Akcie ČR

Na český telekomunikační trh by mohl zamířit čtvrtý operátor
Na český telekomunikační trh by mohl zamířit čtvrtý operátor. Air Telecom a České Radiokomunikace zvažují účast v březnové aukci pro síť 5G.

Zdroj: Česká spořitelna

Na nabídku Kofoly na odkup akcií obchodovaných ve Varšavě nikdo neodpověděl
Nápojářská skupina Kofola ČeskoSlovensko zveřejnila výsledek nabídky na odkup akcií v souvislosti s odchodem z varšavské burzy. Nabídka se týkala několika tisíc kusů akcií nabytých na polském trhu a držených v tamním depozitáři, přičemž nabízená cena byla cca 30 % nad tržní cenou. Na nabídku ale nikdo nereagoval.

Zdroj: J&T Banka

Mediální CME se ve čtvrtém čtvrtletí přehoupla do zisku, vydělala 21,09 milionu USD
Mediální společnost CME, která v České republice vlastní televizi Nova a další stanice, vykázala za čtvrté čtvrtletí loňského roku čistý zisk 21,09 milionu USD. O rok dříve hospodařila ve stejném období se ztrátou 11,43 milionu USD. Za celý rok však firma zůstala ve ztrátě, která se prohloubila ze 114,9 milionu USD na 180,29 milionu USD.

Zdroj: CME

Komerční bance loni vzrostl čistý zisk na 13,69 miliardy Kč, představenstvo navrhuje vyplatit dividendu 40 Kč na akcii
Komerční bance loni stoupl čistý zisk o 7,3 % na 13,69 miliardy korun. Celkové výnosy se jí zvýšily o 2,3 % na 31,75 miliardy korun. Výsledky byly ovlivněny jednorázovými příjmy z prodeje podílů ve společnostech VISA Europe a Cataps. Bez jejich započtení by zisk klesl o 7 % a výnosy by se snížily o 0,8 %. Představenstvo navrhuje vyplatit z loňského zisku dividendu 40 korun na akcii.
Co udělá konec intervencí ČNB s českými akciemi a dluhopisy? Co udělá konec intervencí ČNB s českými akciemi a dluhopisy?

Českým akciím posílení koruny po ukončení kurzového závazku (pokud k tomuto posílení dojde) zrovna nepomůže, ale vliv kurzu české měny bude pouze omezený. Příliv peněz do českých dluhopisů naproti tomu může během několika let znamenat problém. Na Lednovém Investičním fóru v Praze o tom hovořili Jaroslav Brychta (X-Trade Broekrs) a Miroslav Plojhar (Česká spořitelna).

Pražská burza ve středu zpevnila, výrazně zdražily akcie Komerční banky a skupiny ČEZ
Pražská burza ve středu navázala na úterní zisk, index PX si připsal 0,84 % na 955,21 bodu. Nahoru burzu táhly akcie energetické skupiny ČEZ a Komerční banky, nedařilo se rakouským finančním titulům. Objem obchodů byl s 979 miliony korun nadprůměrný.

Zdroj: BCPP

Komerční bance loni podle analytiků stoupl zisk na více než 13,6 miliardy Kč
Komerční bance stoupl podle odhadů analytiků v roce 2016 čistý zisk o více než 4 %, a přesáhl tak 13,6 miliardy korun. V roce 2015 banka vydělala 13,13 miliardy Kč. Důvodem růstu jsou účetní vlivy. Výsledky zveřejní banka před začátkem čtvrtečního obchodování na pražské burze.

Zdroj: ČTK

Kofola převezme distribuci Bílinské kyselky a dalších minerálních vod
Nápojářská skupina Kofola ČeskoSlovensko převezme od března výhradní distribuci přírodních minerálních vod s výtažky z léčivých pramenů Bílinská kyselka, Rudolfův pramen a Zaječická hořká voda. Výrobcem těchto nápojů je společnost Bohemia Healing Marienbad Waters, která si jejich distribuci zajišťovala dosud převážně sama.

Zdroj: ČTK

ČTÚ utvrdí svoji pravomoc vůči mobilním operátorům
Úterní schůzka mezi premiérem Bohuslavem Sobotkou, antimonopolním úřadem (ÚHOS) a Českým telekomunikačním úřadem (ČTÚ) přinesla několik zajímavých informací. ČTÚ požadoval zvýšit pravomoc na udělování pokut ve výši procent z tržeb firem. Tento návrh ovšem neprošel, ČTÚ tak bude moci udělovat pokuty v maximální výši 50 milionů korun, a to maximálně dvakrát po sobě. Nyní je maximum 20 milionů korun. Dále Sobotka nařídil provést do května analýzu trhu s daty, aby se případně mohla řešit otázka cenové úrovně těchto služeb.