Akciové tipy

Do kterých komodit se vyplatí investovat v roce 2017? Smysl mohou mít měď a opět i zlato, růst cen elektřiny by nahrál akciím ČEZ nebo E.ON Do kterých komodit se vyplatí investovat v roce 2017? Smysl mohou mít měď a opět i zlato, růst cen elektřiny by nahrál akciím ČEZ nebo E.ON

Měď, ale také káva nebo řepka. I tak mohou vypadat investiční tipy na trhu s komoditami, o kterém byla řeč na jednom z listopadových Investičních večerů. Výhled na rok 2017 nabídli Štěpán Pírko z Colossea a Michal Šnobr z J&T Banky, který se věnoval své doméně, tedy trhu s energiemi a akciím společností z odvětví veřejných služeb.

Tyto akcie to po amerických prezidentských volbách u investorů vyhrály
Pět nejvýkonnějších amerických akcií v období po zvolení Donalda Trumpa prezidentem do konce listopadu. Jen tak pro zajímavost.

Zdroj: Bespoke Investment Group

Investorský magazín: S Erikem Bestem (nejen) o prezidentských volbách v USA Investorský magazín: S Erikem Bestem (nejen) o prezidentských volbách v USA

Investoři se již tento týden zbaví nejistoty ohledně toho, kdo se příští rok nastěhuje do Bílého domu. Možná ji ale jen vystřídá nejistota nová. Donald Trump i Hillary Clintonová mohou výrazně ovlivnit vývoj burzovních indexů, měn i globální ekonomické a politické scény. Aktuální Investorský magazín ale není jen o prezidentských volbách, prostor dostanou také spekulativní tipy pro období záporných úrokových sazeb, připomeneme si některé opravdu nepovedené ekonomické předpovědi a chybět nebude ani výhled na důležité události nového obchodního týdne.

Peter Voštinár (PEVONI): Záporné sazby nemají logiku, akcie mají potenciál. Líbí se mi například firmy navázané na komodity Peter Voštinár (PEVONI): Záporné sazby nemají logiku, akcie mají potenciál. Líbí se mi například firmy navázané na komodity

Na podzimním veletrhu Trading Expo & Alternativní investice vystoupil se svými investičními tipy vedle jiných také Peter Voštinár, zakladatel PEVONI – Investments & Trading. Své vystoupení založil na záporných úrokových sazbách a výnosech dluhopisů. Ty podle něj nemají logiku, což v dlouhodobějším horizontu bude nahrávat investicím do akcií. Které konkrétně a proč aktuálně preferuje?

Investorský magazín: Investujte do nesplácených faktur svého souseda, zkuste aukci! Investorský magazín: Investujte do nesplácených faktur svého souseda, zkuste aukci!

Akcie, dluhopisy, komodity, to všichni známe. Ale co takhle zkusit investovat do faktur důvěryhodných firem? Ukážeme vám, kde se bezpečně obchodují, hlavním tématem aktuálního Investorského magazínu totiž budou investiční aukce. Dále se dozvíte, která bankovní akcie na pražské burze teď stojí za pozornost, a nakonec zajdeme na večírek pro pár nových vizitek.

Akciové tipy: Konec intervencí ČNB se neúprosně blíží. Co to znamená pro české akciové investory? Akciové tipy: Konec intervencí ČNB se neúprosně blíží. Co to znamená pro české akciové investory?

V souvislosti s pravděpodobným posílením české koruny po ukončení kurzového závazku České národní banky se hovoří také o dopadech na (české) akcie. Veterán českého trhu Roman Koděra nabídl v této souvislosti v pořadu Investice ZET několik konkrétních akciových tipů nejen z pražské burzy.

Frayer (Komerční banka): Bankovní sektor je podhodnocený, Deutsche Bank může být zajímavá pro spekulanty. V Praze je atraktivní Moneta
Evropský bankovní sektor je podhodnocený a může nabízet zajímavé příležitosti. V úterý to na Investičním večeru pořádaném Investičním webem řekl analytik z Komerční banky Miroslav Frayer. Německý finanční dům Deutsche Bank podle něj může být zajímavý pro spekulanty, z finančních titulů obchodovaných na pražské burze vyzvedl analytik Monetu Money Bank. Věnoval se ale i dalším titulům, mimo jiné energetické skupině ČEZ, Unipetrolu či O2 Czech Republic.
SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Do jakých odvětví a firem v USA aktuálně (ne)investovat? SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Do jakých odvětví a firem v USA aktuálně (ne)investovat?

Americké akcie jsou poblíž historických maxim, a to všemožným rizikům navzdory. Jsou ještě za oceánem atraktivní investiční příležitosti a jak aktuální situaci na trzích reflektovat v investičním portfoliu?

Kálal (Conseq IM): Bankovní akcie v portfoliích podvažujeme. Deutsche Bank by měla přežít, hrozí ale naředění podílů stávajících akcionářů
Německá Deutsche Bank by měla současné problémy spojené s hrozbou vysoké pokuty ze strany amerických úřadů přežít. Hrozí však, že banka bude muset navýšit svůj kapitál vydáním nových akcií, což by naředilo podíly stávajících akcionářů. V úterý to na Investičním večeru řekl Tomáš Kálal, manažer vztahů s klienty v Conseq IM. Dodal také, že na pražské burze se mu líbí akcie Monety Money Bank, která prakticky jako jediná banka v ČR může díky své silné kapitálové vybavenosti pokračovat v dynamickém navyšování svého úvěrového portfolia.