Akcie ČR

Investorský magazín: Dividendy vpřed aneb pražská burza na prahu roku 2017 Investorský magazín: Dividendy vpřed aneb pražská burza na prahu roku 2017

Které tituly z kurzového lístku pražské burzy mohou v roce 2017 příjemně překvapit, a kterým je naopak lepší se obloukem vyhnout? Jednu akcii po druhé jsme probrali s analytikem Petrem Hlinomazem. Téma doplňuje několik rad portfoliomanažera Štěpána Pírka těm, kdo počítají s dalším zvyšováním sazeb ve Spojených státech.

První temelínský blok začal opět vyrábět elektřinu
První blok Jaderné elektrárny Temelín v neděli začal po téměř čtyřech měsících vyrábět elektřinu. Stalo se tak o zhruba dva dny dříve, než byl plánovaný termín. ČTK to sdělil mluvčí jaderné elektrárny Marek Sviták.

Zdroj: ČTK

Pražská burza v pátek mírně klesla, za celý týden ztratila 0,1 %
Pražská burza v předvečer Štědrého dne uzavřela v mírném mínusu. Index PX odepsal 0,08 %, když jej dolů táhly zejména akcie Monety Money Bank, dařilo se naopak pojišťovně VIG. Objem obchodů byl před svátky s 264 miliony výrazně podprůměrný.

Zdroj: BCPP, ČTK

Unipetrol se s pojišťovnami dohodl na další platbě za loňskou havárii v Chemparku Záluží
Petrochemický holding Unipetrol ve čtvrtek oznámil, že se s pojišťovnami dohodl na další platbě za loňskou havárii v Chemparku Záluží u Litvínova. V rámci výsledků za letošní čtvrté čtvrtletí Unipetrol zaúčtuje příjem 70 milionů USD (cca 1,8 miliardy Kč, respektive zhruba 10 Kč na akcii).

Zdroj: J&T Banka

Pražská burza se v úvodu pátečního obchodování držela okolo nuly
Index pražské burzy PX v prvních minutách páteční seance klesal o 0,05 %. Nejlépe den zahájil Unipetrol, naopak nejvíce ztrácel operátor O2 C.R.

Zdroj: pse.cz

Letecký petrolej dodá do státních rezerv Unipetrol, benzin MOL
Letecký petrolej dodá do českých státních rezerv společnost Unipetrol RPA, která je dceřinou firmou petrochemického holdingu Unipetrol. Benzin pak ropná společnost MOL. V rozhovoru s ČTK to řekl předseda Správy státních hmotných rezerv (SSHR) Pavel Švagr. Petrolej bude využívat česká armáda, benzin bude uskladněn ve skladech státního podniku Čepro.

Zdroj: ČTK

ČEZ nakupuje v Německu. Firma získala 35 větrných turbín o výkonu 85 MW
Energetická skupina ČEZ získala v Německu dalších 35 větrných turbín o celkovém instalovaném výkonu 85,25 megawattu. Osm větrných parků je rozprostřeno v lokalitách napříč severním Německem a všechny jsou již v provozu. Na německý trh s obnovitelnými zdroji vstoupil ČEZ na začátku prosince, když převzal do užívání větrný park na jihozápadě země o celkovém výkonu 12,8 MW.

Zdroj: ČTK

Dozorčí rada potvrdila Beneše v čele ČEZ na další čtyři roky
Dozorčí rada energetické společnosti ČEZ potvrdila ve funkci předsedy představenstva na další čtyři roky Daniela Beneše. Beneš společnost vede od roku 2011, členem představenstva je od konce roku 2005. Současný mandát měl podle mluvčího Benešovi skončit na konci příštího roku.

Zdroj: ČTK

Pražská burza zakončila čtvrteční obchodování na nule, dařilo se akciím Philip Morris ČR
Index pražské burzy PX během čtvrtečního obchodování nejprve ráno poklesl, později během dne získával, aby seanci zakončil na nule. Největší zisk zaznamenaly akcie tabákového výrobce Philip Morris ČR, naopak nejvíce ztrácel výrobce nealkoholických nápojů Kofola ČeskoSlovensko.

Zdroj: BCPP