Akciové tipy

Dividendové hvězdy indexu Dow, akciové tipy na březen a šestina roku za námi Dividendové hvězdy indexu Dow, akciové tipy na březen a šestina roku za námi

Začíná březen a akcie mají od začátku roku stále co napravovat. Nebude proto na škodu malé ohlédnutí a porozhlédnutí.

Akcie jako vynikající volba. S inflací i bez Akcie jako vynikající volba. S inflací i bez

Jedním z hlavních cílů mnoha investorů je v dlouhodobém horizontu překonávat inflaci, která snižuje reálnou hodnotu peněz. Při 3% inflaci dojde ke snížení kupní síly o polovinu po dvaceti letech. Jsou tedy akcie vhodným nástrojem k udržení, případně růstu kupní síly peněz?

Buffett: Investice do IBM by se mohla ukázat jako chybná
Nákup akcií technologické společnosti IBM, které má v portfoliu společnost Berkshire Hathaway, by se mohl časem ukázat jako chyba. V rozhovoru s televizí CNBC to připustil šéf Berkshire Warren Buffett. Tehdejší nákup ale obhajuje. Buffett poskytl rozhovor jen krátce poté, co Berkshire o víkendu oznámila, že za loňský rok dosáhla rekordního zisku. Investice do akcií IBM je ale pro Berkshire ztrátová.

Zdroj: ČTK

Co (i) letos funguje? Sázet jinak než hedgeové fondy! Co (i) letos funguje? Sázet jinak než hedgeové fondy!

Trh letos překonává jednoduchá, ale účinná strategie - vlastnit to, co nemají v portfoliích hedgeové fondy.

Býci začínají tušit dobrou příležitost k nákupům Býci začínají tušit dobrou příležitost k nákupům

Známý hodnotový investor a oceňovaný manažer David Samra ze společnosti Artisan Partners říká, že je čas na nákup akcií. Dodává ovšem, že bez pořádného výběru a konzervativního přístupu to nepůjde.

Barclays doporučuje, jak investovat během recese. Propad ekonomiky ale nečeká
Analytik z Barclays Jonathan Glionna vysvětluje klientům, jak investovat v době recese. Sám ale možnost poklesu výkonu americké ekonomiky nevidí jako pravděpodobnou, takže tento způsob investování nedoporučuje.

Zdroj: Barclays

Polibek smrti od Wall Street Polibek smrti od Wall Street

Na koho letos analytici z Wall Street pověsili cedulku BUY, ten dost možná kazí portfolia investorů.

FANG vs. BARF: Vítězové a poražení loňského roku aneb akciové sázky na vlastní nebezpečí FANG vs. BARF: Vítězové a poražení loňského roku aneb akciové sázky na vlastní nebezpečí

Různá odvětví, různé trendy, různé marže. Loňské akciové hvězdy mají zatím solidně nakročeno i letos a poražení roku 2015 trpí i v tomto roce. Jejich srovnání ale ani tak není nuda.

Investujte do vizí a těch nejjednodušších příběhů, radí jeden z nejzkušenějších českých portfoliomanažerů Investujte do vizí a těch nejjednodušších příběhů, radí jeden z nejzkušenějších českých portfoliomanažerů

Ján Hájek z Erste Asset Management patří řadu let mezi nejúspěšnější české portfoliomanažery, pokud jde o výkonnost jimi spravovaných fondů. Které sektory sleduje a proč právě z nich vybírá potenciální vítěze?

Tyto akcie doporučuje Goldman Sachs těm, kdo se bojí recese v USA Tyto akcie doporučuje Goldman Sachs těm, kdo se bojí recese v USA

Akcie prožívají divoký start roku 2016 a množí se hlasy varující před možnou recesí americké ekonomiky. V jakých akciích v takovém případě hledat úkryt před tržním vlnobitím? Stratégové z Goldman Sachs doporučují nakupovat akcie firem se silnou rozvahou a jen omezenou expozicí v zámoří.