Akciové tipy

Anketa: Investice do Trumpa Anketa: Investice do Trumpa

Neřízená střela jménem Donald Trump se stěhuje do Bílého domu a napětí na americké i globální scéně stoupá. Potvrzuje to průzkum Pew Research, podle kterého vysvětlení stávajících a plánovaných kroků prezidenta v době jeho nástupu rozumí a podporuje 39 % Američanů. V případě Baracka Obamy to bylo 70 %. I proto současná výměna stráží přináší zajímavé investiční výzvy a příležitosti. Jaké? Na to jsme se v předvečer inaugurace nového amerického prezidenta zeptali předních domácích expertů.

Wells Fargo věří Trumpovi a republikánům. Zisky bank v USA podle ní mohou růst rychleji, než se nyní očekává
Spojené státy pod vedením Donalda Trumpa a republikánů kontrolujících Kongres budou extrémně příznivým prostředím pro americké banky. Naznačuje to nový výhled finančního domu Wells Fargo.

Zdroj: Wells Fargo

Kupujte CRAP: Rada od nejmenšího býka mezi stratégy, který byl "před Trumpem" naopak největší optimista Kupujte CRAP: Rada od nejmenšího býka mezi stratégy, který byl "před Trumpem" naopak největší optimista

Thomas Lee, zakladatel Fundstrat Global Advisors, byl ještě před pár měsíci mezi stratégy, které sleduje agentura Bloomberg, největším býkem, pokud jde o americké akcie. Nyní je s cílovou úrovní 2 275 bodů indexu S&P 500 naopak největším pesimistou. I tak je ale podle něj co nakupovat.

5 přehlížených akciových tipů na rok 2017 5 přehlížených akciových tipů na rok 2017

V roce 2017 bude vývoj akciových trhů a cen jednotlivých titulů hodně záviset na tom, jak investoři stráví uvedení Donalda Trumpa do úřadu amerického prezidenta, respektive které z jeho slibů nakonec dojdou svého naplnění. Některé akcie každopádně mohou překvapit.

Toto jsou akcie, které by měly nejlépe odolávat rostoucím sazbám Toto jsou akcie, které by měly nejlépe odolávat rostoucím sazbám

Americká centrální banka plánuje letos několikrát zvednout základní úrokovou sazbu. I přes mnoho optimistických předpovědí jde společně se silným dolarem (ty věci samozřejmě souvisejí) o jedno z největších rizik ovlivňujících akciový trh. Ne všechny tituly ale musejí jít s davem.

Investorský magazín: Dividendy vpřed aneb pražská burza na prahu roku 2017 Investorský magazín: Dividendy vpřed aneb pražská burza na prahu roku 2017

Které tituly z kurzového lístku pražské burzy mohou v roce 2017 příjemně překvapit, a kterým je naopak lepší se obloukem vyhnout? Jednu akcii po druhé jsme probrali s analytikem Petrem Hlinomazem. Téma doplňuje několik rad portfoliomanažera Štěpána Pírka těm, kdo počítají s dalším zvyšováním sazeb ve Spojených státech.

6 věcí, které sledovat, když padají akciové rekordy 6 věcí, které sledovat, když padají akciové rekordy

Akciová rally a nová historická maxima po amerických prezidentských volbách jsou pro mnohé investory příjemným dárkem ke konci roku a snad i inspirací pro nové investice. Rekordy ale nejsou vše, na co by si akcioví hráči měli dávat pozor.

Rozvíjející se trhy: Toto musíte vědět, než se vydáte na lov ekonomických tygrů Rozvíjející se trhy: Toto musíte vědět, než se vydáte na lov ekonomických tygrů

S rozvíjejícími se trhy je to jako na houpačce. Nejdříve je všichni milovali, pak nenáviděli, teď se v souvislosti s odrazem cen komodit zase hovoří o jejich renesanci. Čím se při investování na emerging markets řídit, jak do portfolia vybírat jednotlivé tituly a jak se do situace na rozvíjejících se trzích promítne lednový nástup Donalda Trumpa do Bílého domu?