Americké akcie

Jak jsou na tom trhy od začátku roku? Jak jsou na tom trhy od začátku roku?

Akciové trhy udržují od začátku roku 2017 mírné zisky, více se přitom daří některým velkým emerging markets. Velice slušně si vedou také zlato nebo stříbro.

Americké akcie v úterý po prodlouženém víkendu zlevnily, nedařilo se zejména bankám
Americké akcie zahájily týden po prodlouženém víkendu poklesem. Pod nulou skončily v úterý všechny tři hlavní indexy. Nedařilo se především akciím bank, od nichž se investoři odvracejí po předchozím silném růstu povzbuzeném nadějemi na deregulaci odvětví administrativou Donalda Trumpa.
Bayer a Monsanto slíbily Trumpovi rozsáhlé investice v USA
Německý chemický a farmaceutický koncern Bayer a americká biotechnologická společnost Monsanto v úterý slíbily, že po vzájemném spojení utratí nejméně polovinu rozpočtu na výzkum a vývoj v příštích šesti letech ve Spojených státech. Firmy to uvedly po setkání svých představitelů se zvoleným americkým prezidentem Donaldem Trumpem.

Zdroj: ČTK

OD 16 HODIN ŽIVĚ: Co letos čekat od světových akcií podle expertů z Franklin Templeton Investments? OD 16 HODIN ŽIVĚ: Co letos čekat od světových akcií podle expertů z Franklin Templeton Investments?

Akciová rally, která přišla po listopadových prezidentských volbách v USA, na začátku letošního roku výrazně zbrzdila. Mají se investoři obávat, že po prudkém růstu cen akcií v USA přijde stejně strmý propad? A jak se zvýšená politická nejistota ve světě promítne do cen akcií na dalších rozvinutých a rozvíjejících se trzích?

Britská BAT vytvoří tabákovou jedničku s americkou Reynolds
Britský tabákový koncern British American Tobacco (BAT) se dohodl na úplném převzetí amerického konkurenta Reynolds American za 49,4 miliardy dolarů (1,25 bilionu Kč). BAT to uvedla v úterním sdělení. Spojením vznikne největší veřejně obchodovaná tabáková společnost světa.

Zdroj: ČTK

Wal-Mart v USA přijme 10 000 lidí, chystá expanzi
Americká společnost Wal-Mart Stores vytvoří ve Spojených státech 10 000 nových pracovních míst. Otevře nové pobočky a rozšíří ty současné. Podnik teď v USA zaměstnává asi 1,5 milionu lidí. Největší maloobchodní řetězec světa v úterý také oznámil, že do další expanze investuje 6,8 miliardy dolarů (171,6 miliardy Kč).

Zdroj: ČTK