Akciové tipy

Co znamenají plány ECB pro akciové investory? Co znamenají plány ECB pro akciové investory?

ECB hodlá postupně snižovat objem měsíčních nákupů aktiv o 10 miliard eur, než program kvantitativního uvolňování úplně opustí. Mělo by jít o podobný postup, jaký zvolila před několika lety americká centrální banka. Rada guvernérů ECB ovšem nevylučuje prodloužení tohoto opatření za horizont avizovaného konce, tedy za březen 2017.

Americké akcie: Tato slavná strategie letos funguje na jedničku Americké akcie: Tato slavná strategie letos funguje na jedničku

Nakoupit na prahu nového kalendářního roku 10 akcií z indexu Dow Jones Industrial Average s aktuálně nejvyšším dividendovým výnosem a držet je. Ano, řeč je o strategii nazývané "Dogs of the Dow".

FactSet: Těchto 10 akcií z indexu S&P 500 má v následujícím roce největší růstový potenciál
Nejvýraznější růst analytici predikují výrobci generických léků Mylan, zářná budoucnost se ale rýsuje například i výrobci sportovního oblečení Under Armour či producentovi tenkovrstvých fotovoltaických panelů First Solar.

Zdroj: FactSet

Česká spořitelna potvrdila doporučení "kupovat" na akcie Kofoly ČeskoSlovensko, trh podle ní patřičně nedoceňuje expanzi firmy v adriatickém regionu
Analytik Petr Bártek z České spořitelny potvrdil doporučení "kupovat" na akcie nápojářské skupiny Kofola ČeskoSlovensko. Cílovou cenu titulu ale snížil z 603 na 534 Kč, a to z důvodu zhoršení výhledu celoročního zisku EBITDA. Bártek vyzdvihuje expanzi podniku v adriatickém regionu, kterou podle něj trh patřičně nedoceňuje, a upozorňuje, že investoři naopak přehnaně reagují na růst ceny cukru.

Zdroj: Česká spořitelna

EUR/USD: Až se nejdůležitější měnový pár vrátí z prázdnin, nabídne investorům velký obchod EUR/USD: Až se nejdůležitější měnový pár vrátí z prázdnin, nabídne investorům velký obchod

Na zářijové konferenci Trading Expo & Alternativní investice nebyla nouze o konkrétní investiční a spekulativní tipy. Jeden z nejvýznamnějších nabídl stratég z České spořitelny Miroslav Plojhar.

Na co teď vsadit v Evropě? Tito stratégové doporučují náš region, konkrétně třeba akcie Monety, Pegasu nebo Philip Morris ČR Na co teď vsadit v Evropě? Tito stratégové doporučují náš region, konkrétně třeba akcie Monety, Pegasu nebo Philip Morris ČR

Evropská ekonomika nevzkvétá, a to je ještě slabé slovo. Eurozóna se nadále potýká s řadou rizik a nerovnováh. I tak se ale na starém kontinentu najdou zajímavé příležitosti, například právě mimo měnovou unii. Hostům letošního prvního podzimního Investičního večera se líbí střední Evropa jako celek.

Michal Přikryl (CYRRUS): Tato bankovní akcie na pražské burze má nadále zajímavý potenciál Michal Přikryl (CYRRUS): Tato bankovní akcie na pražské burze má nadále zajímavý potenciál

Na nedávném investičním veletrhu Trading Expo & Alternativní investice nebyla nouze o konkrétní investiční tipy. Makléř Michal Přikryl ze společnosti CYRRUS nabídl několik důvodů, proč by akcie burzovního nováčka MONETA Money Bank měly být i po svém posílení o zhruba 16 % za 4 měsíce atraktivní, mimo jiné i ve srovnání s akciemi Komerční banky.

Bezpečné dluhopisy a ETF na dividendové tituly? Zbavte se jich a raději kupte tohle, radí experti Bezpečné dluhopisy a ETF na dividendové tituly? Zbavte se jich a raději kupte tohle, radí experti

Bezpečné dluhopisy, tedy vládní dluhopisy vyspělých zemí, aktuálně nemají pro drobné investory valný smysl. Nízké, nebo dokonce záporné výnosy portfolio zrovna nevyztuží. Dividendové akcie v poměru rizika a výnosu vypadají samozřejmě lépe, ale jde o velice "přecpaný" obchod, pozice v dividendových titulech drží velká část investorů, a tak v případě nečekaných událostí může panika drtivě dolehnout právě na ně. Miroslav Plojhar, stratég z České spořitelny, a jeho kolega z ČSOB AM Aleš Prandstetter na prvním podzimním Investičním večeru nabídli konkrétní tipy na aktiva, která by měla v delším horizontu nabídnout výrazně zajímavější zhodnocení.

To stojí za pozornost: Které propírané fúzi nevěří Jim Chanos? To stojí za pozornost: Které propírané fúzi nevěří Jim Chanos?

Podle známého investora Jima Chanose je fúze společností Tesla Motors a SolarCity "čisté bláznovství". Investorům doporučuje se akcií obou společností co nejdříve zbavit. Co se mu nelíbí?

Dividendy a zpětné odkupy jako (nadále) vítězná kombinace? 17 akciových tipů ne pro každého Dividendy a zpětné odkupy jako (nadále) vítězná kombinace? 17 akciových tipů ne pro každého

Dividendy jsou pro dlouhodobou výkonnost akcií velkým pomocníkem a pro investory jsou v poslední době atraktivním tahákem. Podle některých ekonomů jsou pro investory zajímavé i společnosti, které vykupují vlastní akcie, ale takový konsenzus jako v případě dividend ohledně odkupů nepanuje. Podívejme se na několik firem, které nabízejí obojí, a mohou být i proto ozdobou portfolií investorů.