Akcie ČR

Sázkařské společnosti v ČR stále nemají licenci k provozování on-line kasin
Sázkařské společnosti v České republice stále nemají licenci k provozování on-line kasin. Jejich provoz byl zlegalizován k 1. lednu.

Zdroj: Česká spořitelna

Kofola svolává na začátek února mimořádnou valnou hromadu
Nápojářská firma Kofola ČeskoSlovensko svolává na 3. února mimořádnou valnou hromadu. Důvodem je přijetí rozhodnutí o odkupu vlastních akcií obchodovaných na varšavské burze a jejich vyřazení z obchodování na tomto trhu.

Zdroj: Česká spořitelna

EU by ráda sjednotila způsob firemního zdanění
Evropská unie by ráda sjednotila způsob zdanění firem. To by ve výsledku znamenalo zvýšení efektivního zdanění velkých společností. Tisk za Česko jmenovitě zmiňuje energetickou skupinu ČEZ.

Zdroj: Česká spořitelna

ČEZ loni podle analytiků kvůli nižší výrobě přišel o pět miliard korun
Kvůli nižší loňské výrobě v jaderných elektrárnách, než s jakou počítal plán, přišel ČEZ na provozním zisku zhruba o pět miliard korun. Vyplývá to z odhadů analytiků, které v pondělí oslovila ČTK. Výroba v Temelíně loni meziročně klesla o více než desetinu. V Dukovanech se snížila o 5,1 procenta a byla nejnižší za 28 let. Příčinou byly odstávky. Podle analytiků je takový výsledek alarmující. ČEZ se k těmto údajům vyjadřuje jen při čtvrtletní prezentaci výsledků.

Zdroj: ČTK

Elektrárna Tisová je definitivně majetkem Sokolovské uhelné
Společnost ČEZ převedla k pondělí akcie elektrárny Tisová do majetku Sokolovské uhelné. Podle dohody uzavřené už v říjnu se tak uhelná elektrárna stala definitivně majetkem těžařské firmy, která do ní dodává uhlí. V pondělí o tom informoval mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. Prodejem, jehož finanční výši společnosti neuvedly, skončí i roky trvající soudní spory mezi oběma podniky.

Zdroj: ČTK

Pražská burza začala nový rok s mírným ziskem
Pražská burza v první seanci roku 2017 mírně vzrostla, když index PX zpevnil o 0,26 % na 924,04 bodu. Dařilo se akciím pojišťovny VIG a Erste Group Bank, výrazněji naopak ztratily Kofola ČeskoSlovensko a mediální CME. Zobchodováno bylo pouhých 101 milionů Kč.

Zdroj: BCPP

ČEZ žádá o povolení provozu pro 2. blok, nynější končí v červenci
Společnost ČEZ v pondělí podala na Státní úřad pro jadernou bezpečnost (SÚJB) žádost o povolení dalšího provozu druhého reaktorového bloku Dukovan. ČTK to v pondělí sdělil mluvčí jaderné elektrárny Jiří Bezděk. Desetiletá licence pro druhý blok Dukovan měla původně končit s minulým rokem, ale úřad ji na žádost firmy vloni prodloužil do 10. července 2017. Kvůli prodloužení provozu investuje ČEZ řadu let do modernizace elektrárny.

Zdroj: ČTK

Temelín loni vyrobil 12,1 TWh elektřiny, výroba Dukovan byla nejnižší za 28 let
Jaderná elektrárna Temelín loni vyrobila 12,1 terawatthodiny (TWh) elektřiny. Je to téměř o dvě TWh méně než v roce 2015. Nižší produkci způsobily odstávky. Na druhém bloku trvaly tři měsíce a první blok nevyráběl elektřinu ještě o měsíc déle.

Zdroj: ČTK