Akciové tipy

Dividendy a zpětné odkupy jako (nadále) vítězná kombinace? 17 akciových tipů ne pro každého Dividendy a zpětné odkupy jako (nadále) vítězná kombinace? 17 akciových tipů ne pro každého

Dividendy jsou pro dlouhodobou výkonnost akcií velkým pomocníkem a pro investory jsou v poslední době atraktivním tahákem. Podle některých ekonomů jsou pro investory zajímavé i společnosti, které vykupují vlastní akcie, ale takový konsenzus jako v případě dividend ohledně odkupů nepanuje. Podívejme se na několik firem, které nabízejí obojí, a mohou být i proto ozdobou portfolií investorů.

Volatilita je zpátky: Tyto dva akciové tipy vám mohou hodně vydělat, respektive zajistit klidné spaní Volatilita je zpátky: Tyto dva akciové tipy vám mohou hodně vydělat, respektive zajistit klidné spaní

Dlouho očekávaná volatilita se v první polovině září přihlásila o slovo. Existují na jedné straně bezpečné přístavy, a na druhé straně spekulativní příležitosti. Po jednom z obou kategorií nabídl ve vysílání pořadu Investice ZET investiční poradce Filip Kejla.

Investorský magazín: Co čekat na trzích letos na podzim? Investorský magazín: Co čekat na trzích letos na podzim?

Září je historicky pro akcie nepříznivý měsíc, letos se ale zatím katastrofické vize nenaplňují. Roman Koděra, veterán českého finančního trhu, nabízí svůj detailní pohled na jednotlivé investice a nabízí konkrétní investiční tipy (nejen) na letošní podzim. Nechybí ani výhled na nový obchodní týden.

S&P 500: Které akcie jsou na tom nejlépe od března 2009 a které v letošním roce? S&P 500: Které akcie jsou na tom nejlépe od března 2009 a které v letošním roce?

Pár tabulek, které byste měli vidět. Ukazují totiž jasně, které skupiny akcií jsou na tom nejlépe, a které (relativně) nejhůře. Pro ty, kterým nestačí nejhrubší sektorové rozdělení, nepochybně zajímavý pohled.

Které akcie shortuje nejvýkonnější hedgeový fond roku 2015? Které akcie shortuje nejvýkonnější hedgeový fond roku 2015?

Dividendy jsou nadále v kurzu a jsou považovány za jeden z taháků pro investory, kteří chtějí každý rok realizovat nějaký, mnohdy celkem zajímavý výnos. Některé společnosti však tuto situaci využívají spíše ke zvýšení své hodnoty, což pro investory nemusí být žádné terno.

Historická ponaučení pro investory aneb Neblázněte na vrcholu ani na dně trhu Historická ponaučení pro investory aneb Neblázněte na vrcholu ani na dně trhu

Každý zkušený investor by měl vědět, že historické výnosy nejsou zárukou dobrých výsledků v budoucnu. To ale neznamená, že bychom se z historie nemohli ponaučit. Lekcí již nabídla nepřeberně.

Nejlepší a nejhorší americké akcie roku 2016 Nejlepší a nejhorší americké akcie roku 2016

Na skládání celoročních účtů je ještě brzy, pravidelný pohled do portfolia ale patří ke správně řízenému investování. Držíte některé z uvedených titulů? Tak máte buď v kapse zajímavé zisky, nebo jste zaspali a měli se některých pozic dávno zbavit.

Kup a drž: Snové portfolio amerických akcií od IPO Googlu a jeho rudý protipól Kup a drž: Snové portfolio amerických akcií od IPO Googlu a jeho rudý protipól

Jen tak pro zajímavost, od IPO společnosti Google uplynulo letos v srpnu 12 let a za tu dobu index S&P 500 přidal jen zhruba 100 %, zatímco akcie Googlu (dnes Alphabetu) téměř 1 800 %. To ale ještě nic není.

V hledáčku investičního makléře: Murray, Curry a spol. aneb alternativa sportovních módních hegemonů V hledáčku investičního makléře: Murray, Curry a spol. aneb alternativa sportovních módních hegemonů

Společnost Under Armour vstoupila na burzu v roce 2005. Zabývá se výrobou sportovního oblečení a její specializací je kompresní prádlo a fitness oblečení. V posledních letech je to nejdynamičtěji se rozvíjející společnost ve sportovním odvětví. Letos již bylo například otevřeno více než 60 nových obchodů s produkty této firmy.

13 akciových tipů od analytických es z Wall Street 13 akciových tipů od analytických es z Wall Street

Americké akcie jsou na maximech, na burzách je ale stále spousta zajímavých investičních příležitostí. Jaké tituly se aktuálně líbí předním analytikům z Wall Street?