Akciové tipy

Volkswagen: Tip na letošní rok pro odvážné. Nebo spíše pro realisty? Volkswagen: Tip na letošní rok pro odvážné. Nebo spíše pro realisty?

Akcie Volkswagenu se po odhalení podvodů s emisemi prudce propadly, v posledních týdnech ale našly pevnou půdu pod nohama. Jakub Skryja z Verdi Capital na Investičním fóru vysvětlil, proč by akcie německé automobilky i dalších hráčů ze sektoru mohly být letos zajímavou příležitostí.

Nejlepší akcie v jednom koši? S tímto certifikátem ano Nejlepší akcie v jednom koši? S tímto certifikátem ano

Americké i evropské akciové indexy jsou plné zajímavých titulů, které i během všeobecně špatné nálady na trzích dokáží investorům vydělávat. Jak je nakoupit? To přišel do studia Investičního webu přiblížit František Kronus, makléř ze společnosti CYRRUS.

Hledáte výhodné akciové nákupy? Tyto akcie by vás mohly inspirovat
Na americkém trhu je aktuálně drtivá většina titulů pod svým 50denním průměrem, většina hluboko v pásmu přeprodanosti. Kdy se pád trhu zastaví, nikdo neví, uvedené tituly jsou ale každopádně nejhlouběji pod 50denním průměrem.
Goldman Sachs: Kupujte akcie Applu, jejich cena po propadu zase poroste
Akcie společnosti Apple jsou podle analytiků z Goldman Sachs zajímavou růstovou příležitostí. V jejich nízké ceně je již započteno i špatné vedení firmy, takže je titul pro investory poměrně lákavý, upozorňují analytici.

Zdroj: Benzinga.com

Leon Cooperman: Akcie padají, aby se kupovaly. Medvědí trh vypadá jinak Leon Cooperman: Akcie padají, aby se kupovaly. Medvědí trh vypadá jinak

Podle známého hedgeového manažera Leona Coopermana sice mají akcie za sebou drsný rok, ale v medvědím trendu se ani po neúspěšných dvou týdnech toho letošního nenacházejí. Jde spíše o poplach na trhu, Cooperman sám akcie stále drží.

Ceny ropy dále padají, chuť Warrena Buffetta po černém zlatě roste
Zatímco ceny ropy pokračují v poklesu a aktuálně se nacházejí poblíž 12letých minim, legendární investor Warren Buffett dále v klidu posiluje své sázky na černé zlato prostřednictvím přikupování akcií texaské ropné firmy Philips 66. Ale pozor, není to sázka na těžbu.

Zdroj: SEC

Unipetrol na prahu roku 2016: Rekordní zisky, nulové dluhy a dividenda ve hře Unipetrol na prahu roku 2016: Rekordní zisky, nulové dluhy a dividenda ve hře

Unipetrol je fundamentálně nejpodhodnocenější akcií na pražské burze. Jeho účetnictví je ve skvělé kondici, rizikem je ovšem technická stránka věci (špatná likvidita, malý free float a podobně). Na Investičním fóru rozebral pozici Unipetrolu zkušený investor a analytik Michal Šnobr.

4 neamerické akciové tipy pro turbulentní období na trzích 4 neamerické akciové tipy pro turbulentní období na trzích

Akciové trhy v poslední době nezažívají zrovna dobré období a vyhlídky na zlepšení nejsou v nejbližším horizontu nijak růžové. V takových nejistých dobách je dobré se poohlédnout po jednotlivých defenzivních titulech, které nemusejí být v hledáčku všech investorů, ale mohou být lepším řešením než definitivní úprk z akcií.

Erste vs. KB v roce 2016: Který bankovní titul z pražské burzy letos mít v portfoliu? Erste vs. KB v roce 2016: Který bankovní titul z pražské burzy letos mít v portfoliu?

Bankovní sektor je jedním z tahounů pražské burzy. Tomáš Kálal ze společnosti Conseq IM na lednovém Investičním fóru vysvětlil, proč se mu aktuálně jako investice více líbí Erste Group Bank. Dividendoví investoři ale pravděpodobně zůstanou věrni Komerční bance.

Goldman Sachs: Akcie mohou spadnout ještě níže, pak přijde čas na nákupy. Evropa je zajímavější než USA
Tržní vývoj v Číně, který vyvolává tsunami napříč světovými trhy, se může ještě zhoršit. A pokud se tento scénář naplní, nastane pravý čas na návrat k akciím, říká Christian Mueller-Glissmann z Goldman Sachs.

Zdroj: Bloomberg