Akcie ČR

Česká rafinérská zanikla, sloučila se s Unipetrolem RPA
Česká rafinérská, provozovatel jediných dvou tuzemských rafinérií v Litvínově a Kralupech nad Vltavou, k 1. lednu letošního roku zanikla. Petrochemický holding Unipetrol, jehož byla dceřinou firmou, ji sloučil s další svou dcerou Unipetrol RPA.

Zdroj: ČTK

Pražská burza ve středu mírně stoupla, největší zisk si připsaly akcie operátora O2
Index pražské burzy PX si během středečního obchodování připsal 0,14 % a zakončil seanci na 934,21 bodu při objemu obchodování necelých 600 milionů korun. Nejvíce se dařilo akciím O2 C.R., naopak největší ztráty zaznamenaly cenné papíry Unipetrolu a skupiny ČEZ.

Zdroj: pse.cz

Frayer (Komerční banka): Index PX by letos mohl posílit o zhruba 7 %, na dividendách by investorům české akcie mohly přinést dalších 6 %
Pražská burza by podle analytika Komerční banky Miroslava Frayera letos mohla stoupnout až o 7 %. Potenciál Frayer vidí především v bankovních titulech, dařit by se ale díky dividendám mohlo také operátorovi O2 Czech Republic nebo textilce Pegas Nonwovens.
CME: Televize Nova letos čeká růst cen televizní reklamy o 4 %
Podle ČTK očekává Nova růst cen za reklamu v letošním roce o 4 %. Na televizním reklamním trhu v ČR by letos měly vzrůst ceny celkově o 10 %.
ČEZ: Turecký operátor snížil dodávky plynu do elektráren, kde má největší česká energetika minoritu
Kvůli nedostatku plynu nakázal v prosinci turecký operátor přenosové soustavy snížit odběr plynových elektráren až o 90 %. Akenerji, vlastněná z 37 % společností ČEZ, patří k nejvíce ovlivněným, neboť plynové zdroje reprezentují skoro 70 % jejího výrobního portfolia.
ČEZ: Ministerstvo financí bylo při hlasování proti dalšímu působení předsedy představenstva Daniela Beneše ve funkci. Bude to argument pro vysokou dividendu?
Zástupci ministerstva financí v dozorčí radě energetické společnosti ČEZ hlasovali proti prodloužení mandátu stávajícímu vedení firmy. Novinářům to v úterý sdělil ministr financí Andrej Babiš (ANO). Dozorčí rada před Vánocemi potvrdila ve funkci předsedy představenstva na další čtyři roky Daniela Beneše. Majoritním akcionářem ČEZ je stát, který drží 70 procent akcií firmy právě přes ministerstvo financí. Současný mandát měl Benešovi skončit letos na konci roku.

Zdroj: ČTK

Pražská burza v úterý zpevnila téměř o procento, dařilo se rakouským finančním titulům
Pražská burza v úterý navázala na pondělní zisk, když index PX vzrostl o 0,95 % na 932,86 bodu. Nahoru ji táhly rakouské finanční tituly, výraznější ztrátu naopak zaznamenala likérka Stock Spirits. Objem obchodů se pomalu vrací k průměru.

Zdroj: BCPP