Akciové tipy

6 věcí, které sledovat, když padají akciové rekordy 6 věcí, které sledovat, když padají akciové rekordy

Akciová rally a nová historická maxima po amerických prezidentských volbách jsou pro mnohé investory příjemným dárkem ke konci roku a snad i inspirací pro nové investice. Rekordy ale nejsou vše, na co by si akcioví hráči měli dávat pozor.

Rozvíjející se trhy: Toto musíte vědět, než se vydáte na lov ekonomických tygrů Rozvíjející se trhy: Toto musíte vědět, než se vydáte na lov ekonomických tygrů

S rozvíjejícími se trhy je to jako na houpačce. Nejdříve je všichni milovali, pak nenáviděli, teď se v souvislosti s odrazem cen komodit zase hovoří o jejich renesanci. Čím se při investování na emerging markets řídit, jak do portfolia vybírat jednotlivé tituly a jak se do situace na rozvíjejících se trzích promítne lednový nástup Donalda Trumpa do Bílého domu?

Do kterých komodit se vyplatí investovat v roce 2017? Smysl mohou mít měď a opět i zlato, růst cen elektřiny by nahrál akciím ČEZ nebo E.ON Do kterých komodit se vyplatí investovat v roce 2017? Smysl mohou mít měď a opět i zlato, růst cen elektřiny by nahrál akciím ČEZ nebo E.ON

Měď, ale také káva nebo řepka. I tak mohou vypadat investiční tipy na trhu s komoditami, o kterém byla řeč na jednom z listopadových Investičních večerů. Výhled na rok 2017 nabídli Štěpán Pírko z Colossea a Michal Šnobr z J&T Banky, který se věnoval své doméně, tedy trhu s energiemi a akciím společností z odvětví veřejných služeb.

Tyto akcie to po amerických prezidentských volbách u investorů vyhrály
Pět nejvýkonnějších amerických akcií v období po zvolení Donalda Trumpa prezidentem do konce listopadu. Jen tak pro zajímavost.

Zdroj: Bespoke Investment Group

Investorský magazín: S Erikem Bestem (nejen) o prezidentských volbách v USA Investorský magazín: S Erikem Bestem (nejen) o prezidentských volbách v USA

Investoři se již tento týden zbaví nejistoty ohledně toho, kdo se příští rok nastěhuje do Bílého domu. Možná ji ale jen vystřídá nejistota nová. Donald Trump i Hillary Clintonová mohou výrazně ovlivnit vývoj burzovních indexů, měn i globální ekonomické a politické scény. Aktuální Investorský magazín ale není jen o prezidentských volbách, prostor dostanou také spekulativní tipy pro období záporných úrokových sazeb, připomeneme si některé opravdu nepovedené ekonomické předpovědi a chybět nebude ani výhled na důležité události nového obchodního týdne.

Peter Voštinár (PEVONI): Záporné sazby nemají logiku, akcie mají potenciál. Líbí se mi například firmy navázané na komodity Peter Voštinár (PEVONI): Záporné sazby nemají logiku, akcie mají potenciál. Líbí se mi například firmy navázané na komodity

Na podzimním veletrhu Trading Expo & Alternativní investice vystoupil se svými investičními tipy vedle jiných také Peter Voštinár, zakladatel PEVONI – Investments & Trading. Své vystoupení založil na záporných úrokových sazbách a výnosech dluhopisů. Ty podle něj nemají logiku, což v dlouhodobějším horizontu bude nahrávat investicím do akcií. Které konkrétně a proč aktuálně preferuje?

Investorský magazín: Investujte do nesplácených faktur svého souseda, zkuste aukci! Investorský magazín: Investujte do nesplácených faktur svého souseda, zkuste aukci!

Akcie, dluhopisy, komodity, to všichni známe. Ale co takhle zkusit investovat do faktur důvěryhodných firem? Ukážeme vám, kde se bezpečně obchodují, hlavním tématem aktuálního Investorského magazínu totiž budou investiční aukce. Dále se dozvíte, která bankovní akcie na pražské burze teď stojí za pozornost, a nakonec zajdeme na večírek pro pár nových vizitek.

Akciové tipy: Konec intervencí ČNB se neúprosně blíží. Co to znamená pro české akciové investory? Akciové tipy: Konec intervencí ČNB se neúprosně blíží. Co to znamená pro české akciové investory?

V souvislosti s pravděpodobným posílením české koruny po ukončení kurzového závazku České národní banky se hovoří také o dopadech na (české) akcie. Veterán českého trhu Roman Koděra nabídl v této souvislosti v pořadu Investice ZET několik konkrétních akciových tipů nejen z pražské burzy.