Akcie ČR

Ceny cigaret mohou růst rychleji kvůli novým obalům
Kamil Provazník ze společnosti Imperial Tobacco pro Právo uvedl, že by ceny cigaret měly růst rychleji od dubna, tedy dříve, než bylo očekáváno například ministerstvem financí. Důvodem by mělo být dodatečné navýšení cen z účelem pokrytí nákladů na nová balení.
ČTÚ: Tlak na nižší ceny dat pokračuje, čtvrtý operátor na trh nepřijde ještě dva roky
Šéf ČTÚ Jaromír Novák v pořadu Otázky Václava Moravce zopakoval tlak regulátora na snížení cen a zvýšení objemů dat. Zároveň uvedl na pravou míru možnost příchodu čtvrtého operátora. Ten podle něj není otázkou aukce frekvencí v roce 2018, ale až té další.
Babiš o rozdělení ČEZ: Umím si takovou věc představit, nikdo ji ale se mnou neprobíral
Po zprávách o tom, že management společnosti ČEZ uvažuje o alternativách rozdělení firmy, ministr financí Andrej Babiš uvedl, že s ním žádné návrhy diskutovány nebyly. Sám si ale dovede představit rozdělení ČEZ na část, jejíž součástí budou česká energetika a distribuce, a část zabývající se obnovitelnými zdroji a zahraničními akvizicemi.
ČEZ zrekonstruoval vedení vysokého napětí na Vsetínsku
Společnost ČEZ Distribuce zrekonstruovala vedení vysokého napětí mezi Ústím u Vsetína a Valašskou Polankou. Modernizace pětikilometrového úseku trvala několik měsíců, skončila na konci loňského roku a stála 12 milionů korun, informoval mluvčí skupiny ČEZ Vladislav Sobol.

Zdroj: ČTK

Pražská burza si v pátek díky bankám připsala více než procento, za celý týden index PX stoupl o více než dvě procenta
Pražská burza v pátek zpevnila, index PX uzavřel se ziskem 1,14 % na 964,31 bodu. Vzestup vedly Komerční banka a MONETA Money Bank, propadly se naopak akcie energetické skupiny ČEZ. Za celý týden PX přidal více než dvě procenta.

Zdroj: BCPP, ČTK

Beneš: Kvůli nízkým cenám elektřiny budou pro ČEZ roky 2017 a 2018 jedněmi z nejhorších, 40korunová dividenda je dlouhodobě neudržitelná
ČEZ na letošní a příští rok s největší pravděpodobností nebude vzpomínat rád. Generální ředitel energetické skupiny Daniel Beneš v rozhovoru pro Lidové noviny prohlásil, že půjde kvůli nízkým cenám elektřiny z pohledu čísel o jedny z vůbec nejhorších let. Ohledně dividendy z loňského zisku Beneš sdílný nebyl, upozornil ovšem, že je nerealistické předpokládat, že bude dividenda na stávající úrovni udržitelná i v budoucnu.
Monetě Money Bank loni klesl zisk o 10 % na 4,05 miliardy Kč, společnost navrhuje téměř desetikorunovou dividendu
Tuzemský finanční ústav MONETA Money Bank loni hospodařil se ziskem 4,05 miliardy korun. Meziročně tak bance zisk klesl o 10 %. Společnosti se o více než desetinu snížily čistý úrokový příjem i příjem z poplatků a provizí. Management banky navrhuje vyplatit z loňského zisku dividendu 9,80 Kč na akcii indikující dividendový výnos zhruba 11,4 %.
Pražská burza ve čtvrtek oslabila, nedařilo se Monetě Money Bank
Pražská burza ve čtvrtek nenavázala na zisky z předcházejících dvou seancí, když index PX klesl o 0,18 % na 953,46 bodu. Dolů burzu táhly akcie Monety Money Bank, solidní zisk si naopak připsala Erste Group Bank. Objem obchodů byl se 705 miliony mírně nadprůměrný.

Zdroj: BCPP