Akcie ČR

Photon Energy investorům vyplatila již druhý měsíční kupón
Společnost Photon Energy, která je jednou s předních českých firem v oblasti solární energie, vyplatila 13. února investorům již druhý měsíční kupón z nedávno vydaného dluhopisu, který nabízí výnos 6 %. Právě měsíční frekvenci výplaty kupóny řada investorů oceňuje.
Unipetrol tento týden kvůli údržbě odstaví etylénovou jednotku
Petrochemická společnost Unipetrol tento týden odstaví svoji etylénovou jednotku. Důvodem je její údržba. Odstávka jednotky by měla trvat devět až deset dnů.

Zdroj: Unipetrol

Pražská burza v úterý klesla, nedařilo se bankovním akciím
Pražská burza v úterý nenavázala na pondělní zisk, index PX klesl o 0,6 % na 966,32 bodu. Dolů burzu táhly akcie Monety Money Bank, dařilo se naopak tabákové firmě Philip Morris ČR. Objem obchodů byl s 844 miliony korun nadprůměrný.

Zdroj: BCPP

Erste, KB, MONETA: ČSSD půjde do voleb s návrhem na zavedení bankovní daně
ČSSD navrhuje ve svém volebním programu zavedení zvláštní bankovní daně. Návrh počítá se zavedením čtyř sazeb podle výše aktiv. Nejvyšší sazba 0,3 % by byla pro banky s aktivy nad 300 miliard korun, nejnižší 0,05 % pro banky s aktivy do 50 miliard korun. Na tiskové konferenci o tom v úterý informoval premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka.

Zdroj: ČTK

MPO jednalo o stavbě jaderného bloku se všemi šesti zájemci
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) jednalo o stavbě nového jaderného bloku v ČR se všemi šesti zájemci. Jednání, která se uskutečnila minulý týden, měla konzultační ráz a cílem nebylo někoho z potenciálních dodavatelů vyřazovat. Ministerstvo to v úterý sdělilo ČTK v tiskové zprávě. O stavbu se zajímají ruská státní společnost Rosatom, francouzská EDF, americko-japonská Westinghouse Electric Company, korejská KHNP, čínská China General Nuclear Power a společný projekt Arevy a Mitsubishi Atmea. Ministerstvo už dříve uvedlo, že čeká, že vláda rozhodne o modelu dostavby nového jaderného zdroje v první polovině roku 2017.

Zdroj: ČTK

Deutsche Bank zvýšila cílovou cenu akcií Erste Group Bank
Analytici z Deutsche Bank zvýšili cílovou cenu akcií finanční skupiny Erste Group Bank z 27 eur na 28 eur. Doporučení ponechali na stupni "držet".

Zdroj: Bloomberg

Pražská burza v úvodu nového týdne stoupla, dařilo se Erste Group Bank
Pražská burza začala nový týden pozitivně, index PX stoupl o 0,82 % na 972,19 bodu. Nahoru burzu táhla zejména Erste Group Bank, nedařilo se naopak Monetě Money Bank a petrochemickému holdingu Unipetrol. Objem obchodů byl s 679 miliony korun mírně nadprůměrný.

Zdroj: BCPP

Citigroup snížila doporučení na akcie Monety Money Bank
Analytici z banky Citigroup v pondělí snížili doporučení na akcie Monety Money Bank na "neutral" z "buy". Cílovou cenu ale ponechali na 89 Kč.

Zdroj: Bloomberg

Na jaké tituly si dát (nejen) v roce 2017 pozor na pražské burze? Na jaké tituly si dát (nejen) v roce 2017 pozor na pražské burze?

Které tituly obchodované na pražské burze mohou letos portfolia investorů spíše tížit? Experti se v debatě na lednovém Investičním fóru víceméně shodli, že jich není mnoho.