Akciové tipy

Goldman Sachs: Akcie mohou spadnout ještě níže, pak přijde čas na nákupy. Evropa je zajímavější než USA
Tržní vývoj v Číně, který vyvolává tsunami napříč světovými trhy, se může ještě zhoršit. A pokud se tento scénář naplní, nastane pravý čas na návrat k akciím, říká Christian Mueller-Glissmann z Goldman Sachs.

Zdroj: Bloomberg

Analýza ČEZ na rok 2016: Cena elektřiny klesá, výroba ale poroste. Expertům se akcie české energetické jedničky líbí Analýza ČEZ na rok 2016: Cena elektřiny klesá, výroba ale poroste. Expertům se akcie české energetické jedničky líbí

Akcie společnosti ČEZ v posledních měsících klesly na nejnižší cenu za mnoho let. Jsou pod tlakem velkého prodejce a nepříznivých doporučení zahraničních investičních bank. Argumenty proti nim, tedy pro držení či nákup akcií ČEZ, na lednovém Investičním fóru nabídl Michal Šnobr, analytik z J&T Banky a sám investor. Dividendové koření na závěr přidal Tomáš Kálal z Conseq Investment Management.

Zaručené tipy: Jak prodělat (nejen) v roce 2016 Zaručené tipy: Jak prodělat (nejen) v roce 2016

Máte peníze? Tak se nyní dozvíte, jak o ně zaručeně přijít. A pokud nepatříte mezi boháče, tak si článek přečtěte také, protože alespoň budete vědět, co nemáte dělat, pokud se bohatými chcete stát.

Akciové tipy na rok 2016 od těch, kdo nejsou tak na očích Akciové tipy na rok 2016 od těch, kdo nejsou tak na očích

Na konci prosince jsme na Investičním webu nabídli několik horkých akciových tipů pro rok 2016 od excentrického moderátora Jima Cramera. Nyní se podíváme na další tipy, tentokrát však dáme prostor těm, kteří ho jindy tolik nedostávají.

Spekulativní tipy na rok 2016: Dolar, zlato, jeho těžaři nebo třeba Volkswagen
Michala Moravcová, analytička ve společnosti BOSSA, Milan Tomášek z Generali Investments CEE a Jakub Skryja, portfoliomanažer ve společnosti Verdi Capital v dopolední částí jedenáctého Investičního fóra nabídli hned několik spekulativních tipů pro rok 2016. Na své si přijdou měnoví obchodníci, akcioví hráči i milovníci komodit.
5 levných hodnotových akcií na rok 2016 5 levných hodnotových akcií na rok 2016

Co bude hýbat rokem 2016 a jaké akcie z toho nejvíce vytěží? V roce 2015 byly trhy pod vlivem klesajících cen komodit a ekonomického vývoje v Číně. Server 24/7 Wall St. se detailněji podíval na jednotlivé akcie z indexu S&P 500 a vybral pětku těch, které působí jako nejpodhodnocenější podle P/E a dalších ukazatelů.

X jako extrémní tipy: Sázejte na šílence ze Silicon Valley nebo z Příkopů (Investiční abeceda na rok 2016) X jako extrémní tipy: Sázejte na šílence ze Silicon Valley nebo z Příkopů (Investiční abeceda na rok 2016)

Ruské akcie, brazilské dluhopisy nebo třeba spekulace na příští krok ČNB – i to zařadili účastníci našeho průzkumu, s jehož závěry vás seznamujeme v průběhu prosince, mezi extrémní investiční tipy na rok 2016. Oslovení experti okomentovali šestadvacet abecedně seřazených pojmů, jež by investoři nyní měli mít na paměti. Extrémů (ano, to X v titulku je tentokrát trochu vyumělkované), jak vyplývá i z jejich příspěvků, je a bude během příštích dvanácti měsíců více než dost. Některé se dokonce možná stávají součástí středního tržního proudu.

Goldman Sachs: Ekonomický a tržní výhled na rok 2016 na jedné stránce Goldman Sachs: Ekonomický a tržní výhled na rok 2016 na jedné stránce

Co od roku 2016 očekává banka, která má mnohdy na Wall Street hlavní slovo?

Jim Chanos: Varování OPEC i investorům Jim Chanos: Varování OPEC i investorům

Slavný investor Jim Chanos varuje členy OPEC a radí jim pumpovat na trh tolik ropy, kolik jen dokáží zvládnout. Podle něho jim hrozí v roce 2016 významná krize.

MAGS: Tyto akcie mají důvod posilovat MAGS: Tyto akcie mají důvod posilovat

Zkratku pro letošní nejrychleji rostoucí akcie FANG (Facebook, Amazon, Netflix, Google) zpopularizoval Jim Cramer ve své show Mad Money. Po FANG je tu ale novinka - MAGS. Za novou zkratkou se skrývají Microsoft, Amazon, Google a Salesforce.