavské burzy. Nabídka se týkala několika tisíc kusů akcií nabytých na polském trhu a držených v tamním depozitáři, přičemž nabízená cena byla cca 30 % nad tržní cenou. Na nabídku ale nikdo nereagoval.

Zdroj: J&T Banka

Mediální CME se ve čtvrtém čtvrtletí přehoupla do zisku, vydělala 21,09 milionu USD
Mediální společnost CME, která v České republice vlastní televizi Nova a další stanice, vykázala za čtvrté čtvrtletí loňského roku čistý zisk 21,09 milionu USD. O rok dříve hospodařila ve stejném období se ztrátou 11,43 milionu USD. Za celý rok však firma zůstala ve ztrátě, která se prohloubila ze 114,9 milionu USD na 180,29 milionu USD.

Zdroj: CME