Akciové tipy

Investujte do vizí a těch nejjednodušších příběhů, radí jeden z nejzkušenějších českých portfoliomanažerů Investujte do vizí a těch nejjednodušších příběhů, radí jeden z nejzkušenějších českých portfoliomanažerů

Ján Hájek z Erste Asset Management patří řadu let mezi nejúspěšnější české portfoliomanažery, pokud jde o výkonnost jimi spravovaných fondů. Které sektory sleduje a proč právě z nich vybírá potenciální vítěze?

Tyto akcie doporučuje Goldman Sachs těm, kdo se bojí recese v USA Tyto akcie doporučuje Goldman Sachs těm, kdo se bojí recese v USA

Akcie prožívají divoký start roku 2016 a množí se hlasy varující před možnou recesí americké ekonomiky. V jakých akciích v takovém případě hledat úkryt před tržním vlnobitím? Stratégové z Goldman Sachs doporučují nakupovat akcie firem se silnou rozvahou a jen omezenou expozicí v zámoří.

Dokud na Wall Street nepoteče krev, sázejte na zlato. A pak na akcie firem investujících do budoucnosti Dokud na Wall Street nepoteče krev, sázejte na zlato. A pak na akcie firem investujících do budoucnosti

Zlato je jako investice již několik let převážně pod tlakem. Kdy ho začít nakupovat, případně na akcie kterých jeho producentů v souvislosti s tím vsadit? Tomas Michálek na Investičním fóru dále nabídl i několik konkrétních akciových tipů.

Investiční manažeři představují 4 konkrétní akciové tipy Investiční manažeři představují 4 konkrétní akciové tipy

Komoditní trh v posledních letech zažívá "krvavé lázně". Jak by na levné komodity a konkrétně jejich producenty sázeli Milan Tomášek z Generali Investments CEE a Jakub Skryja z Verdi Capital?

Volkswagen: Tip na letošní rok pro odvážné. Nebo spíše pro realisty? Volkswagen: Tip na letošní rok pro odvážné. Nebo spíše pro realisty?

Akcie Volkswagenu se po odhalení podvodů s emisemi prudce propadly, v posledních týdnech ale našly pevnou půdu pod nohama. Jakub Skryja z Verdi Capital na Investičním fóru vysvětlil, proč by akcie německé automobilky i dalších hráčů ze sektoru mohly být letos zajímavou příležitostí.

Nejlepší akcie v jednom koši? S tímto certifikátem ano Nejlepší akcie v jednom koši? S tímto certifikátem ano

Americké i evropské akciové indexy jsou plné zajímavých titulů, které i během všeobecně špatné nálady na trzích dokáží investorům vydělávat. Jak je nakoupit? To přišel do studia Investičního webu přiblížit František Kronus, makléř ze společnosti CYRRUS.

Hledáte výhodné akciové nákupy? Tyto akcie by vás mohly inspirovat
Na americkém trhu je aktuálně drtivá většina titulů pod svým 50denním průměrem, většina hluboko v pásmu přeprodanosti. Kdy se pád trhu zastaví, nikdo neví, uvedené tituly jsou ale každopádně nejhlouběji pod 50denním průměrem.
Goldman Sachs: Kupujte akcie Applu, jejich cena po propadu zase poroste
Akcie společnosti Apple jsou podle analytiků z Goldman Sachs zajímavou růstovou příležitostí. V jejich nízké ceně je již započteno i špatné vedení firmy, takže je titul pro investory poměrně lákavý, upozorňují analytici.

Zdroj: Benzinga.com

Leon Cooperman: Akcie padají, aby se kupovaly. Medvědí trh vypadá jinak Leon Cooperman: Akcie padají, aby se kupovaly. Medvědí trh vypadá jinak

Podle známého hedgeového manažera Leona Coopermana sice mají akcie za sebou drsný rok, ale v medvědím trendu se ani po neúspěšných dvou týdnech toho letošního nenacházejí. Jde spíše o poplach na trhu, Cooperman sám akcie stále drží.

Ceny ropy dále padají, chuť Warrena Buffetta po černém zlatě roste
Zatímco ceny ropy pokračují v poklesu a aktuálně se nacházejí poblíž 12letých minim, legendární investor Warren Buffett dále v klidu posiluje své sázky na černé zlato prostřednictvím přikupování akcií texaské ropné firmy Philips 66. Ale pozor, není to sázka na těžbu.

Zdroj: SEC