Americké akcie

To je novinka! Americké akcie jsou drahé, ale mohou klidně ještě zdražit To je novinka! Americké akcie jsou drahé, ale mohou klidně ještě zdražit

Tržní nudaři sledují indikátory jako Shillerovo P/E a už pár let se bojí vysokých cen amerických akcií. Větší odvážlivci připomínají, že akcie jsou v první řadě sázka na budoucnost, ne na loňské sněhy, ale i těm musí docházet, že se trh minimálně lehce nafukuje.

Týden na trzích podle burzovních grafů: Akciový býk pokračuje v jízdě Týden na trzích podle burzovních grafů: Akciový býk pokračuje v jízdě

Situace na americkém akciovém trhu se nijak dramaticky nemění. Index S&P 500 posílil za týden o 0,69 % na 2 367 bodů a posunul opět své historické maximum.

Boeing otevře svou první továrnu v Evropě, bude v Británii
Americký výrobce letadel Boeing otevře v Británii továrnu na součástky a bude do ní investovat 20 milionů liber (637 milionů Kč). Firma to oznámila v pátečním sdělení. Továrna v zemi, která odchází z Evropské unie, bude prvním závodem Boeingu v Evropě.

Zdroj: ČTK

Americké akcie v závěru páteční seance zabraly a vyšplhaly se nad nulu, za celý týden přidaly hlavní indexy do procenta
Americké akcie v závěru pátečního obchodování smazaly průběžné denní ztráty a index Dow pojedenácté v řadě uzavřel na novém maximu.
Očekávané výsledky světových firem v týdnu od 27. února Očekávané výsledky světových firem v týdnu od 27. února

Které světové firmy představí výsledky hospodaření za uplynulý kvartál v týdnu od 27. února a jaké zisky v rámci indexu S&P 500 a od jednotlivých společností očekávají analytici oslovení agenturami Thomson Reuters a Bloomberg?

Alphabet zažaloval kvůli krádeži obchodního tajemství firmu Uber
Americká společnost Waymo ze skupiny Alphabet ve čtvrtek u soudu v San Francisku obvinila provozovatele alternativní taxislužby Uber z krádeže obchodního tajemství, špionáže, zrady a chamtivosti. Waymo viní svého bývalého vrcholného manažera Anthonyho Levandowského, že jí ukradl klíčovou technologii, která Uberu pomáhá se zavedením flotily samořízených vozů.

Zdroj: ČTK

Americké akcie ve čtvrtek jako celek mírně posílily. Dow si připsal desáté zavírací maximum v řadě, sektor technologií ale po 15 dnech poprvé klesl
Hlavní americké akciové indexy zakončily čtvrteční obchodování poblíž nuly poté, co se ministr financí Steve Mnuchin vyjádřil k chystané daňové reformě. Rostoucí ceny ropy pomohly výše odvětví energetiky.